11

Re: Jednání zastupitelstva

Jakub Nekolný napsal:

...Zápisy z jednání zastupitelstva města zveřejňujeme, protože jednání je veřejné. Jednání rady města jsou naopak ze zákona o obcích neveřejná, z tohoto důvodu nezveřejňujeme ani zápisy ze schůzí rady...

Děkuji za odpověď,
Ale NENÍ PRAVDA, že ZÁPISY z jednání RM jsou zakázané zveřejňovat-viz.§101ods.3 zák.o obcích,nebo např.: http://www.brandysko.cz/dokumenty-s18-k209.html , http://www.mukolin.cz/cz/obcan/samospra … ze-schuzi/  , dále např. na webových str. Nymburka, Kolína, Úval, Sadské, Kostelce,…
Myslíte, že snad jinde zákon porušují?! Většinou zápisy na stránky vkládají také ručně a nemají s tím žádný problém!
Samozřejmě na samotná jednání RM veřejnost nesmí, v tom máte pravdu.
Když tato překážka padla, brání Vám ještě něco ve zveřejnění zápisů z RM na webových stránkách města?
Předem děkuji za odpověď.

12

Re: Jednání zastupitelstva

Ale já netvrdím, že zveřejňovat zápisy z rady je zakázané.

Jen jsem citoval ze zákona konkrétně Vámi zmíněného §101 a odst. 1, kde se píše: Rada obce se schází ke svým schůzím podle potřeby, její schůze jsou neveřejné. V třetím odstavci, který zmiňujete, je uvedeno: Rada obce pořizuje ze své schůze zápis, který podepisuje starosta spolu s místostarostou nebo jiným radním. V zápise se vždy uvede počet přítomných členů rady obce, schválený pořad schůze rady obce, průběh a výsledek hlasování a přijatá usnesení. Zápis ze schůze rady obce musí být pořízen do 7 dnů od jejího konání. O námitkách člena rady obce proti zápisu rozhodne nejbližší schůze rady obce. Zápis ze schůze rady obce musí být uložen u obecního úřadu k nahlédnutí členům zastupitelstva obce.

Čili jednání rady je neveřejné a z logiky věci i zápis z tohoto jednání je neveřejný. Nikde však není uvedeno, že zveřejňovat zápisy je nemožné. Záleží na vůli rady konkrétního města. Přednesu návrh na zveřejňování zápisů z jednání rady města na příštím jednání a v případě, že se rada usnese své zápisy zveřejňovat, pak je samozřejmě bez problémů zveřejňovat budeme. Bez rozhodnutí rady si to však já ani nikdo jiný z úřadu dovolit nemůže.

13

Re: Jednání zastupitelstva

Jakub Nekolný napsal:

Ale já netvrdím, že zveřejňovat zápisy z rady je zakázané.

Jen jsem citoval ze zákona konkrétně Vámi zmíněného §101 a odst. 1, kde se píše: Rada obce se schází ke svým schůzím podle potřeby, její schůze jsou neveřejné. V třetím odstavci, který zmiňujete, je uvedeno: Rada obce pořizuje ze své schůze zápis, který podepisuje starosta spolu s místostarostou nebo jiným radním. V zápise se vždy uvede počet přítomných členů rady obce, schválený pořad schůze rady obce, průběh a výsledek hlasování a přijatá usnesení. Zápis ze schůze rady obce musí být pořízen do 7 dnů od jejího konání. O námitkách člena rady obce proti zápisu rozhodne nejbližší schůze rady obce. Zápis ze schůze rady obce musí být uložen u obecního úřadu k nahlédnutí členům zastupitelstva obce.

Čili jednání rady je neveřejné a z logiky věci i zápis z tohoto jednání je neveřejný. Nikde však není uvedeno, že zveřejňovat zápisy je nemožné. Záleží na vůli rady konkrétního města. Přednesu návrh na zveřejňování zápisů z jednání rady města na příštím jednání a v případě, že se rada usnese své zápisy zveřejňovat, pak je samozřejmě bez problémů zveřejňovat budeme. Bez rozhodnutí rady si to však já ani nikdo jiný z úřadu dovolit nemůže.

Bude možné pak zveřejnit konkrétní členy rady, kteří hlasovali proti zveřejňování?

Začínám si totiž dělat seznam, kam si zapisuji jména,  která rozhodně v příštích volbách nezaškrtnu.

Děkuji

14

Re: Jednání zastupitelstva

Pevně věřím, že to potřeba nebude a rada se rozhodne své zápisy zveřejňovat. Když tomu tak nebude, pak osobní hlasování zveřejnit mohu jen s případnou rozpravou, aby zazněly i argumenty, proč se dotyční rozhodli hlasovat, tak jak hlasovali.

15

Re: Jednání zastupitelstva

Jakub Nekolný napsal:

...Přednesu návrh na zveřejňování zápisů z jednání rady města na příštím jednání a v případě, že se rada usnese své zápisy zveřejňovat, pak je samozřejmě bez problémů zveřejňovat budeme. Bez rozhodnutí rady si to však já ani nikdo jiný z úřadu dovolit nemůže...

Děkuji za příslib. Ale nebylo by lepší - pro lepší transparentnost, kdyby jste přednesl zveřejnění zápisů z RM na webových stránkách města-jako dodatečně doplněný bod k hlasování na aktuálním jednání ZM ?
Tím by se zástupci Českého Brodu svým kladným přístupem informovanosti občanů zařadili po bok ostatních měst v regionu (Nymburka,Kolína,Úval,Sadské,Kostelce,Čelákovic, Brandýsa, Kolína, aj.) Předem děkuji za odpověď.

