1 Naposledy upravil: PT (04.09.2012 15:14:59)

Téma: Parkování

Dobrý den, rád bych se zeptal, za jakých podmínek si může někdo na veřejné komunikaci vymezit parkovací místo a osadit na něj sklopnou uzamykatelnou zábranu, tak jako je tomu v Rokycanově ulici před domy 1291/1292.

2

Re: Parkování

Vyhradit trvalá parkovací místa lze podle vyhlášky města o místních poplatcích http://www.cesbrod.cz/media/3/05_pdf/ozv0610.pdf po předchozím souhlasu odboru dopravy MěÚ a správce komunikace čili technických služeb. Vyhrazení místa je zpoplatněno. Místo musí být na náklady žadatele označeno svislou dopravní značkou.
Ve Vámi zmíněném případě nebyl tento postup dodržen, proto se již záležitostí zabývá odbor dopravy a městská policie.  Došlo totiž k evidentnímu porušení obecně závazné vyhlášky města.

3

Re: Parkování

Dobrý den, já bych se rovnou rovněž rád zeptal, a to za jakých podmínek je možno hromadně a trvale parkovat na komunikaci označené značkou zákaz stání, tak jak tomu je v ulici Žitomířská od křižovatky s ulicí Suvorovova až po č.p. 383, a často (v zimním období za sněhových podmínek téměř neustále) tak blokovat vjezd do garáže.

4

Re: Parkování

A viděli jste včera a dneska ráno tu plnou Smetanovu ulici?Od jednoho konce na druhý,po obouch stranách.To je taky normální?

5

Re: Parkování

No jo,no.Ale dalo se to.Ale parkovat by mohli ohleduplněji.Já myslím,že to byli převážně rodiče prvňáčků.

6

Re: Parkování

kvítko napsal:

A viděli jste včera a dneska ráno tu plnou Smetanovu ulici?Od jednoho konce na druhý,po obouch stranách.To je taky normální?

Dobré ráno,
už je září a začala nám škola.

7

Re: Parkování

penek napsal:

Dobrý den, já bych se rovnou rovněž rád zeptal, a to za jakých podmínek je možno hromadně a trvale parkovat na komunikaci označené značkou zákaz stání, tak jak tomu je v ulici Žitomířská od křižovatky s ulicí Suvorovova až po č.p. 383, a často (v zimním období za sněhových podmínek téměř neustále) tak blokovat vjezd do garáže.

Krásný den,
určitě máte telefon tak se neptejte a oznamte to na příslušná místa.

8 Naposledy upravil: penek (06.09.2012 05:13:27)

Re: Parkování

Petr Vok napsal:
penek napsal:

Dobrý den, já bych se rovnou rovněž rád zeptal, a to za jakých podmínek je možno hromadně a trvale parkovat na komunikaci označené značkou zákaz stání, tak jak tomu je v ulici Žitomířská od křižovatky s ulicí Suvorovova až po č.p. 383, a často (v zimním období za sněhových podmínek téměř neustále) tak blokovat vjezd do garáže.

Krásný den,
určitě máte telefon tak se neptejte a oznamte to na příslušná místa.

Vidíte, to mě vůbec nenapadlo. Příslušná místa budou jistě moc ráda, až jim budu v 5 ráno volat.

A já hlupák myslel, že sekce otázky na zastupitele bývá většinou vyhrazena kupříkladu otázkám na zastupitele.

Tak díky za radu a zase někdy.

9

Re: Parkování

Problém předávám na Městskou policii, ale podle ukázněnosti některých řidičů by tam strážníci mohli stát pořád.

10

Re: Parkování

No to by mohli, jen až budeme vyjíždět z garáže, tak ať trochu uhnou...

Děkuji za odpověď.