1

Téma: Smetanova ulice

Dobrý den.Na rohu Smetanovy ulice,kde přecházejí děti směr škola,je to dost nepřehledné.Přez ten strom a keř není výhled.Při přecházení není vidět do ulice-směr vlevo.Trošičku je vidět z chodníku,mezi plotem....Ale přímo z rohu VŮBEC.A z pohledu dítěte tam není vidět vůbec nic.Teda i pokud se rozhlížejí.(oni to moc nedělají smile)Z pohledu řidiče asi moc taky vidět není.Jestli tam někdo stojí,či nikoliv.Tak se taky stane,že někdo vběhne přímo pod auto.Mohl by se tam na to někdo kompetentní podívat?

Re: Smetanova ulice

kvítko napsal:

Dobrý den.Na rohu Smetanovy ulice,kde přecházejí děti směr škola,je to dost nepřehledné.Přez ten strom a keř není výhled.Při přecházení není vidět do ulice-směr vlevo.Trošičku je vidět z chodníku,mezi plotem....Ale přímo z rohu VŮBEC.A z pohledu dítěte tam není vidět vůbec nic.Teda i pokud se rozhlížejí.(oni to moc nedělají smile)Z pohledu řidiče asi moc taky vidět není.Jestli tam někdo stojí,či nikoliv.Tak se taky stane,že někdo vběhne přímo pod auto.Mohl by se tam na to někdo kompetentní podívat?

Dobrý den, máte na mysli roh ulice Smetanova při vjezdu do ulice Žitomířské u penzionu Anna? Pokud ano v tomto místě je jeden keř a smrk. Ale viditelnost si myslím je dobrá. Děkuji za info

3

Re: Smetanova ulice

Opět píšu k "bezpečnosti" ve Smetance.V této ulici je sice značení POZOR DĚTI,ale jen v okolí jídelny.Ale značka,že přímo na křižovatce je přechod,v této ulici chybí.Sice tudy většinou projíždějí stálí řidiči,že o tom vědí,ale občas tu jedou i cizí.U plno přechodů tato značka je,ale tady ne.....A přitom tu denně přechází tolik dětí.A ten keř a strom-z pohledu výšky dítěte tam (hlavně po ránu) moc vidět není.Aby viděli auto v bezpečné vzdálenosti,musejí vlézt do silnice.Anebo situaci študovat z rohu mezi plaňkama plotu.Schválně to zkuste.Jestli je to jen můj pocit .

Re: Smetanova ulice

kvítko napsal:

Opět píšu k "bezpečnosti" ve Smetance.V této ulici je sice značení POZOR DĚTI,ale jen v okolí jídelny.Ale značka,že přímo na křižovatce je přechod,v této ulici chybí.Sice tudy většinou projíždějí stálí řidiči,že o tom vědí,ale občas tu jedou i cizí.U plno přechodů tato značka je,ale tady ne.....A přitom tu denně přechází tolik dětí.A ten keř a strom-z pohledu výšky dítěte tam (hlavně po ránu) moc vidět není.Aby viděli auto v bezpečné vzdálenosti,musejí vlézt do silnice.Anebo situaci študovat z rohu mezi plaňkama plotu.Schválně to zkuste.Jestli je to jen můj pocit .

Dobrý den,
veškeré procedůry k umísťování dopravních značek ve městě probíhájí  přes Odbor dopravy na základě posouzení dopravního inspektorátu Policie ČR. Pokud je vyznačený přechod pro chodce součástí křižovatky, označení přechodu dopravní značkou se neprovádí. Uváděný strom i keř nezasahuje nijak do výhledu při přecházení vozovky, pokud se rozhlížíte na okraji chodníku, je zde dostatečný výhled. Označení části komunikace Pozor děti před školní jídelnou, které je žlutě zvýrazněné, prováděly TS v roce 2009, kdy tuto ulici a její značení posuzoval právě dopravní inspektorát policie ČR.

5

Re: Smetanova ulice

Tou křižovatkou projíždím prakticky denně a nemám pocit, že by byla nějak víc "nebezpečná"... Sice kousek od té křižovatky bydlím více jak 30 let, ale za tu dobu jsem si nestačil všimnout jestli tam je "o značku míň"... Keř ani strom není nijak omezující ve výhledu... Řidič stejně musí najet do křižovatky aby měl dostatečný přehled o autech od Štolmíře a na druhé straně aby viděl přes plot u domova důchodců... Podle mě zbytečný cokoli s touto křižovatkou dělat...

A pro ulehčení: Neberte dětem keř ani strom, kde by si pak mohly v klidu dát to svoje cígo big_smile

6

Re: Smetanova ulice

Já bych jim na strom či do křoví přidal ještě nějaký malý hrací automat, aby se při cígu nenudily.

Born stupid? Try again!