51 Naposledy upravil: Pivas (01.12.2018 00:05:33)

Re: Parkování na Škvárovně

Moc hezké je to tu čtení.
Čím více se tu objevuje příspěvků, tím více koukám. Kromě věcných a vcelku pochopitelných příspěvků a dotazů ( např. pana Trauriga) se to zde hemží perlami české slovesnosti a řadou poučných rad a informací. Nádherné jsou výkřiky agitační, předvolební a povolební. To jsou výpotky hodné svých pisatelů a nechci rozebírat, o čem svědčí. Ukřivděný a zahořklý pan Fořt, který si tu hájí své ego, je velmi kouzelný. Ví kdo jak volil, ví, kdo je nadřazená vrstva a elita města, a do čeho komu nic není. Krásně se mi to čte, jsem šťasten, že k té elitě patřím. Jenom jedna informace pro dotyčného. Jako elitní obyvatel protekční čtvrti Škvárovna Vám, pane Fořte, mohu odpřisáhnout, že jsem nevolil modře, ani jinak barevně. A velká perla přichází nakonec. V době, kdy se již město zachovalo k problematice elitní čtvrti celkem vstřícně, a dle mého názoru se snaží najít optimální variantu řešení problému, vznikne iniciativa spoluobčanů, která si promptně sežene právníka, vytvoří petici, která prakticky degraduje dosavadní snahy a nápady. Asi proto, že to tak spěchalo, značná část obyvatel elitní čtvrti o petici nikdy neslyšela. Ale abych nebyl škarohlíd, tak budu věřit tvrzení, že to byla většina, která ji podepsala. Nemám totiž chuť počítat obyvatele Škvárovny, a už vůbec ne podpisy na petici, kterou nevím kdo viděl, a kdo a jak byl s její existencí a obsahem seznámen. Nevím, jak se člení Škvárovna - dolní?, horní?, jižní?, severní? atd., ale nemohu se zbavit dojmu, že těm, kteří mají nejvíce problémů s parkováním dojíždějících odjíždějících, poskytne tento dokument medvědí službu.
Každopádně se těším na další příspěvky v tomto vláknu. Přinášejí řadu mouder a působí jako balzám na duši unaveného starce. Nepřestávejte. Ani podepsaní, ani nepodepsaní.

Born stupid? Try again!

52

Re: Parkování na Škvárovně

Omlouvám se, ale ještě malá poznámka pro Petiční výbor. Nevím jakou skupinu občanů Škvárovny zastupujete, a v pravdě je mi to docela jedno. Pouze si myslím, že Vaši snahu v příspěvcích trochu degraduje zmínka o "charakterech české povahy a minulém režimu". Ta by se dala interpretovat i nespokojeností se vším, rýpání do všeho..., a přirovnávání k minulému režimu je v mých očích většinou taková ztráta argumentů a poslední výkřik. Možná jste i v minulém režimu byli hlasití bojovníci za spravedlnost, pak Vás chápu.
Tuto připomínku jsem si dovolil proto, že se mi zdá, že snad za něco seriózně bojujete, chováte se slušně a byla by škoda, kdybyste se uchylovali k laciné argumentaci.

Born stupid? Try again!

53

Re: Parkování na Škvárovně

Možná jste si všimli, že byla minulý týden na úřední desce vyvěšena vyhláška upravující parkování na Škvárovně (http://urednideska.cesbrod.cz:8090/ud/v … 3XD_0.html).  K návrhu vyhlášky jsem dal dvě připomínky, které můžete najít ve zveřejněné vyhlášce. Obě byly zamítnuty a popravdě nevím proč.

První připomínkou jsem požadoval možnost parkování před domem Jugoslávská 672, kde by se podle vyhlášky nesmělo parkovat.  Zamítnutí připomínky bylo odůvodněno rozporem s ustanovením § 27 písm. n) zák.č. 361/2000 Sb. o provozu na pozemních komunikacích, kde je stanoveno, že řidič nesmí zastavit a stát před vjezdem na pozemní komunikaci z místa ležícího mimo pozemní komunikaci. Na fotce https://radekpatek.rajce.idnes.cz/parko … 110935.jpg je zachycena daná situace. Mne by zajímalo, jak auto na dané fotce brání ve výjezdu. Z garáže to očividně nebude. Zbývá 1m široká branka, před kterou auto stojí. Jenže touto 1m širokou brankou vyjet auto opravdu nemůže.

Druhá připomínka se týkala obdobné situace u dalších několika domů v Jugoslávské ulici, kde před brankami má být zakázáno parkování a tím snížen počet parkovacích míst, kterých je na Škvárovně nedostatek.

Jelikož pan Ing. Jan Pohůnek, jakožto vedoucí odboru dopravy, srozumitelně nevysvětlil, jak bude parkovacím stáním bráněno ve výjezdu, můžete mi někdo vysvětlit, jak na výše uvedené fotce auto brání ve výjezdu?

děkuji
Radek Pátek

54

Re: Parkování na Škvárovně

Dobrý den pane Starosto a všichni přitomní,
nestačím se divit. Od Nového Roku pro auta, která celý problém na Škvárovně vyvolala, tak Vy a Rada města zřídí nové parkoviště v Cukrovaru, kde budou moci cizí parkovat ZDARMA a obyvatele Českého Brodu, kteří Vás volili, budou za toto parkování před svým domem platit nemalé peníze, pokud mají více aut??? Opravdu dokonalý nápad... cizím zadarmo a domácí pořádně obereme....
První a druhá karta na auto a číslo popisné za symbolickou cenu... to je super a co když jsou v této lokalitě domy, které jsou více generační a není jich zde málo. Mají pouze jedno číslo popisné, ale žijí zde dvě nebo i tři generace, každá má svoje auto. Takže dostanou pouze jednu/dvě karty za symbolickou cenu a co dál.??? Přemýšlel jste Vy a Rada města i třeba nad těmito problémy???? Všechny vozidla jsou registrována na adrese na Škvárovně…. neměly by se pakrovací karty vydávat Zdarma na registrovaná auta, než jen na čísla popisné.....Jedno číslo popisné, ale více aut.
Nebo jak třeba tento problém hodláte vyřešit??? Jasně všechny auta přesuneme do Mexica nebo do Kounické k bytovkám....tam se pakrovat může...

