51

Re: Dotazník Škvárovna

Jakub Nekolný napsal:

Měli jsme trošku problém s projektantem, aby nám domaloval jen opravu stávající komunikace. Letos se již výměna povrchu nestihne, ale počítáme se zahájením prací hned na jaře, jak to počasí dovolí. Provizorní oprava je komplikovaná, protože panelům chybí úchyty na nadzvednutí a de facto je můžeme pouze odstranit. Takže vás musím jen poprosit o shovívavost, aby jste vydrželi ještě jednu zimu.


Děkuji za opravu cesty :-)

Re: Dotazník Škvárovna

Dobrý den. Podle posledního zápisu z jednání rady bylo nařízení týkající se parkování na Škvárovně schváleno (tedy pokud se skrývá pod usnesením 322/2018). Bylo by možné jej zveřejnit? V rubrice nařízení města jsem to nenašel. Děkuji!

53 Naposledy upravil: LÍDA (19.10.2018 06:49:24)

Re: Dotazník Škvárovna

Dve damy, podle rozhovoru z Kostelce, nyni ve vlaku resi proc si HROZNI lidi ze Skvarovny stezuji na to, ze jim tam parkuji lidi.

A co jako oni chudinky budou delat, az se to zakaze. Proc jim to vadi? Maji urcite zahradky at si parkuji na nich. A ze maji daleko s nakupem? V Praze je to normalni ne? Tak si maji udelat a platit zabor a nestezuji si. Ze se tam neda projet? No boooze. Ale co ony? Parkuji tam x let, co ony chudinky budou pak delat??

Ja jsem tedy drzka, ale mrzi me ze ne vetsi. Rada bych je odkazala kamsi a ze pokud se jim to nelibi, maji dve moznosti. Ale to by nesmely byt line a trvat ze si budou vyvazet p*dele v aute a bud jezdit z Kostelce do Brodu autobusem, nebo jezdit z Kostelce do Prahy autobusem rovnou.

Nejsem ze Skvarovny a o tehle problematice ctu vice mene jen zde nebo ve zpravodaji, ale timhle bych tem co se to tyka rada vyjadrila podporu. Naprosto vas chapu, take bych nechtela bydlet "na parkovisti".

L.

54

Re: Dotazník Škvárovna

Lído.

Až pojedete do Kostelce, budete parkovat kde ?  Až vás Kosteláci a vaše auto pošlou do p-dele, já se divit nebudu. Projděte si město ( Brod ), těch lokalit je víc a stěžuje si někdo, že tam stojí auta ? Ne. Opět se ukazuje, že někdo je si rovnější než ten druhý. Vy asi taháte baťůžek s nákupem na zádech, děti vláčíte za sebou a každý den i o víkendu jezdí bus do Kostelce , Přišimas, Doubravčic každých 45 minut..... Mějte veselou mysl a používejte šedé buňky mozkové, než začnete něco psát.

S úctou a pozdravem

Zbyněk Fořt

55 Naposledy upravil: LÍDA (19.10.2018 22:30:41)

Re: Dotazník Škvárovna

zbynek fort napsal:

Lído.

Až pojedete do Kostelce, budete parkovat kde ?  Až vás Kosteláci a vaše auto pošlou do p-dele, já se divit nebudu. Projděte si město ( Brod ), těch lokalit je víc a stěžuje si někdo, že tam stojí auta ? Ne. Opět se ukazuje, že někdo je si rovnější než ten druhý. Vy asi taháte baťůžek s nákupem na zádech, děti vláčíte za sebou a každý den i o víkendu jezdí bus do Kostelce , Přišimas, Doubravčic každých 45 minut..... Mějte veselou mysl a používejte šedé buňky mozkové, než začnete něco psát.

S úctou a pozdravem

Zbyněk Fořt

Pane Fořt,

děkuji o Vaši starost o mne, ale můžete si to ušetřit, nestojím o ni ;-)

Do Kostelce jezdím hlavně autobusem. Pokud autem, parkujeme na vyhrazených místech. Nestojíme nikomu před vraty a nedržkujeme na nikoho, že je nám jedno že se nemůže projet a přeci v Praze je to normální.

A ano, přestože nemám obchody za rohem, tahám tašky v rukou. A na nádraží buď jdu pěšky, nebo jedu autobusem. Nevozím si zadek v autě. Děti nevláčím, umí chodit sami.

Ano, i na sídlišti je plno. Ale ne z důvodu že by tam jezdili parkovat cizí, ale kvůli tomu že je málo parkovacích míst pro místní. Už vidím jak tam jede někdo ze Škvárovny parkovat. Nebo z Kostelce. V tom je ten rozdíl.

A Vaše urážky se mi ale opravdu nelíbí. A vtip o úctě i pozdrav si můžete strčit víte kam.
Sorry, ale u mne jste přestřelil. Řekl byste mi to do očí? Tuším že Vám někdo šlápl na kuří oko a holt jsem to odnesla já, ale tady jste narazil. Kroťte se, nebo to budu řešit jinak a jinde.

