Téma: Zeď na hřbitově

Dobrý den, jaký je časový plán pro stavbu spadlé části hřbitovní zdi v našem městě? Stávající pohled je mírně řečeno smutný a neestetický. Jelikož zde odpočívají nejen moji nejbližší, vytvořit solidní chráněný prostor s úctou k nim by mělo být samozřejmostí vyspělé společnosti. Děkuji za vyřešení situace, která jistě nemrzí jen mě...

Re: Zeď na hřbitově

Dobrý den, oprava zdi na městském hřbitově je v plánu a zeď opravíme. Naprosto s Vámi souhlasím, že pohled na zřícenou zeď je neestetický. Přesný časový plán ale zatím říct neumím. Jelikož je v budoucnu, i dle platného územního plánu a návrhu úprav zeleně na hřbitově, navrhováno také rozšíření hřbitova tímto směrem, rádi bychom také podél této východní zdi založili alej, která by později byla základem nové části hřbitova a mohla by být s původním areálem propojena. Tomáš Klinecký

Re: Zeď na hřbitově

Očividně žádná oprava zdi v plánu není. Rozšiřování hřbitova, alej na poli vedle? To je hudba budoucnosti. Mírně  řečeno, pane místostarosto, zklamal jste mě svou nekonkrétní odpovědí! Kdy tedy bude zeď stát?

Re: Zeď na hřbitově

Jde asi o 40 m dlouhý úsek zdi, přičemž zbývající zadní část je ve špatném stavu a bude muset být pravděpodobně také ubourána a znovu postavena. Rozšíření hřbitova je v územním plánu a na zeleň v tomto prostoru (resp. na zeleň na celém hřbitově vč. rozšíření) máme několik let zpracovanou dokumentaci. Ale s opravou zdi to nebudeme spojovat. Nechci slibovat konkrétní termín opravy zborcené zdi, aby byli bychom rádi, aby to bylo opraveno v letos. Pokud Vám má předchozí odpověď připadala nekonkrétní, tak se omlouvám. Dnes jsem na místě požádal technické služby, aby tuto část hřbitova znovu zabezpečily provizorním oplocením.

Re: Zeď na hřbitově

Dobrý den, na hřbitově ani v jeho těsné blízkosti se nějak nic neděje. Už znáte termín opravy zdi? Pokud tedy zastupitelé chtějí opravu prosadit do konce tohoto roku...

Re: Zeď na hřbitově

Dobrý den paní Krulišová, na zeď je zadána projektová dokumentace. Stávající zeď, i ve zborceném úseku stojí v bezprostřední blízkosti hrobového zařízení, což by byl problém při založení nové zdi. Při výkopu by mohlo dojít k poškození hrobů. Současné základy nelze využít, pokud tam vůbec nějaké jsou. Dojde tedy k mírnému posunutí zdi (ve zborceném úseku) směrem ven o několik desítek centimetrů. Jak jsem psal minule, rádi bychom zeď opravili letos, ale je potřeba počkat na projektovou dokumentaci a rozpočet, pak můžeme soutěžit dodavatele.