11

Re: (Ne)osvětlení ul. Krále Jiřího a Cukrovarská

vbul napsal:

Dobrý den,
     ani po dvou měsících nevidím žádnou odezvu města, na to, co bude s osvětlením mezi nádražím a křižovatkou ulic Cukrovarská x Za drahou. Nevím, jak přesně vypadala situace koncem července, ale aktuálně z 24 lamp svítí dobře jenom 6. Konkrétně 002_008, 002_019, 002_022, 002_024, 002_028 a 002_029.
     Ostatní svým jasem (ne)oslní natolik, že lze prostým okem spočítat, kolik bodů v nich (ne)svítí.
     Jas lamp je takový, že nedosvítí ani na silnici, v čemž jim opravdu žádné stromy nepřekáží. Při cestě autem z nádraží do Liblic je vhodné použít dálková světla, protože se tu pohybují špatně osvělení resp. neosvětlení cyklisté nebo skateboardisté. Při cestě na nádraží jsou vidět alespoň proti osvětlené ploše před nádražím.
     Při chůzi situaci sice částečně zachraňuje trať, ze které dopadá alespoň trochu světla až k chodníku, ale to opravdu není řešení.

Valérie Bulířová

Dobrý den, v minulém týdnu bylo provedeno měření svítivosti vámi uvedených lamp      v ulici Cukrovarská odborným pracovníkem. Naměřené hodnoty vzhledem k prostoru, který mají nasvítit je nedostatečné. Lampy byly instalovány při rekonstrukci přednádraží a ulice Cukrovarská někdy před 7 lety a byly instalovány jako jedny z prvních v Českém Brodě. Vliv jednotlivých vzrostlých stromů má taktéž svůj podíl na nekvalitním osvětlení chodníku v některých částech ulice Cukrovarská. Po dohodě se starostou města provedeme výměnu těchto lamp za sodíkové, které nyní máme k dispozici, vzorek LED lamp pošleme na odbornou expertízu, zda má cenu tyto lampy ještě opravovat. Vývoj těchto lamp pokročil v dnešní době mílovými kroky a vzhledem k pořizovací ceně je možné, že se oprava již nevyplatí. Každopádně děkuji za Váš příspěvek.
Ing. Miroslav Kruliš