1

Téma: Územní studie Kounická

Dobrý den, ráda bych se zeptala na planované období realizace územní studie Kounická, která byla publikována v lednu 2018. Předem děkuji za odpověď.

2

Re: Územní studie Kounická

???

3

Re: Územní studie Kounická

Taky by mě zajímalo, zda se planuje nějaká nová výstavba v Kounické???

4

Re: Územní studie Kounická

Tom30 napsal:

Taky by mě zajímalo, zda se planuje nějaká nová výstavba v Kounické???

Dobrý den, jen co mám informace od investora: V areálu bývalé firmy Antiko se provádí demolice starých staveb a dle informací investora by zde mělo být vystavěno   6 bytovek o třech podlažích s podkrovím. Jde o stejného investora, který postavil byty na ulici Palackého a má stavět bytovky na Malechově za mostem přes Šemberu.
Ing. Miroslav Kruliš
ředitel
Technické služby Český Brod

5

Re: Územní studie Kounická

Miroslav napsal:
Tom30 napsal:

Taky by mě zajímalo, zda se planuje nějaká nová výstavba v Kounické???

Dobrý den, jen co mám informace od investora: V areálu bývalé firmy Antiko se provádí demolice starých staveb a dle informací investora by zde mělo být vystavěno   6 bytovek o třech podlažích s podkrovím. Jde o stejného investora, který postavil byty na ulici Palackého a má stavět bytovky na Malechově za mostem přes Šemberu.
Ing. Miroslav Kruliš
ředitel
Technické služby Český Brod


Dobry den,

A nejake info ohledne teto vystavby ?
https://www.cesbrod.cz/media/3/05_pdf/180513_TZ.pdf

6

Re: Územní studie Kounická

marisa napsal:
Miroslav napsal:
Tom30 napsal:

Taky by mě zajímalo, zda se planuje nějaká nová výstavba v Kounické???

Dobrý den, jen co mám informace od investora: V areálu bývalé firmy Antiko se provádí demolice starých staveb a dle informací investora by zde mělo být vystavěno   6 bytovek o třech podlažích s podkrovím. Jde o stejného investora, který postavil byty na ulici Palackého a má stavět bytovky na Malechově za mostem přes Šemberu.
Ing. Miroslav Kruliš
ředitel
Technické služby Český Brod


Dobry den,

A nejake info ohledne teto vystavby ?
https://www.cesbrod.cz/media/3/05_pdf/180513_TZ.pdf

Dobrý den, k této akci se zatím TS Český Brod nevyjadřovaly, nebyl jsem zatím seznámen.
Ing. Miroslav Kruliš

Re: Územní studie Kounická

Dobrý den,
v případě, kterého se týká uvedený odkaz, se nejedná o konkrétní záměr výstavby, ale o územní studii celé oblasti mezi Zborovskou ulicí a železnicí tratí. Jedná se o severovýchodní část města (Kounickou, Pod Malým Vrchem, oblast Na Křemínku apod.). Vedle této je ještě několik dalších studií a dvě dopravní, všechny postupně zveřejňujeme. Územní studie je druh územně-plánovací dokumentace, podrobnější než územní plán. V konkrétní části města (kde se počítá s budoucí zástavbou) říká zhruba to, jak bude řešeno napojení na dnešní infrastrukturu, kde budou veřejná prostranství, parky a hřiště. Cílem je, aby budoucí zástavba byla dobře uspořádána a nevyvolávala zbytečné problémy. V okamžiku, kdy přijde investor nebo developer s nějakým záměrem, tak je studie podkladem při rozhodování stavebního úřadu. V ideálním případě by měl investor z této územní studie vycházet už, když nějaký nový projekt kreslí.
Tomáš Klinecký