41

Re: Hala místo hřiště

Doporučuji přečíst podmínky Slavoje pro odprodej pozemku.....naprosto nehorázné a nepodepsatelné z pozice města!
https://lotus.cesbrod.cz:3130/MUCB%5Car … ozemku.pdf

42

Re: Hala místo hřiště

spopk-hristenavyhlidce napsal:
cirkusceskybrod napsal:
cirkusceskybrod napsal:

Můžete občanům objasnit pojem "přerušena"? Chápu správně, že jste svévolně rozhodli, že petice, kterou vám občané podepsali na základě nesouhlasu s výstavbou haly na horním hřišti nebude na město odevzdána, tak jak jste při podpisech slibovali a byla zrušena?

Bude Spolek pro ochranu přírody a krajiny města Český Brod tak laskav a konkrétně odpoví na položenou otázku? Děkuji

Rádi bychom Vás ubezpečili, že s petičními archy bude naloženo zodpovědně v souladu s naší společnou snahou o zachování veřejnosti volně přístupného prostoru na horním hřišti. S jakýmikoliv dotazy, návrhy a připomínkami nás kontaktujte na adrese spolku nebo e-mailem na spopk-hristenavyhlidce@seznam.cz .

Za Spolek pro ochranu přírody a krajiny města Český Brod odpověděl Jiří Kvapil

Toto vám připadá jako konkrétní odpověď, ze které 600 lidí, kteří petici podepsali pozná, co konkrétně se bude s peticí dít? Buďte tak laskav a napište kdy konkrétně hodláte tuto petici oficiálně odevzdat na město. Nebo je problém v tom, že ten co se v této petici za vás nejvíce angažoval a nejvíc křičel je členem strany, která je nyní součástí vládnoucí koalice a ta jak je dobře známo tlačí za každou cenu výstavbu haly soukromým investorem viz. komedie s pro město nerealizovatelnou nabídkou odkupu horního hřiště? Děkujeme za konkrétní odpověď

43

Re: Hala místo hřiště

liborc napsal:

Doporučuji přečíst podmínky Slavoje pro odprodej pozemku.....naprosto nehorázné a nepodepsatelné z pozice města!
https://lotus.cesbrod.cz:3130/MUCB%5Car … ozemku.pdf

Všechno je to jenom trapná komedie, vedení města pozemek odkoupit nechce, uvědomte si, kteří lidé jsou ve vedení Slavoje, který za každou cenu tlačí soukromého investora a zároveň ve vedení města, ano starosta a dva radní, jeden z radních je předsedou TJ Slavoj a druhý radní se dokonce na setkání s obyvateli prezentoval jako zástupce investora. Proč pod tímto dokumentem není podepsán, jak bývá zvykem předseda TJ Slavoj, ale místopředseda? Že by účelově právě kvůli tomu, že na rozdíl od předsedy/radního a jednoho člena výkonného výboru/radního není ve vedení města? Podmínky pro odkup pozemku horního hřiště, tak aby zde mohl vyrůst prostor pro odpočinek pro všechny obyvatele Českého Brodu dle původního záměru jsou od TJ Slavoj vůči městu vyděračské a samozřejmě pro město nesplnitelné a s tímto záměrem byl dokument napsán. Jestli byl v minulém volebním období střet zájmů vedení TJ Slavoj x vedení města/rady města veliký, teď se to dostalo ještě do úplně jiné dimenze. Budou si dělat co budou chtít, na petice a názory/potřeby českobrodských občanů nehledě.

44

Re: Hala místo hřiště

cirkusceskybrod napsal:
liborc napsal:

Doporučuji přečíst podmínky Slavoje pro odprodej pozemku.....naprosto nehorázné a nepodepsatelné z pozice města!
https://lotus.cesbrod.cz:3130/MUCB%5Car … ozemku.pdf