BEZ ÚCTY, to se na mne nikdo nezlobte, za tón a obsah příspěvku k Vám úctu opravdu nemám :-/

Lída

56 Naposledy upravil: hepo73 (20.10.2018 15:06:38)

Re: Dotazník Škvárovna

Milý pane Fořte,
přijdete mi jako dítě, které přišlo o svou oblíbenou hračku. Prostě Škvárovna není parkoviště. Vezměte to na vědomí i vy. Uvidíte, že si za 2-3 týdny na pravidelný pohyb zvyknete. Vždyť to máte jen kilometřík (t.j. cca 15 min).
Kdyby parkující dbali alespoň základních pravidel (dopravních i společenských), nemuselo se toto téma takhle vyhrotit. Prostě škvárovňákům už došla trpělivost.
Auta zaparkovaná na všech možných i nemožných místech (v křižovatkách, ve vjezdech, na přechodech...).Řidiči pospíchající k vlaku vůbec neřeší, že zaparkovali tak, že se kolem nich nevyláme ani kolo, natož sanita nebo hasiči. Není příjemné v létě čmuchat nastartovaný nafťák pod okny 20 min, než se řidička namaluje nebo nasvačí. Spousta řidičů nepochopila, že popelníky se na ulici nevysypávají a když si donesli kelímek z KFC k autu, můžou ho dovézt až domu. Jsou řidiči, kteří se snaží i 2-3 min natlačit kombíka na místo pro smarta, než pochopí, že to asi opravdu neklapne. Dalším zřejmě nefunguje centrální zamykání, protože než odejdou od auta, s každými dveřmi pořádně fláknou atd.,atd. ... To si nevymýšlím,to se děje. A můžu Vám říct, že už toho máme dost.

Takže, LÍDO, díky za podporu.

Jsme rádi, že radnice tento problém řeší a všem, kteří se na tom podílejí patří velký dík.
Byli jsme rádi, že se podchod na nádraží vybudoval, ale teď, když vidíme, co z toho pro dříve klidnou Škvárovnu vyplynulo, možná bychom o něj nikdy neusilovali

57

Re: Dotazník Škvárovna

hepo73 napsal:

Jsme rádi, že radnice tento problém řeší a všem, kteří se na tom podílejí patří velký dík.
Byli jsme rádi, že se podchod na nádraží vybudoval, ale teď, když vidíme, co z toho pro dříve klidnou Škvárovnu vyplynulo, možná bychom o něj nikdy neusilovali

Opravdu se dělal podchod kvůli Škvárovně, nebo spíš kvůli záchytnému parkovišti? A byl by podchod, pokud by se parkoviště postavilo na druhé straně kolejí? To by mne fakt zajímalo.
Pamatuji si velice dobře, jak se dříve hrnul dav lidí z nádraží skrze křižovatku u ZZN, auta neauta. Dnes se hrne proud aut, lidi nelidi, a o tom to je. Jen doufám, že na parkování na Škvárovně po úpravě pravidel občas dohlédne MP. A nákupní centrum, hlavně u Billy, by se mělo připravit na zábory parkovacích míst od božího rána, nejlépe závorou. Je to sice pakárna, ale zákazník by měl mít přednost.

58

Re: Dotazník Škvárovna

Dobrý den.

Vidím, že pravda bolí. Když jsme četli příspěvek od Lídy, bavili jsme se , jak nikdy. Někdo poznamenal, ta paní má asi vyrážku, doporučme jí zásyp, aby nebyla tak nervózní. Prý pravdu bude řešit jinde a jinak, dá mě k soudu, za pravdu ? Parkuje na vyhrazených místech, další pecka. Inu s lidmi , kteří neznají slušnost dál si psát nehodlám. Navíc já to nemám k nádraží 15 minut.
Nyní k věci. Je potřeba zajistit parkování, aby všichni, kteří jedou k nádraží měli kde zaparkovat. Lidí je více, každý má doma více než 1 auto, tak co s tím. Je dobře , že se to řeší, ale musí se to řešit komplexně a pro všechny.

Děkuji.

S pozdravem a úctou

Zbyněk Fořt

59

Re: Dotazník Škvárovna

zbynek fort napsal:

Dobrý den.

Vidím, že pravda bolí. Když jsme četli příspěvek od Lídy, bavili jsme se , jak nikdy. Někdo poznamenal, ta paní má asi vyrážku, doporučme jí zásyp, aby nebyla tak nervózní. Prý pravdu bude řešit jinde a jinak, dá mě k soudu, za pravdu ? Parkuje na vyhrazených místech, další pecka. Inu s lidmi , kteří neznají slušnost dál si psát nehodlám. Navíc já to nemám k nádraží 15 minut.
Nyní k věci. Je potřeba zajistit parkování, aby všichni, kteří jedou k nádraží měli kde zaparkovat. Lidí je více, každý má doma více než 1 auto, tak co s tím. Je dobře , že se to řeší, ale musí se to řešit komplexně a pro všechny.

