1

Téma: Dopravní opatření

Líbí se mi nová dopravní opatření ve městě (betonové vodící prvky...). Je vidět, že to někdo vymyslel hlavou.

Nicméně by mě zajímalo, zda by radary nemohly být využívány rovnou k přestupkovému řízení a ne jen pouze k monitorování.

2 Naposledy upravil: trautenberk (12.12.2011 09:35:52)

Re: Dopravní opatření

Zůžení vozovky přinese snížení rychlosti projíždějících aut a zkrácení vzdálenosti, kterou musí překonat chodec, aby se dostal na druhý břeh ulice, to je jasné. Ale škoda je, že se s těmito "dopravními opatřeními" nepočítalo už v projektu - ostrůvky, zálivy apod. Že i nové ulice v Brodě jsou jako Volha. Snad by se z toho bylo možné poučit a příští rekontrukce už projektovat rovnou s "dopravními opatřeními". Obrubník je, marná sláva, hezčí než betonová zídka se žlutočernými pruhy.

3

Re: Dopravní opatření

Z pohledu řidiče jsou betonové zídky rozumným řešením... Svým zbarvením se nemusí někomu líbit, ale svůj účel splňují na výbornou... Jsou prostě vidět a díky tomu řidiči sundají nohu z plynu... Každopádně informační radary, který se objevují prakticky ve všech městech, jsou jen zbytečně nákladné informační tabule... Ale pokud se díky nim "zachrání" alespoň jeden život, tak to za to stojí... Určitě  než semafor (Žitomířská)  a tyhle blikací tabule jsem pro betonovový bloky nebo kombinaci...

4

Re: Dopravní opatření

to je škoda, že tyhle pozitivní komentáře se také neobjevují ve fóru Koncepce dopravy, tam jen každý do odboru dopravy a komise dopravy "kope"

5

Re: Dopravní opatření

Dobrý den Xavie,
je vám líto, že se positivní komentáře neobjevují ve fóru Koncepce dopravy a že tam každý do odboru dopravy jen kope. Nemyslím si, že ti, kdo do fóra v tomto bloku přispívají, do odboru a komise dopravy kopou, ale pokud nesouhlasí s některými postupy a výsledky jejich práce, pak zde mají možnost dát svůj názor zveřejnit. Pokud si přečtete příspěvky ke Koncepci dopravy, zjistíte že velký problém vznikl kolem provozu v Kollárově ulici a jeho částečné přenesení do ulice Jungmannova a Havlíčkova. Mé příspěvky se pozastavili nad tím, že v Kollárce se pro zvýšení bezpečnosti udělalo velmi málo, snížila se bezpečnost v Jungmance a Havlíčkově a peníze se vložili do betonových zídek a informačních tabulí. V příspěvku od Luka je přání aby tyto bloky přispěli k ochraně zdraví a životů, věřte, že je to i mým zájmem, ale jinak to vypadá mimo ulice kde jsou tyto bloky instalovány.
Koncepce dopravy nejsou pouze betonové bloky.