Všechno je to jenom trapná komedie, vedení města pozemek odkoupit nechce, uvědomte si, kteří lidé jsou ve vedení Slavoje, který za každou cenu tlačí soukromého investora a zároveň ve vedení města, ano starosta a dva radní, jeden z radních je předsedou TJ Slavoj a druhý radní se dokonce na setkání s obyvateli prezentoval jako zástupce investora. Proč pod tímto dokumentem není podepsán, jak bývá zvykem předseda TJ Slavoj, ale místopředseda? Že by účelově právě kvůli tomu, že na rozdíl od předsedy/radního a jednoho člena výkonného výboru/radního není ve vedení města? Podmínky pro odkup pozemku horního hřiště, tak aby zde mohl vyrůst prostor pro odpočinek pro všechny obyvatele Českého Brodu dle původního záměru jsou od TJ Slavoj vůči městu vyděračské a samozřejmě pro město nesplnitelné a s tímto záměrem byl dokument napsán. Jestli byl v minulém volebním období střet zájmů vedení TJ Slavoj x vedení města/rady města veliký, teď se to dostalo ještě do úplně jiné dimenze. Budou si dělat co budou chtít, na petice a názory/potřeby českobrodských občanů nehledě.

Koukam, ze cirkus je fakt cirkus... Slavoj se rozhodl na svem, zdruraznuji na svem!!! pozemku postavit halu, kterou dle jeho nazoru potrebuje, nekde sehnal investora a pak pod natlakem nabidl odkup i mestu za stejnych podminek jako ma investor... coz mesto logicky nemuze akceptovat... nechapu proc by to Slavoj mel prodavat mestu kdyz tam chce halu... clovek by mel jeste porad respektovat soukrome vlastnictvi...

jinak mesto halu potrebuje, sehnat volne prostory je fakt tezke a hlavne jsou casto male ... takze jsem pro halu, ale samozrejme si uvedomuji, ze to misto neni uplne idealni... take by se mi vice hala libila v prostorach cukrovaru, ale kdyz bysme na to cekali, tak se haly asi nikdy nedockame...

Re: Hala místo hřiště

Pro “ne-facebookové” sdílím příspěvek, který byl vložen do skupiny “Otevřená hra na pískovém hřišti”:

DIVNÉ HRÁTKY KOLEM HALY

Investor, který se chystá v Brodě postavit halu za 100+ mega, nezanechá za posledních 11 měsíců na městkém úřadě jedinou stopu po jednání se zástupci města. Jak si máme vyložit, že starosta Nekolný na mimořádně svolané radě města vyzývá: ”… rada musí zaujmout nějaké stanovisko, protože potencionální investor momentálně čeká na její vyjádření” a o chvíli později dodává: ”v případě, že investor nebude mít podporu radnice, půjde investovat jinam”?

Navíc současný radní a zároveň zástupce investora už ani nezastírá, že byznysplán stavby haly je postaven zejména na trvalých platbách brodských škol za pronájem sportoviště. Proto ten tlak na to, aby školy žádnými vlastními sportovišti nedisponovaly: “Ing. Majer popsal informace k zadání případné architektonické soutěže a dodal, že pokud se postaví velká sportovní hala, nemá ekonomický smysl stavět tělocvičny”.

Toto jednání vzbuzuje jen další pochybnosti.

- Kde tedy dochází k jednání mezi zástupci města a investorem p.Morávkem, když záměr dosud nebyl pořádně představen a úřad nemá žádné záznamy?
- V čím zájmu a za koho vlastně starosta Nekolný a radní Majer jednají?

Zatímco občané města stále marně čekají na slíbenou prezentaci stavby, radní, kteří jsou zároveň zástupci Slavoje a prosazující zájmy investora, neodbytně lobují za soukromý byznys pochybného podnikatele z Prahy na úkor skutečných potřeb škol.

Odpověď MÚ na žádost o informace podle zák. č. 106/1999 Sb. zde:
https://www.dropbox.com/s/ueqm5vwlqp1od … U.jpg?dl=0

Re: Hala místo hřiště

Zápis z RM zde:
https://lotus.cesbrod.cz:3130/__C1257E4 … 018zA.pdf?

47

Re: Hala místo hřiště

Pro zdatného demagoga pana Kvapila odpovídám na jeho otázky:

- s panem Morávkem jsem jednal jednou, když jsem byl pozván jako starosta města na jednání na půdě TJ Slavoj Český Brod, z tohoto jednání žádný zápis nebyl pořízen a tak město Český Brod nemůže nic evidovat,

- dle mých informací mají o tuto investici zájem již tři města a městské části,

- již 20 let jednám v zájmu města Český Brod na rozdíl od jiných, kteří hájí pouze a jenom své osobní zájmy,

- člověku s průměrným ekonomickým uvažováním je jasné, že větší návratnost má projekt sportovní haly, která bude naplněná jak v dopoledních tak i odpoledních hodinách, naopak je ekonomickým nesmyslem stavět tělocvičnu pro dopolední sportování školních dětí a vedle halu pro odpolední sportování klubů a kroužků.

