31

Re: Koncepce dopravy

Pane Alois, prosim netahejte do naseho mesta mor zvany "Pevne umisteny radar".

32

Re: Koncepce dopravy

Dobrý den,
velice děkuji panu Aloisovi za jeho návrh. Jsem opravdu moc rád, že zde uvádíte návrhy, o kterých se skutečně dá odborně diskutovat. Mj. zvýšené přechody pro chodce jsou z mého pohledu výborná věc (zpomalení dopravy a bezbariérovost v jednom) - viděl jsem je poprvé v roce 1999 v Norsku a byl jsem nadšen.
V pondělí máme komisi dopravy, kde problematiku průjezdu městem chci otevřít. Určitě se jí nebudeme zabývat naposledy, protože toto téma není jednoduché.
Zatím máme na stole 3 varianty (zjednodušeně):
1) návrh pana Aloise: zobousměrnit Krále Jiřího, na náměstí vytvořit v podstatě kruhový objezd a omezit vjezd přes střed náměstí, ostatní SQ (v Kollárově se ulehčí o cesty na náměstí)
2) návrh člena „deda“: zjednosměrnit Kollárovu a Komenského tak, že vlastně vznikne kruhový objezd, v jehož středu bude centrum města
3) zobousměrnit Jungmannovu a Havlíčkovu tak, že veškerý tranzit bude přesměrován tudy
Osobně nemám žádné favority a jsem celkem zvědav, co na to mí kolegové z komise dopravy.
Ještě dlužím odpověď člence „Macík“. Jistě je možné na dané téma diskutovat osobně. Mohu Vám nabídnout např. setkání na zmiňované komisi dopravy, kde jsou přítomni i zasvěcení zaměstnanci města.
Abych ještě na někoho nezapomněl - tak na otázku pana Václava Čokrta, kolik by přibližně mohla stát stavba obchvatu, neumím v této fázi odpovědět. Můžete si najít několik podobných staveb, zprůměrovat investiční náklady na 1 km a vynásobit počtem km jednotlivých navržených variant. Nic lepšího Vám teď opravdu nemohu odpovědět, protože zatím není zpracována na dané téma žádná studie.
Děkuji za poznámku člena / členky „Ar“. Toto je přesně důvod, proč se v celé věci angažuji. Územní plán se tvoří teď, bude platit dalších cca  15 - 20 let a měli bychom proto mít jasno zda a co do něj necháme zakreslit. Takže času na rozhodování nemáme zase tak moc.
Podněty ohledně dodržování dopravního značen (rychlost, parkování), můžeme sice na komisi dopravy zmínit, ale přísluší to policii (městské i státní; velitel Městské policie je také členem komise dopravy).
Ještě jednou děkuji za probíhající diskusi!
S pozdravem
Marek Binko

33

Re: Koncepce dopravy

Dobrý den, pane Binko,
   nejprve se omlouvám za zkomolení Vašeho jména v posledním příspěvku.
   Pokud mi oznámíte termín konání komise dopravy, velice ráda se jednání   zúčastním. Děkuji předem za Vaši odpověď.

34

Re: Koncepce dopravy

Komise dopravy se schází prozatím každý měsíc. Přesný termín je vždy v zápise z jednání. Nejbližší jednání máme 11.4. v 7:30.

35

Re: Koncepce dopravy

Dobrý den, pane Binko,
    bohužel v tomto termínu se nemohu zúčastnit vzhledem k tomu, že si nestačím
    zajistit volno v zaměstnání. Prosím Vás o sdělení termínu schůzky komise
    v měsíci květnu. Děkuji předem.

36

Re: Koncepce dopravy

Dobrý den,
pokud je setkání komise dopravy veřejně přístupné, rád se v pondělí zúčastním.

37

Re: Koncepce dopravy

Veřejně přístupné jednání to není, ale komise si může zvát k jednání hosty a jestliže pan předseda nabízel účast Macíkovi, určitě uvítá na jednání i Vás. Osobně se také budu snažit komise zúčastnit.
Přeji hezký víkend

38

Re: Koncepce dopravy

Dobrý den pane Binko,

je možné Vás kontaktovat prostřednictvím emailu? Rád bych s Vámi probral pár mých postřehů ohledně této problematiky. Přes Váš profil to bohužel nejde.

39

Re: Koncepce dopravy

Technicka pripominka - nemohl by se nekdo pozamyslet nad zvyraznovanim znacek na krizovatce  Kolarove a Tyrsova? Ted je tam svitive zvyrazneni prechodu a za nim nebo pred nim je 30km/hod. Ten prechod strasne strhava pozornost na sebe a ta 30tka tam zapada.  Spis bych zvyraznil tu 30tku nez prechod, ale to je muj nazor smile.

40

Re: Koncepce dopravy

Dobrý den,
uživateli "vo_vo" jsem už poslal svou adresu. Pro členku "Macík": termín květnového jednání najdete opět v zápisu z jednání - teď ještě nevím, na jakém termínu se dohodneme, ale zatím to vždy bývá zhruba prostředek měsíce, pondělí 7:30 hod. Pro pana Aloise: rád Vás zítra ráno uvítám. Jak psal pan starosta, jednání komise dopravy sice není veřejné, jako např. jednání zastupitelstva, ale pokud se budou chtít jako hosté zapojit jednotlivci s konstruktivním přístupem, po individuální dohodě nemám nic proti.
Přeji pěkný zbytek víkendu!
Marek Binko