Děkuji.

S pozdravem a úctou

Zbyněk Fořt

Dobry den pane Forte,

a jak si myslie, ze by se to melo resit komplexne? Zatim porad na neco nadavate, ale svuj napad nemate...

ano, parkovani je problem i na jinych mistech mesta, ale nekde se zacit musi, mesto chce zacit na Skvarovne, protoze tam je to asi ted nejaktualnejsi (nebo z Vaseho pohledu si to vybreceli nebo z nejakeho duvodu maji protekci...) a postupne se bude resit namesti, sidliste (viz koncepcet dopravy v klidu)... do toho by bylo vhodne vyjednavat posileni regionalnich spoju, aby se lidem nevyplatilo dojizdet autem. Take by treba mohlo dojit k prodlouzeni linky S7 napr. do Porican aby se dojizdejici rozlozili... mesto take zpracovava projekt na parkovaci dum v ZZN, ktery by Skvarovne i centru ulevil... takze nez zacnete na neco nadavat nebo kritizovat tak si najdete informace...

nebo vse vyse popsane je spatne? nebo by se to melo resit komplexne v jeden okamzik a do te doby se nebude nic dit abyste byl spokojen??

JP

60

Re: Dotazník Škvárovna

zbynek fort napsal:

Dobrý den.

Vidím, že pravda bolí. Když jsme četli příspěvek od Lídy, bavili jsme se , jak nikdy. Někdo poznamenal, ta paní má asi vyrážku, doporučme jí zásyp, aby nebyla tak nervózní. Prý pravdu bude řešit jinde a jinak, dá mě k soudu, za pravdu ? Parkuje na vyhrazených místech, další pecka. Inu s lidmi , kteří neznají slušnost dál si psát nehodlám. Navíc já to nemám k nádraží 15 minut.
Nyní k věci. Je potřeba zajistit parkování, aby všichni, kteří jedou k nádraží měli kde zaparkovat. Lidí je více, každý má doma více než 1 auto, tak co s tím. Je dobře , že se to řeší, ale musí se to řešit komplexně a pro všechny.

Děkuji.

S pozdravem a úctou

Zbyněk Fořt

Vážený pane Fořte,

ano, pravda bolí, sám jste toho dobrým příkladem. Smím se Vás zeptat, jak by se situace podle Vás měla řešit komplexně? A zda se tam, kde bydlíte, děje to, co na Škvárovně? Tedy že Vám před domem staví cizí lidi, bouchají Vám třeba i v 5 ráno dveřmi pod oknem, baví se tam (opět v 5 ráno) s jinými lidmi, pokud možno tak nahlas, aby to všechny místní vzbudilo, když oni už jsou vzhůru, že Vám tam nechávají svůj přivezený bordel, že Vám zbytečně smrdí s výfukovými plyny pod okno, že Vám parkují před vjezdem, takže Vy, i když máte možnost parkovat na zahradě (jak to navrhovaly ty dvě dámy z Kostelce, které tu zmiňovala Lída) a rád byste jí využil, musíte parkovat na ulici, protože jinak s autem prostě nevyjedete? Nebo jak se tedy projevuje "parkovací problém" u Vás?

Jen pro upřesnění: Jedu-li do Kostelce, Kouřimi, Kounic či kamkoliv jinam, jedu autobusem, vlakem nebo jdu pěšky, protože auto nemám, nikdy jsem ho neměla a nemám ani řidičský průkaz. S nákupem chodím pěšky, ono mě opravdu neubude. Jako dítě jsem taky chodila pěšky, hromadnou dopravou jsme jezdili i na dovolenou. Takže nikomu cizímu opravdu parkovat pod okny nebudu. Pokud už musím někde jít v noci nebo brzo ráno, nedávám nikdy nikomu na odiv svou existenci tím, že řvu na celé širé okolí, aby ti ošklivci, co si můžou dovolit spát, byli natošup vzhůru. Jediné, čím jsem kdy dělala hluk, byl kufr na kolečkách, který na škvárovenském povrchu (jedno jestli silnice nebo chodník) dělá hluk.

Chápu, že někdo potřebuje nutně auto, třeba ze zdravotních důvodů nebo proto, že přijede v půl jedenácté v noci a poslední autobus do Kostelce je pryč. Ale vzhledem k tomu, že se ulice na Škvárovně vylidňují (nebo spíš "vyautovávají") už během odpoledne, opravdu ne všichni jsou tenhle případ. Nehledě na to, že tam parkuje i dost lidí z Brodu, kteří by mohli, kdyby chtěli, jít pěšky.

Jsem s pozdravem a těším se na Vaši vyčerpávající odpověď.

A Vám, Lído, díky za podporu!