Naprosto nehorázně lživým tvrzením je, že zde někdo lobuje za soukromý byznys pochybného podnikatele na úkor skutečných potřeb škol. Na lživé nařčení a následné zpochybňování osobního kreditu musí mít člověk opravdu silný žaludek. Podobné manýry si bohužel pamatujeme z nedávné minulosti. Ano, neumím nebo nemůžu argumentovat, pak napadnu nositele opačného názoru. Je mi moc líto, že se toto stává normou i v našem městě.

Re: Hala místo hřiště

Pokud tomu, co zde uvádíte, dobře rozumím, tak jste s investorem komunikoval naposledy koncem května 2018 a až po 6-ti měsících jste náhle pocítil potřebu narychlo svolat RM a vyzvat radní, aby “zaujali nějaké stanovisko” a “vyjádřili podporou radnice” k něčemu o čem jste hovořil na soukromé akci TJ Slavoj?

Pokud Vám bylo po celou dobu známo, že investor podmiňuje svoji investici naplněním určitých podmínek ze strany města, proč jste tuto skutečnost držel v tajnosti před úředníky města a před veřejností?

Můžete konkrétně uvést, k čemu vlastně měla rada zaujmout stanovisko?

Můžete prosím rozvést, jakou podporu ze strany radnice investor vyžaduje, aby nešel investovat jinam?

Jak se k Vám dostaly informace, že “investor momentálně čeká na vyjádření”?

Za Spolek pro ochranu přírody a krajiny města Český Brod odpověděl Jiří Kvapil

49

Re: Hala místo hřiště

Moc prosím, aby jste nepřekrucoval jasná fakta. Kdyby jste pozorně četl, zjistil byste, že rada města byla narychlo svolána kvůli úplně jiným bodům viz program. V obecné rozpravě, která je součástí každého jednání rady i zastupitelstva města zmínil Ing. Majer, že jde o důležité téma a investor chce vědět, zda bude město tuto investici podporovat či nikoliv. Jde pouze o deklaraci podpory, nikoliv o finanční spoluúčast. Proč jste nezmínil, že jsem nechal diskuzi přerušit, neb nešlo o řádný bod na jednání rady a také nebylo přijaté žádné usnesení? Rada města se k problematice určitě po Novém roce vrátí.

Na žádné soukromé akci TJ Slavoj jsem s investorem nejednal. Setkal jsem se s ním v kanceláři tajemnice TJ, kde mi byl projekt obecně představen a byl jsem dotázán na svůj názor. Řekl jsem, že se mi to líbí a zeptal jsem se, zda to ví a co na to říká ředitel školy. Jeho názor jsem považoval za důležitý.

No a teď bych se zeptal já vás!
- S jakými argumenty jste se obraceli na občany, když jste zajišťovali podpisy na petici?
- Byly všechny argumenty pravdivé? Kde jste čerpali informace?
- Proč jste na některé lidi vyvíjeli nátlak a strašili je?
- Kdy oficiálně odevzdáte petici?
- Proč napadáte osoby a nejde vám pouze o věc?
- Vadila by vám hala, kdyby stála v centru města nebo na Kutilce?
- Víte kolik má město připravovaných investičních akcí? Kolik to město bude stát?
- Víte kolik by stála nová tělocvična? Víte z jakých zdrojů lze čerpat finance a jak je velká případná spoluúčast města?

Děkuji za odpovědi a otázek mám ještě mnohem mnohem víc!

Re: Hala místo hřiště

Jakub Nekolný napsal:

Moc prosím, aby jste nepřekrucoval jasná fakta. Kdyby jste pozorně četl, zjistil byste, že rada města byla narychlo svolána kvůli úplně jiným bodům viz program. V obecné rozpravě, která je součástí každého jednání rady i zastupitelstva města zmínil Ing. Majer, že jde o důležité téma a investor chce vědět, zda bude město tuto investici podporovat či nikoliv. Jde pouze o deklaraci podpory, nikoliv o finanční spoluúčast. Proč jste nezmínil, že jsem nechal diskuzi přerušit, neb nešlo o řádný bod na jednání rady a také nebylo přijaté žádné usnesení? Rada města se k problematice určitě po Novém roce vrátí.

