1

Téma: Projekt "Zlepšení mikroklimatických podmínek a revitalizace .."

Dobrý den,
kde je možné nalézt dokumentaci k výše uvedenému projektu? Zajímalo by mne, kde budou vysazovány nové stromy a o jaké stromy půjde. Je možné zveřejnit nějaké nákresy, plánky atp.?
Děkuji
Martina Beránková

2

Re: Projekt "Zlepšení mikroklimatických podmínek a revitalizace .."

Dokumentace je k dispozici zde: http://www.cesbrod.cz/item/zlepseni-mik … h-podminek

3

Re: Projekt "Zlepšení mikroklimatických podmínek a revitalizace .."

Děkuji. Zprávu jsem si prostudovala a vyplývá mi z ní, že mj. v dolní části Žižkovy ulice budou rekonstruovány nebo zakládány trávníky před domy. Nerozumím tomu, jak je možné vytvářet trávníky, když není možné dělat chodníky (viz argumenty u tématu Chodník v Žižkově ulici), protože k rekonstrukci ulice není projektová dokumentace. Konkrétně před prodejnou s obklady a sousední budovou mi to připadá jako poměrně složitý problém. Můžete mi to prosím vysvětlit?

K projektu mám ještě jeden dotaz - je nějak zohledněn fakt, jak bude ke zlepšení podmínek ve městě přispívat zvýšený zájem venčených psů o nově vysazené stromy a zejména keře? Od keřů obvykle páníčci neuklízí a často jsou keře plné nejrůznějších odpadků.

4

Re: Projekt "Zlepšení mikroklimatických podmínek a revitalizace .."

Váš postřeh je správný. Na webu je zveřejněná původní dokumentace k žádosti o dotaci. Před realizací jsme však procházeli všechny lokality a ještě došlo ke změnám. Právě z důvodů uvedených i v tématu Chodník v Žižkově ulici jsme nakonec od vysazování stromů a zakládání záhonů v Žižkově ulici upustili a tyto práce budou provedeny v jiné lokalitě. 

Jsem přesvědčen, že více zeleně v ulicích města bude přínosem nejen pro psy, ale hlavně pro obyvatele a návštěvníky města. Vztah k veřejnému prostoru je otázkou základní lidské slušnosti, ať jsou v ulicích keře nebo nejsou. A kde selže jedinec, musí nastoupit technické služby a uklidit to. Dle mého jsou technické služby pod vedením Ing. Kruliše velmi aktivní a vcelku se jim daří udržovat pořádek v ulicích města.

5

Re: Projekt "Zlepšení mikroklimatických podmínek a revitalizace .."

Kdo a kdy bude rozhodovat v jakém rozsahu tedy bude revitalizována zeleň v dolní části Žižkovy ulice (od zrcadla k Disku)?

6

Re: Projekt "Zlepšení mikroklimatických podmínek a revitalizace .."

Vstupujeme v jednání se Středočeským krajem a Správou a údržbou silnic Středočeského kraje, na kterém bychom se měli dohodnout na rozsahu případných prací a zadání zpracování projektové dokumentace. Letos investice určitě zahájena nebude, ale v případě dohody by bylo reálné mít bližší představy někdy v průběhu letních měsíců. K prvním výstupům by asi nebylo od věci uspořádat veřejné projednávání.

7

Re: Projekt "Zlepšení mikroklimatických podmínek a revitalizace .."

Dobrý den, jak to vypadá s projektovou dokumentací, je už nějaká?

8

Re: Projekt "Zlepšení mikroklimatických podmínek a revitalizace .."

Bohužel žádné konkrétní výstupy nemáme k dispozici. V Žižkově ulici se nyní bude jen opravovat prasklý vodovod u nemocnice.

9

Re: Projekt "Zlepšení mikroklimatických podmínek a revitalizace .."

Tak jsem dnes s potěšením viděla spoustu nově zasazených stromků všude  po celém Brodě,dokonce i u hřbitova.Sice jim to chvíli potrvá než  pořádně vyrostou, ale hlavně že jsou.I na hřbitově panuje docela čilý úklidový  ruch :-).Jen nové cedule s názvy ulic moc nechápu, domů snad každý trefíme, a pro turisty a ostatní by snad stačila mapa někde uprostřed města, ti snad konkrétní ulice v Brodě nehledají.

10

Re: Projekt "Zlepšení mikroklimatických podmínek a revitalizace .."

Ty cedule s názvy ulic mi přijdou pro Český Brod trochu nepochopitelné.Stačí dobře označit ulice samotné.Jako to bývalo.A stačilo by to.A pořádná mapa-plánek města.Docela úsměvně vypadá třeba cedule u ulice Bezručova.Kde je směrovka a cedule na baráku.A to kousek od sebe.:-)))Ono je to i jinde.Kolikpak to stálo?