1 Naposledy upravil: Draka (13.07.2011 11:33:32)

Téma: Pod Velkým vrchem

Dobrý den,

zajímalo by mne, jaké práce probíhají v současné době ve výše zmíněné ulici, čili proč jsou v chodníku po pravé straně vykopané díry takřka po celé délce ulice.

Děkuji za odpověď.

Re: Pod Velkým vrchem

Draka napsal:

Dobrý den,

zajímalo by mne, jaké práce probíhají v současné době ve výše zmíněné ulici, čili proč jsou v chodníku po pravé straně vykopané díry takřka po celé délce ulice.

Děkuji za odpověď.

V ulici Pod Velkým Vrchem jako na celé Škvárovně probíhají přípravy na položení kabelů a nového VO. Veškeré kabely budou uloženy do výkopu v chodníku. Dále zde bude celkem na Škvárovně vybudováno nové veřejné osvětlení v celkovém počtu 42 svítidel. Svítidla umístěná na nástřešácích budou demontována. Na výstavbě se podílí firma Fabrikon a Technické služby Český Brod.

3

Re: Pod Velkým vrchem

Děkuji za vysvětlení, nové VO je jistě vítané :-).

Draka

4

Re: Pod Velkým vrchem

skvela zprava... verejne osvetleni je v dosti tragickem stavu... tedy asi hlavne privod, protoze casto se zde nesviti...

jen takova otazka mimo... kdyz se budou rozkopavat chodniky, neuvazovalo se napr. o polozeni kabelu i pro televizy? vim ze pred X lety kdyz se pokladaly do zeme kabely pro telefony tak se o tom mluvilo ale pak to vysumelo a vykopy byly ryhle zasypany:)

5

Re: Pod Velkým vrchem

jo, světla jsou na Škvárovně občas problém, třeba v Jugoslávské ulici, tam kolikrát večer nic nesvítí, nicméně pan ředitel TS to loni zdůvodňoval nějakým šetřícím mechanismem...

6

Re: Pod Velkým vrchem

Možná hloupý dotaz,

   jedná se o pouze výměnu kabelů pro VO nebo i celkové odstranění "elektrických drátů" z domů?

Re: Pod Velkým vrchem

Viki napsal:

Možná hloupý dotaz,

   jedná se o pouze výměnu kabelů pro VO nebo i celkové odstranění "elektrických drátů" z domů?

Dobrý den, veškeré kabely, které vedou vrchem na tzv. nástřešácích budou firmou Fabrikom uloženy do výkopů a budou instalována nová světla VO (Technické služby) podél komunikace. Veškeré kabelybudou uloženy v zemi a již nepovedou vrchním vedením. Ano máte pravdu z domů vedení bude odstraněno.

Re: Pod Velkým vrchem

Michal Fokt napsal:

jo, světla jsou na Škvárovně občas problém, třeba v Jugoslávské ulici, tam kolikrát večer nic nesvítí, nicméně pan ředitel TS to loni zdůvodňoval nějakým šetřícím mechanismem...

Světla na Škvárovně zhasínají na základě činnosti stmívačů, které jsou zde instalovány. To znamená, jakmile se setmí, světla se cestou tohoto stmívače rozsvítí a v ranní době zase zhasnou. To že se někde nesvítí může být způsobeno poruchou, výpadkem proudu, prasklou žárovkou nebo vandalismem. Zvláště vandalismus je poslední dobou ve městě fenoménem. Lapkové a zlodějí znefunkční světlo, aby mohli lépe pracovat. Nejednodušší je zavolat na TS nebo poslat mail a závada bude odstraněna. Takže žádný šetřící mechanizmus, ale stmívač.

9

Re: Pod Velkým vrchem

Děkuji za upřesnění, jen jsem si vzpomněl že se to řešilo na té debatě s občany v MKIC, pak jsem Vám jednou posílal mail že to v Jugoslávské nesvítí, byla zjednána náprava ale zanedlouho opět nesvítilo. Hlavně v zimě to dost vadí, protože když se lidé vrací domů z práce, je už tma.

10

Re: Pod Velkým vrchem

Takto jsem ráda, že za drahou konečně máme stmívače, jako ve zbytku města.
Neníto tak dlouho, co osvětlení bylo ručně nastovováno - kdy rozsvítit a kdy zhasnout.