55

Re: Parkování na Škvárovně

Dneska jsme se na pracovním jednání členů rady města dohodli, že nařízení obce upravíme a zóna placeného parkování na Škvárovně zatím zřízena nebude.

56 Naposledy upravil: Pivas (16.12.2018 17:15:33)

Re: Parkování na Škvárovně

Jakub Nekolný napsal:

Dneska jsme se na pracovním jednání členů rady města dohodli, že nařízení obce upravíme a zóna placeného parkování na Škvárovně zatím zřízena nebude.

Docela by mne zajímalo, co bylo hybatelem náhlého rozhodnutí rady, co je to za ním (jaký argument a kdo radu přiměl k tomuto kroku), a co bude se souvisejícím dopravním značením i náklady na jeho zřízení a náklady na vypracování studií dopravní situace. Při způsobu a přístupu radnice k  řešení již jednou schválené problematiky dopravní situace v oblasti mi tane na mysli pojem"dočasně". (Viz: ..dočasný pobyt spřátelených armád...). Doufám, že tento překvapivě šalamounský krok rady nebude mít vliv na plánované zpomalení dopravy a zvýšení bezpečnosti v Ruské (viz předchozí plány).

Born stupid? Try again!

57

Re: Parkování na Škvárovně

Dočasně máme na mysli do konce zimy. Ještě se nepodařilo dotáhnout smlouvu s majitelem cukrovaru o zřízení provizorního parkoviště. Jejich právník tam má nějaké připomínky, které si chtějí vyjasnit na osobním jednání. Také se stále diskutuje nastavení parametrů, aby to bylo vyvážené jak směrem k rezidentům, tak případným návštěvníkům či řemeslníkům. Doladit je potřeba i ceník. Dopravní režim ale bude v této lokalitě upraven.

58

Re: Parkování na Škvárovně

Jakub Nekolný napsal:

Dočasně máme na mysli do konce zimy. Ještě se nepodařilo dotáhnout smlouvu s majitelem cukrovaru o zřízení provizorního parkoviště. Jejich právník tam má nějaké připomínky, které si chtějí vyjasnit na osobním jednání. Také se stále diskutuje nastavení parametrů, aby to bylo vyvážené jak směrem k rezidentům, tak případným návštěvníkům či řemeslníkům. Doladit je potřeba i ceník. Dopravní režim ale bude v této lokalitě upraven.

Děkuji za odpověď. Hezké Vánoce.

Born stupid? Try again!

Re: Parkování na Škvárovně

CML76 napsal:

Možná jste si všimli, že byla minulý týden na úřední desce vyvěšena vyhláška upravující parkování na Škvárovně (http://urednideska.cesbrod.cz:8090/ud/v … 3XD_0.html).  K návrhu vyhlášky jsem dal dvě připomínky, které můžete najít ve zveřejněné vyhlášce. Obě byly zamítnuty a popravdě nevím proč.

První připomínkou jsem požadoval možnost parkování před domem Jugoslávská 672, kde by se podle vyhlášky nesmělo parkovat.  Zamítnutí připomínky bylo odůvodněno rozporem s ustanovením § 27 písm. n) zák.č. 361/2000 Sb. o provozu na pozemních komunikacích, kde je stanoveno, že řidič nesmí zastavit a stát před vjezdem na pozemní komunikaci z místa ležícího mimo pozemní komunikaci. Na fotce https://radekpatek.rajce.idnes.cz/parko … 110935.jpg je zachycena daná situace. Mne by zajímalo, jak auto na dané fotce brání ve výjezdu. Z garáže to očividně nebude. Zbývá 1m široká branka, před kterou auto stojí. Jenže touto 1m širokou brankou vyjet auto opravdu nemůže.

Druhá připomínka se týkala obdobné situace u dalších několika domů v Jugoslávské ulici, kde před brankami má být zakázáno parkování a tím snížen počet parkovacích míst, kterých je na Škvárovně nedostatek.

Jelikož pan Ing. Jan Pohůnek, jakožto vedoucí odboru dopravy, srozumitelně nevysvětlil, jak bude parkovacím stáním bráněno ve výjezdu, můžete mi někdo vysvětlit, jak na výše uvedené fotce auto brání ve výjezdu?

děkuji
Radek Pátek

Po shlédnutí fotky jsem přesvědčen, že parkující vůz výjezdu ani vjezdu nebrání. Bohužel takto naše radnice funguje... Tím, že byl vznik parkovací zóny na Škvárovně odsunut v čase, bude možné opětovně vznést podnět a třeba se pak někdo dojde na konkrétní místo podívat. Přeji hodně štěstí.
Evžen Pospíšil

60

Re: Parkování na Škvárovně

No konečně už víme, kdo je viník! No přece radnice! Bingo!