Na žádné soukromé akci TJ Slavoj jsem s investorem nejednal. Setkal jsem se s ním v kanceláři tajemnice TJ, kde mi byl projekt obecně představen a byl jsem dotázán na svůj názor. Řekl jsem, že se mi to líbí a zeptal jsem se, zda to ví a co na to říká ředitel školy. Jeho názor jsem považoval za důležitý.

No a teď bych se zeptal já vás!
- S jakými argumenty jste se obraceli na občany, když jste zajišťovali podpisy na petici?
- Byly všechny argumenty pravdivé? Kde jste čerpali informace?
- Proč jste na některé lidi vyvíjeli nátlak a strašili je?
- Kdy oficiálně odevzdáte petici?
- Proč napadáte osoby a nejde vám pouze o věc?
- Vadila by vám hala, kdyby stála v centru města nebo na Kutilce?
- Víte kolik má město připravovaných investičních akcí? Kolik to město bude stát?
- Víte kolik by stála nová tělocvična? Víte z jakých zdrojů lze čerpat finance a jak je velká případná spoluúčast města?

Děkuji za odpovědi a otázek mám ještě mnohem mnohem víc!

Myslím, že základem by měla být snaha o pochopení druhých a ne handrkování o slovíčka. Zdali byla rada svolána kvůli tomu nebo něčemu jinému. Faktem je, že se žádalo o vyjádření k něčemu, co nebylo městu ani občanům řádně představeno. Zde jsou Kubo odpovědina otázky:

- argumenty jsou sepsány v dopise s názvem "Otevřená hra na pískovém hřišti - Výhrady k projektu nové sportovní haly v ulici Na vyhlídce" Tento je dostupný na fb, byl umístěn zde v diskusi a rádi jej poskyneme znova.
- všechny argumenty považujeme za pravdivé. Působení stejných osob na straně města v TJ i za investora je zcela evidentní atd.
- nátlak ani strašení nejsou naše argumenty a nikdo z nás je nepoužil.
- Nejedná se o petici, protože tato akce neproběhla dle petičního zákona. Od léta čekáme na oficiální představení investora pana Morávka a jeho projektu. Tak abychom nedávali protest proti něčemu, co nebylo dosud představeno ani městu ani občanům. Tedy očekáváme představení projektu a teprve poté bude jasné, zdali je vůbec proti čemu protestovat. Třeba je projekt ok nebo již pan Morávek stratil zájem etc.
- nemám pocit, že by kdokoli kohokoli napadal. Upozornění na střet zájmů Ing Majera, kdy za jedná za investora i město nepovažujeme za nátlak. Stejné je to s upozorněním, že  v TJ Slavoj i ve firmách investora působila či dosud působí paní Chuchlová. Toto není napadání. Toto je upozornění na jasné personální propojení města, TJ Slavoj a investora.
- to že neprostestujeme proti potřebě haly píšeme hned v PRVNÍ větě našich výhrad. Tedy hala v jiném místě, které by bylo vhodné vzhledem k plánované velikosti je za nás jednoznačně OK.
- víme o všech investičních akcích které město zveřejnilo a mluví se o nich. naši zástupci chodí na zastupitelstva a čtou zápisy z rady.
- ano, tyto informace si zjišťujeme a snažíme se dívat i na to jak to dělají jiná města. Pokud jsou nějaké konkrétní informace ze strany města ČB ohledně spoluúčasti a financování, budeme rádi za představení informací.

Navrhuji postupovat co nejvíce věcně. Shodneme se, že nejlepší bude vést diskusi o konkrétním projektu, který dle slibu sám investor přijede představit? Tím myslím odstraníme všechny ruchy ohledně velikosti a doprovodného provozu. Současně by bylo fajn si vyjasnit jakou spoluúčast (zdali nějakou) očekává investor ze strany infrastruktury města (voda, parkování, změny v územním plánu, studie dopadu na blízké okolí etc.).

Za splolek odpovídá Pavel Kvasnička