81

Re: Liblice

Jakub Nekolný napsal:

Na tuto záležitost jsme při posledním jednání upozornili zástupce vlastníka, kteří přislíbili zjednání nápravy.

Dobrý den,
navazuji na téma stavu budovy cukrovaru u chodníku mezi Liblicemi a nádražím.

V současné době (minulý týden) došlo k pádu části střechy na chodník a jen shodou okolností nedošlo ke zranění. Vlastník slíbil nápravu (dle předchozích příspěvků) ale po více než 3 měsících se stále nic neděje.

Máte prosím od vlastníka nějaké konktrétní a podložené informace o tom, co hodlá se současným stavem dělat? Pokud ne, budu zvažovat podání trestního oznámení z důvodu obecného ohrožení.

Je k dispozici nějaké stanovisko stavebního úřadu?

Jak se bude řešit uzávěra chodníku, který je jedinou zpevněnou cestou mezi Liblicemi a zbytkem města? Vzhledem k rychle jedoucím vozidlům a vysokým obrubníkům (nepříjemné zvláště pro dětský kočárek) je obcházení uzavřené části nebezpečné.

Díky za odpověď,
Ing. Ondřej Kolmistr

82

Re: Liblice

Dobrý den,
přesně tak, buď na nás spadne kus střechy, nebo nás srazí rychlejedoucí auto. Asi dokud se něco nestane, tak se nic řešit nebude, jako vždycky... bohužel...  " a propó" ,zajímalo by mně, proč měření rychlosti někdy neprobíhá na této komunikaci,  mám pocit, že jediný řidič, který dodržuje rychlost, jsem já ...  smile

83 Naposledy upravil: penek (11.06.2020 12:33:50)

Re: Liblice

Já také! smile

P.S. Nová Žitomířská už rovněž začala lákat piloty Grand Prix... sad

84

Re: Liblice

pavlinaj napsal:

Dobrý den,
přesně tak, buď na nás spadne kus střechy, nebo nás srazí rychlejedoucí auto. Asi dokud se něco nestane, tak se nic řešit nebude, jako vždycky... bohužel...  " a propó" ,zajímalo by mně, proč měření rychlosti někdy neprobíhá na této komunikaci,  mám pocit, že jediný řidič, který dodržuje rychlost, jsem já ...  smile

Já také. Ono je nás víc. Pokud bude průběžně prováděno měření rychlosti na známých komunikacích v ČB (Klučovská, Žitomířská, Ruská, Cukrovarská - Krále Jiřího + další), budou se počty dodržujících zvyšovat. Bylo by zajímavé zjistit, kolik již vydělal rozdílový radar v Rostoklatech, který tam je (dle informací z radnice) ve "zkušebním provozu". Třeba by se za vybrané pokuty mohl vystavět další se zkušebním provozem v ČB. Viz kdysi diskutované vlákno o dodržování rychlosti zejména na Klučovské. Ale ujišťuji všechny , že MP ani PČR nespí. tongue

Born stupid? Try again!

Re: Liblice

Pivas napsal:

. Bylo by zajímavé zjistit, kolik již vydělal rozdílový radar v Rostoklatech, který tam je (dle informací z radnice) ve "zkušebním provozu".

Ten radar už zřejmě někoho v minulosti zajímal (z tónu je zjevné, že tazatel byl změřen smile ). Zde jsou údaje až do října 2019 včetně, byť mi není jasné, co znamená kolonka radar (kolonka "správní řízení" je naopak jasná). Celkem tedy příjem do října 2019 činil 19,7 milionu; nevíme ale, kolik bylo zapotřebí najmout úředníků na agendu.

https://www.cesbrod.cz/media/pdf/inf106 … 9_2019.pdf

Musím říci, že mne to překvapuje, vzhledem k tomu, že je radar viditelný a každá navigace ho hlásí.

86

Re: Liblice

Vojtěch Pavel Traurig napsal:
Pivas napsal:

. Bylo by zajímavé zjistit, kolik již vydělal rozdílový radar v Rostoklatech, který tam je (dle informací z radnice) ve "zkušebním provozu".

