31 Naposledy upravil: trautenberk (17.11.2011 11:17:19)

Re: křižovatka u nádraží

Jakub Nekolný napsal:

Chcete-li i někdy v budoucnu kruhovou křižovatku, musíte změnit územní plán. A to se právě teď stalo. Nyní však záleží na tom, zda kraj jako vlastník bude chtít i nadále křižovatku stavět. Již včera jsem psal, že dle mých informací akce vypadla ze seznamu plánovaných investic a s jejím opětovným zařazením se již nepočítá.

Já tomu pořád nerozumím. Město tedy tu křižovatku chce nebo nechce? Já jí tam třeba nechci, protože je moc velká a protože se kvůli ní musí bourat (další) domy, nehledě na zájmy jejich vlastníků. A už vůbec nechci ze svých daní platit zbytečný výkup dvou rodinných domků, který se vůbec bourat nemusí, jenom aby se dalo více vydělat nějaké stavební firmě na ještě dražší silniční zakázce. Je úplně fuk, jestli jsou to peníze státu, kraje, z Bruselu nebo města.
Podle mě může být ten kruhák menší a úplně nejlepší by byly semafory, kdy včera bylo pozdě a semafory už tam dávno mohly být. Mimochodem, zamyslel se někdo nad tím, jak pohodlně se chodcům přecházejí výjezdy z kruháku?
V odůvodnění návrhu rozhodnutí o námitkách Višňovských se píše, že "úprava křižovatky odpovídá koncepci regulačního plánu". Regulační plán ale pokud vím zatím není, ačkoli by měl existovat právě kvůli podobným i jiným stavbám (nabízí se otázka, proč stále není a kdy tedy bude).
Takže když to shrnu, podle mě si město musí ujasnit co chce, ne čekat, jak se na kraji rozmyslí a kam pošlou prachy a za svými plány a "záměry", které předtím projedná s občany a transparentně otiskne třeba právě do regulačního plánu historického centra, si pevně stát.

32

Re: křižovatka u nádraží

Já osobě bych byla pro semafory, protože při jízde z nádraží je to zdrcadlo vážně nedostačující. Ráno je totálně zamlžené a v zimním období často namrzlé, takže tam není vidět vůbec nic a v ostatních případech docela zkresluje vzálenost vozidel. Je to dost nepříjemný úsek, protože řidiči, co jedou po hlavní to tam docela "kalej", takže i když tam vjíždím za situace, že v zrcadle nic vidět nebylo, sotva tam v jedu, hned mám někoho za zadkem a ještě na mě troubí...