1

Téma: Sídliště

Dobrý den,

chtěl bych požádat o zvýšenou kontrolu sídliště Jahodiště, přidání kamerového zabezpečení a častější kontrolu Městskou policií. Na sídlišti je minimum kamer, které dávají pozor na zaparkovaná auta. Během jednoho týdne mi někdo odcizil poklice na autě (kvůli krádeži již podruhé kupované) a anténu, kamarádovi zase někdo rozbil okénko u spolujezdce a věřím, že takových případů je víc. Co mám dělat? Mám si dál kupovat poklice, anténu atd..a čekat, že do druhého dne tam zase nebudou? U mě to jsou zatím maličkosti. Mám čekat až tam jednou auto nebude vůbec? Nebo až mi auto někdo rozmlátí a komplet vykrade? Už mě vážně unavuje, každé ráno vstát a koukat co mi z auta zmizelo. Pokud nebudu brát, tak drobné krádeže, jako jsou poklice, anténa atd, tak se vážně bojím, že se s autem něco stane.

Opravdu prosím a nějaké jednání, jelikož bez kamerového záznamu ,vlastně ani nemá cenu na policii nějakou krádež hlásit.

Děkuji

Re: Sídliště

Koukam, ze na Vas prispevek nikdo neodpovedel, oni odpovidaji jen na to co jim hodi. Muzu se Vas zeptat jestli jste vubec nekdy na sidlisti potkal Mestskou policii? Ja ne, i kdyz tam bydlim od narozeni, pan starosta mi tvrdi, ze tam chodi, asi jsem nejspis slepa. I kdyz ma policie GPS, tak muzou obejit namesti a na ostatni se vyflaknout, zalezi kdo a jak je kontroluje. My jsme resily to podobny jako Vy, behem dvou hodin, co jsme byly  v KD Svet, ukradl memu otci nekdo z kola svetlo, stve me to, protoze spatne chodi a ze sidliste je ke KD Svet daleko, ale policie proste chodi i kdyz je potkate jenom v centru.

Re: Sídliště

Dobrý den, kamerový systém v posledních letech prochází modernizací, při které jsou vyměňována jednotlivá zařízení, kterých na počet obyvatel města není málo. Každoročně je v rozpočtu města k tomuto účelu vyčleněna určitá částka (letos 200.000,- Kč). Na sídlišti skutečně jeden nebo dva kamerové body chybí a určitě by pomohlo, pokud by nejfrekventovanější lokality byly pod kamerou, minimálně právě kvůli drobné kriminalitě nebo vandalismu. Obecně bych  doporučil krádeže na policii hlásit. Chcete-li, kontaktujte nás nebo MP přímo s údajem v kterých místech, dnech a hodinách k problémům dochází, tuto informaci městské policii předáme.

4 Naposledy upravil: jberger (11.02.2020 08:08:10)

Re: Sídliště

Tak ono se stačí podívat do zápisů Komise bezpečnosti (jo, opravdu něco takového existuje a je to veselé čtení) a zjistíte, že 1. dlouhodobě je minimální kriminalita a "empíci" vyjíždí tak maximálně k supermarketu a 2. jediné rozšíření kamerového systému, které tahle veselá komise doporučila, je o další úsekové měření. Nějaký kamerový systém na sídlišti není vůbec hoden zmínky. Není to nic překvapivého, pro tenhle rok je plánováno, že na pokutách bude vybráno 7.500.000 a ty peníze se někde vzít musí. Takže chce-li paní Michková vidět MP v akci, doporučuji, aby její otec jel v noci na kole bez onoho ukradeného světla. V takovém případě tam budou měšťáci coby dup a v rámci plnění rozpočtu mu dají pokutu.

5

Re: Sídliště

Dobrý den,

odpověď je naprosto jednoduchá, Městskou policii jsem na sídlišti, za dobu mého bydlení, nepotkal ani jednou.

michkova janang napsal:

Koukam, ze na Vas prispevek nikdo neodpovedel, oni odpovidaji jen na to co jim hodi. Muzu se Vas zeptat jestli jste vubec nekdy na sidlisti potkal Mestskou policii? Ja ne, i kdyz tam bydlim od narozeni, pan starosta mi tvrdi, ze tam chodi, asi jsem nejspis slepa. I kdyz ma policie GPS, tak muzou obejit namesti a na ostatni se vyflaknout, zalezi kdo a jak je kontroluje. My jsme resily to podobny jako Vy, behem dvou hodin, co jsme byly  v KD Svet, ukradl memu otci nekdo z kola svetlo, stve me to, protoze spatne chodi a ze sidliste je ke KD Svet daleko, ale policie proste chodi i kdyz je potkate jenom v centru.

Re: Sídliště

Zajimalo by me jak casto policie prochazi sidliste. Je logicky, ze nejvic se krade vecer a v noci. Nejvic asi na sidlisti a na nadrazi a na hrbitove. Den a hodinu mi bohuzel zlodeji nesdeluji, nechtel by pan Klinecky abysme si zlodeje chytali sami?

7 Naposledy upravil: Tomáš Klinecký (12.02.2020 13:10:24)

Re: Sídliště

Dobrý den, podle informace velitele městské policie provádí městská policie pravidelné pochůzky po celém městě, a to zpravidla třikrát za týden. Při této pochůzce hlídka  obejde celé město v délce trasy okolo 10 km. Součástí pochůzky je vždy také sídliště. Kromě toho městská policie provádí hlídkovou činnost formou autohlídky během nočních směn. Noční směny jsou v tomto období každou noc. Každou noční směnu zajíždí hlídka rovněž na sídliště. Strážníci by měli mít vždy v dosahu služební vozidlo, ve kterém mají odchytovou techniku, defibrilátor, veškeré tiskopisy, alkotest a další vybavení. Pokud jde o defibrilátor, tak naše MP poskytuje součinnost záchranné službě v případě, že je záchranka na výjezdu a není, kdo by poskytl první pomoc. Pak vyjíždí strážníci na pokyn záchranné služby. 
Od počátku roku 2020 MP užívá nový software IQ metropolis, který kromě jiného umožňuje mapování činnosti strážníků včetně pochůzkové činnosti a mapy událostí, které strážnící v terénu řeší. Výstupy z tohoto systému bychom rádi v nějakém souhrnném přehledu zveřejňovali na webu města v záložce Bezpečný Brod.

8

Re: Sídliště

Tohle je výborný. Diskuse probíhá následovně:
Otázka: městskou policii na sídlišti nevidíme, kontroluje je někdo? Viděl je tam někdo?
Druhý diskutující: souhlasím, také jsem je tam nikdy neviděl.
Odpověď místostarosty: městská policie má defibrilátor.

A takhle si tu žijeme.

9

Re: Sídliště

Městská policie pochůzky po městě včetně sídliště provádí a je kontrolována. Víme přesně, kde se strážníci pohybují. Ale kdo nechce odpověď slyšet, ten ji neslyší. Hezký den!

10

Re: Sídliště

Nejsem jedina kdo strazniky nikdy na sidlisti nevidel. Pan starosta ma vzdycky pravdu, ze?