Pro h.dub : Pokud toto p.Starosta nenavrhne, může projednání/hlasování navrhnout před jednáním ZM jakýkoliv zastupitel. Nebo je možné sepsat petici. A když ji podepíše více jak 0,5% občanů (v ČB=35ks) Musí se s tím ze zákona do 60-ti dnů zabývat ZM. Doufám stejně jako p.Nekolný, že na tuto variantu nedojde.

16

Re: Jednání zastupitelstva

Jakub Nekolný napsal:

Pevně věřím, že to potřeba nebude a rada se rozhodne své zápisy zveřejňovat. Když tomu tak nebude, pak osobní hlasování zveřejnit mohu jen s případnou rozpravou, aby zazněly i argumenty, proč se dotyční rozhodli hlasovat, tak jak hlasovali.

Já také věřím že jednou se bude zveřejňovat všechno a veřejná kontrola práce a stanovisek volených zástupců je donutí dělat věci tak, aby byli ku prospěchu většiny. (jak se to děje např. v Norsku) Kupříkladu aby se místo certifikátů ISO pořídila bezpečná křižovatka. (P.S. - mimochodem stále čekám na vyjádření k té nehodě, resp. jaké hodláte dělat kroky, viz příspěvek na tomto fóru)

Ale každý máme své sny, realita bývá jiná. Proto se znovu a již po několikáté ptám na skutečný termín, kdy se tak stane. A dovolím si upozornit, že ten již jednou stanoven byl a opět se změnil, tentokráte pro jistotu na období celého roku. Osvícená vláda se chystá zavést pravidlo na přestupky 3x a dost. Bude to platit i na nesplněné sliby zastupitelů?

A když už jsme u toho, nestálo by za to se na radě a zastupitelstvu dohodnout, aby se zde na tomto fóru vyjadřovali k tématům i jednotlivý členové těchto orgánů? Nebo to mám brát tak, že váš názor a stanovisko je jejich názor?
Minimálně ze slušnosti k voličům, když už ne z ničeho jiného. Vyjímkou je samozřejmě pak Traurig a pan Binko. Nikomu dalšímu nestojí uživatelé tohoto fóra za to? Podle čeho si pak mám vybrat, když ze zkušenosti vím, že hesla volebních kampaní jsou jen vábnička? Já chci znát skutečnou práci a ne plky na plakátech!

Děkuji za odpověď!

17

Re: Jednání zastupitelstva

h.dub napsal:
Jakub Nekolný napsal:

Pevně věřím, že to potřeba nebude a rada se rozhodne své zápisy zveřejňovat. Když tomu tak nebude, pak osobní hlasování zveřejnit mohu jen s případnou rozpravou, aby zazněly i argumenty, proč se dotyční rozhodli hlasovat, tak jak hlasovali.

Já také věřím že jednou se bude zveřejňovat všechno a veřejná kontrola práce a stanovisek volených zástupců je donutí dělat věci tak, aby byli ku prospěchu většiny. (jak se to děje např. v Norsku) Kupříkladu aby se místo certifikátů ISO pořídila bezpečná křižovatka. (P.S. - mimochodem stále čekám na vyjádření k té nehodě, resp. jaké hodláte dělat kroky, viz příspěvek na tomto fóru)

Ale každý máme své sny, realita bývá jiná. Proto se znovu a již po několikáté ptám na skutečný termín, kdy se tak stane. A dovolím si upozornit, že ten již jednou stanoven byl a opět se změnil, tentokráte pro jistotu na období celého roku. Osvícená vláda se chystá zavést pravidlo na přestupky 3x a dost. Bude to platit i na nesplněné sliby zastupitelů?

A když už jsme u toho, nestálo by za to se na radě a zastupitelstvu dohodnout, aby se zde na tomto fóru vyjadřovali k tématům i jednotlivý členové těchto orgánů? Nebo to mám brát tak, že váš názor a stanovisko je jejich názor?
Minimálně ze slušnosti k voličům, když už ne z ničeho jiného. Vyjímkou je samozřejmě pak Traurig a pan Binko. Nikomu dalšímu nestojí uživatelé tohoto fóra za to? Podle čeho si pak mám vybrat, když ze zkušenosti vím, že hesla volebních kampaní jsou jen vábnička? Já chci znát skutečnou práci a ne plky na plakátech!

Děkuji za odpověď!

Pane, nechte si své provokace!:) Starosta už dal jasnou odpověď v jiné rubrice: "Na osobní útoky a hysterické výkřiky tady opravdu reagovat nehodlám."! A je to. wink.

Born stupid? Try again!

18

Re: Jednání zastupitelstva

Pivas napsal:

Pane, nechte si své provokace!:) Starosta už dal jasnou odpověď v jiné rubrice: "Na osobní útoky a hysterické výkřiky tady opravdu reagovat nehodlám."! A je to. wink.

Když já umím jen bořit a ničit....klaus mě v projevu odhadnul přesně smile

19

Re: Jednání zastupitelstva

Mám jeden dotaz na p. Starostu: Dne 16.2.2012 9.30h. jste přislíbil:

Jakub Nekolný napsal:

...Přednesu návrh na zveřejňování zápisů z jednání rady města na příštím jednání a v případě, že se rada usnese své zápisy zveřejňovat, pak je samozřejmě bez problémů zveřejňovat budeme…

Dne 16.2.16.00 bylo jednání RM. Jaké bylo rozhodnutí RM ve věci zveřejňování zápisů z RM na webových stránkách města? V usnesení z tohoto jednání tento bod chybí. Předem děkuji za odpověď.

20

Re: Jednání zastupitelstva

Už je to zveřejněno v této diskusi:
http://www.cesbrod.cz/forum/viewtopic.php?id=792

Hádejte, jak to dopadlo? ;-)