Ten radar už zřejmě někoho v minulosti zajímal (z tónu je zjevné, že tazatel byl změřen smile ). Zde jsou údaje až do října 2019 včetně, byť mi není jasné, co znamená kolonka radar (kolonka "správní řízení" je naopak jasná). Celkem tedy příjem do října 2019 činil 19,7 milionu; nevíme ale, kolik bylo zapotřebí najmout úředníků na agendu.

https://www.cesbrod.cz/media/pdf/inf106 … 9_2019.pdf

Musím říci, že mne to překvapuje, vzhledem k tomu, že je radar viditelný a každá navigace ho hlásí.

Dobrý den pane Traurigu. Moc Vám děkuji za super vyčerpávající informaci. Potvrzuje moji domněnku.  Na revanš Vám sděluji, že tazatel změřen nebyl. Je sice dost rychlý a blbý, ale ne tolik, aby přehlédl radar v Rostoklatech. smile. Spíše navazuje na dávné informace, které poskytl k dané problematice pan starosta.

Born stupid? Try again!

Re: Liblice

My si asi nerozuměli, pane Pivasi. Měl jsem na mysli tazatele, který v roce 2019 o tu samou informaci požádal (vizte dokument na linku, co jsem postnul). Tazatel chtěl vědět, kolik bere úředník, který tu přestupkovou agendu zpracovává a použil ne úplně korektní výraz. Z toho jsem usuzoval, že byl na věci nějak zainteresován. To nebylo míněno na Vás smile

88 Naposledy upravil: Pivas (12.06.2020 19:51:36)

Re: Liblice

Vojtěch Pavel Traurig napsal:

My si asi nerozuměli, pane Pivasi. Měl jsem na mysli tazatele, který v roce 2019 o tu samou informaci požádal (vizte dokument na linku, co jsem postnul). Tazatel chtěl vědět, kolik bere úředník, který tu přestupkovou agendu zpracovává a použil ne úplně korektní výraz. Z toho jsem usuzoval, že byl na věci nějak zainteresován. To nebylo míněno na Vás smile

O.K., já popsal, že jsem občas méně chápavý (to potvrdí i Váš známý P. H.). Vše v dobrém.

Born stupid? Try again!

89 Naposledy upravil: vbul (13.07.2020 08:07:08)

Re: Liblice

Dobrý den,
    zvažuje město v letošním roce opravu chodníku kolem fotovoltaické elektrárny (Za Drahou mezi Cukrovarskou a Školní)?
     Problém je za velkých dešťů, kdy jsou na několika místech louže od kraje ke kraji.
     
     Na problém jsem upozorňovala už  1.8.2019 ve vláknu "(Ne)osvětlení ul. Krále Jiřího a Cukrovarská".

     Nyní se situace ještě zhoršila - laguny od kraje ke kraji už nejsou jen na chodníku, ale i na silnici. Jediná možnost, jak si nenabrat do bot, jsou gumáky. Když kolem jede auto, je lepší použít deštník jako ochranný štít proti ostříknutí ze strany.

     Vzhledem k tomu, že na vlaky, které jedou v ranní špičce (S1 6:58, SP 7:07, S7 7:10) nejede žádný autobus (poslední v 6:23, další až v 7:16) stává se už i pro obyvatele Liblic jedinou rozumnou možností, jak se dostat na vlak, auto. A pak se divíte, že jsou parkoviště plná.

V. Bulířová

90 Naposledy upravil: Vojtěch Pavel Traurig (21.07.2020 06:47:26)

Re: Liblice

Ve schváleném rozpočtu pro tento rok není o chodníku (jakémkoliv) ani čárka. Zastupitelé se s odpovědí nenamáhají, takže předpokládám, že se nic opravovat nebude. Pokud by se naopak nějaká rekonstrukce chystala, určitě by se tu předháněli, kdo Ti dřív odpoví. Takhle to nechají vyhnít...