21

Re: Městská policie

V počtu 6 strážníků nelze sloužit nepřetržitý provoz. Jestliže strážník má druhý den službu služební vozidlo má u sebe, nejde-li druhý den do služby služební vozidlo předá strážníkovi, který má druhý den službu. Strážníci nemají úřední hodiny, ale jsou k zastižení na mobilním telefonu. Nepřetržitý provoz zajišťuje policie ČR.

22

Re: Městská policie

Pane Svobodo, adekvátní odpověď je po mé osobní zkušenosti "bohužel nejsem ve službě, pokud potřebujete zavolejte PČR"

Ano máte pravdu tato služba "dosah " je opravdu "ojedinělá" smile

23

Re: Městská policie

V tomto případě se musím městské policie zastat. "Dosah" je celkem běžná forma služby a jako broďáci můžeme být rádi, že se to tu drží. Moje osobní zkušennost je taková, že když jsem se obrátil na MP v neděli odpoledne, strážník, který dosah držel, byl z Kostelce nad Černými lesy v Českém Brodě do 15ti minut a velice ochotně pomohl.
O policii státní se to bohužel už říci nedá. Ti žádný dosah nedrží a na služebně stále někdo je, ale dojezdová doba se ani zdánlivě nepodobá tomu, co jsem zažil s policií obecní.

24

Re: Městská policie

Také se zastanu.. když bylo potřeba (a na služebnu do ČB se nedalo dovolat, jak přímo tak přes 158 nebo 112) volali jsme městskou - a přestože jsme věděli že už mají po službě, tak nám pomohli státní policii alespoň sehnat.

Tam zase sice nepřišla hora k Mohamedovi ale Mohamed k hoře, ale té státní policie jsme se dočkali.

(zdůvodnění: "jsme byli dlouho pryč a musíme být teď na služebně, takže nepřijedeme, přijďte vy" - nevím.. když nikdo nesedí v kanceláři nestačilo by přesměrovat linku na mobil ? a pak už nebude nikdo držkovat, jak poškozený, tak nadřízený)

25

Re: Městská policie

Pane Svobodo děkuji za odpověď a ujasnění. Take jsem myslel ze MP ma sluzbu nepretrzite. Aspon jsem zase o neco informovanejsi. Díky.

Re: Městská policie

Dobrý den

v březnovém zpravodaji mne zaujala informace o budoucnosti městské policie v Brodě (str. 33).  Dočetl jsem se, že MP nadále nebude mj. měřit rychlost a udělovat pokuty za dopravní přestupky, prodá radar a auto s tím, že za utržené prostředky bude najat jeden strážník. Informace je v rubrice "Píšete nám" podepsána občanem města... chtěl jsem se dotázat, zda to je skutečný plán, nebo nějaký aprílový žert...

Díky,

Traurig

27

Re: Městská policie

Jedná se o příspěvek občana, který dorazil do rubriky "píšete nám", byl slušný a podepsaný, proto jsme jej zveřejnili. Samozřejmě jde o ironii a nikoliv plán města.

28

Re: Městská policie

škoda, byl to dobrý plán......

29 Naposledy upravil: h.dub (02.04.2012 09:47:29)

Re: Městská policie

Jakub Nekolný napsal:

Jedná se o příspěvek občana, který dorazil do rubriky "píšete nám", byl slušný a podepsaný, proto jsme jej zveřejnili. Samozřejmě jde o ironii a nikoliv plán města.

Tak to je opravdu škoda, protože tohle řešení jako jediné má hlavu a patu.

30

Re: Městská policie

Dobrý den,
rád bych po dnešku poděkoval strážníkům MP za jejich ochotu řešit problém a poradit.
Dnes kolem poledne jsme s přateli potkali za obcí Zahrady zatoulaného vystrašeného psa větší rasy (Rotvajler), který volně pobíhal po silnici a kolem procházejících lidí. Po zavolání MP nám strážník oznámil, že je to mimo jeho kompetenci a že si máme sehnat starostu Doubravčic kam to spadá...

Pokud si pamatuji tak odchyt psů jsem velice nacházel jako oblíbenou aktivitu ve výpisu činnosti MP a měření rychlosti v kdejaké vesnici včetně zmíněných Doubravčic také.

Nakonec se nám naštěstí podařilo psa přivolat a díky kontaktnímu telefonu na obojku zavolat majitele.