21

Re: křižovatka u nádraží

Děkuji za objasnění pojmu rozvojový plán a záměr. Pro mne osobně je to ale jedno a to samé. Jsem ráda, že se konečně vyjasnilo, o čí plán či projekt se jedná.

22

Re: křižovatka u nádraží

Doufám, že si rozumíme. Město pořizuje územní plán či jeho dodatky, ten však stanoví jen fukční využití ploch v daném území. Neřeší majetkoprávní záležitosti, ani kdy kdo má co udělat.
Původní záměr kraje postavit tuto křižovatku byl napaden kvůli tomu, že není v souladu s územním plánem. Této námitce bylo vyhověno a město postaveno před volbu. Chcete-li i někdy v budoucnu kruhovou křižovatku, musíte změnit územní plán. A to se právě teď stalo.
Nyní však záleží na tom, zda kraj jako vlastník bude chtít i nadále křižovatku stavět. Již včera jsem psal, že dle mých informací akce vypadla ze seznamu plánovaných investic a s jejím opětovným zařazením se již nepočítá.

23

Re: křižovatka u nádraží

Děkuji za informaci. Takhle stručně a jasně jste to mohl napsat hned na začátku. Z odpovědí typu "nevím" a "nepamatuji se" pak pouze vznikají doměnky a nedorozumění.

24

Re: křižovatka u nádraží

A co tam udelat semafory. Kruhak by tam stejne moc prehlednosti nepridal a bylo by to kdo z koho...
Znam i levnejsi reseni, ale to by se mi jako ridici nelibilo, tak si ho necham pro sebe ;o)))

25

Re: křižovatka u nádraží

Hlavně by to tam chtělo rychle vrátit přechody pro chodce, pro důchodce a maminky s dětmi je to teď po opravách nebezpečné, skoro žádné auto nezastaví a jiná rozumná cesta z nádraží do centra není.

26

Re: křižovatka u nádraží

Hlavně si dejte pozor na děti z  rohového domu, bezpečnost při přecházení jim nic neříká.

Re: křižovatka u nádraží

vaclavka napsal:

Hlavně by to tam chtělo rychle vrátit přechody pro chodce, pro důchodce a maminky s dětmi je to teď po opravách nebezpečné, skoro žádné auto nezastaví a jiná rozumná cesta z nádraží do centra není.

Je nějaký časový rámec, kdy se přechody vrátí? Včera ráno jsem dával předost chodcům, kteří technicky na přechodu nejsou a nějaká silně spěchající osoba, co musela stát za mnou, se s tím duševně nevypořádala...nemám moc rád, když na mne někdo pak troubí a problikává mne, zvláště pak, když chvíli trvalo, než chodci pochopili, že jim opravdu dávám přednost a chvíli jsme na sebe gestikulovali.

28

Re: křižovatka u nádraží

Dle vyjádření zástupců správy a údržby silnic by mělo podélné značení silnic začít do konce tohoto týdne.

29

Re: křižovatka u nádraží

Údajně prý firma, která měla provádět značení, dostala výpověď a provede to pro PSVS patrně firma Somaro začátkem příštího týdne.

30

Re: křižovatka u nádraží

Značení již začalo, ale záhy skončilo, neboť byla firma narychlo odvolána do Svatbína. Tam se ve čtvrtek slavnostního otevření zúčastní sám pan hejtman, proto byla veškerá pozornost přesunuta tam. Od zítřka by značení mělo pokračovat i v Českém Brodě.