151

Re: Koncepce dopravy

quadman napsal:

upřesnění psal sem cestou z nadrží do tismic ...ne že bydlim v tismicích
a na pravopisny chyby se vyprdněte pišu to na mobilu ..
....................
Jungmanka byla vždy obousměrna i za komanču (ty radši nepřipominat)
sem pro obousměrnou JUNGMANKU

Jungmannka i Havlíčkova byla za komančů obousměrná, to je pravda.
Za komačů ale tudy nebyl veden "obchvat" města.
Například Havlíčkova končila na jedné straně stopkou a na druhé dejkou.

Je to jednoduché. Obyvatelé těchto ulic nechtějí být "obětními beránky" a zaplatit za zklidnění náměstí kvalitou svých životů a sníženou hodnoutou svých nemovitostí.

152

Re: Koncepce dopravy

Marek Binko napsal:

Dobrý den všem,

líbí se mi nápad s anketou. V ČB zpravodaji by mohla vyjít výzva k účasti občanů v internetové anketě, aby její účast byla pokud možno co nejvyšší.

Dne 29.11.2011 jsem zde uvedl:
"V příp., že by se např. prokázalo, že obousměrná Jungmannova generuje více aut přes město, než tomu bylo původně, tj. že zátěž v Jungmannově se výrazně zvýšila, ale Kollárově se významně neulevilo, byl bych pro to navrátit věci do původního stavu se 2 změnami. Ulici Havlíčkovu bych doporučil ponechat obousměrnou z důvodu lepší místní obsluhy, např. když budete vyjíždět z Podskalí na Suvorovovu, Palackého a pak bych v ulici Jungmannově doporučil udělat pruh pro cyklisty ve směru od Kouřimské brány (viz Tyršova). V Jungmannově by tedy nebylo možno dále parkovat. Zároveň by již nebyla tak stísněná, protože pro auta by byl pruh o šířce cca 4,5 m oproti dnešním 3 m, což ovšem zase bude svádět k rychlejší jízdě. Ponechání Jungmannovy obousměrné pro cyklisty pokládám za naprosto klíčové z hlediska ucelenosti a použitelnosti sítě ulic města pro cyklodopravu."

Tento svůj osobní názor jsem nezměnil, a proto bych navrhoval buď výše popsanou variantu nebo ponechat stávající obousměrný stav. Zároveň by ale zjednosměrnění Jungmannovy bylo možné až po podmiňujících úpravách v ulici Krále Jiřího a na náměstí, které město slibuje realizovat v průběhu letošního roku. Důvody k této podmíněnosti zde také již byly popsány.

Marek Binko

Dobrý den,

chtěl bych reagovat na tuto zprávu , kde pane Binko píšete , že se Vám líbí článek s anketou , která by mohla vyjít v  Českobrodském zpravodaji.
Je to podivné , ale tato anketa v ČB zpravodaji právě vyšla . Zaráží mne , že schvalování zpravodaje muselo probíhat mnohem dříve , než jste  tuto zprávu  psal (3.5.).
Jak je to teda ? Město Vás obchází a anketa se dělá za Vašimi zády nebo
to křivé jednání pochází od Vás ?

Já opakuji svůj názor . Dělat anketu , která se bezprostředně týká lidí , které obětujeme je zvěrstvo. Myslím , že by to stálo za konzultaci s úřadem ombudsmana.

Dvořáček

153 Naposledy upravil: Marek Binko (08.05.2012 20:50:41)

Re: Koncepce dopravy

Dobrý den pane Dvořáčku,

má reakce na nápad s anketou byla na příspěvek člena Claudye z 2.5.2012 (předposlední odstavec). ČB zpravodaj jsem si dnes po příjezdu z dovolené vyzvedl ze schránky a anketu jsem viděl poprvé. Na její tvorbě jsem se nijak nepodílel. Nezapomeňte, že jsem „jen“ jeden z 21 zastupitelů, navíc jeden z 5 v opozici. Tj. město mne nemusí nijak obcházet, protože se mnou není povinno nic konzultovat. Vámi použitý výraz „křivé jednání“ mne uráží. Na rozdíl např. od "Alana" zde vystupuji na rovinu.

Marek Binko

154

Re: Koncepce dopravy

Milý „Alane“,

dne 24.11.2011 jste napsal:
„Povídal mi tuhle kolega o průběhu jednání zastupitelstva k tématu stížnosti obyvatel ulic Jungmannova a Havlíčkova k zavedení obousměrného provozu v těchto ulicích. … Inu tak jsem se tam zašel několikrát podívat a musím přiznat, že tam bych bydlet nechtěl.“

Dne 6.5.2012 jste napsal:
„Vaše příspěvky čtu pečlivě, ale také jsem slyšel vaše obhajování zavedení obousměrného provozu v Jungmance.“

Slyšet mluvit (nikoliv obhajovat) na dané téma jste mne mohl buď na jednání komise dopravy (tam jste nebyl) nebo na jednání zastupitelstva dne 9.11.2011. Tam jste ale podle svého vyjádření ze dne 24.11.2011 také nebyl.

Dne 8.5.2012 jste napsal:
„Bohužel i dnes, tj. ve svátek, tu v 5.30 projelo nějaké silně hřmotící nákladní auto.“

To ovšem nevypadá, že byste v Jungmannově ulici nebydlel, jak jste uvedl 24.11.2011…

Již jsme si tu jednou vyjasňovali pravidla slušného chování během diskuse. Já lež nepovažuji za součást slušného chování, a proto nebudu dále diskutovat s lidmi, kteří tato pravidla nectí.

Marek Binko

155

Re: Koncepce dopravy

Marek Binko napsal:

Dobrý den pane Dvořáčku,

má reakce na nápad s anketou byla na příspěvek člena Claudye z 2.5.2012 (předposlední odstavec). ČB zpravodaj jsem si dnes po příjezdu z dovolené vyzvedl ze schránky a anketu jsem viděl poprvé. Na její tvorbě jsem se nijak nepodílel. Nezapomeňte, že jsem „jen“ jeden z 21 zastupitelů, navíc jeden z 5 v opozici. Tj. město mne nemusí nijak obcházet, protože se mnou není povinno nic konzultovat. Vámi použitý výraz „křivé jednání“ mne uráží. Na rozdíl např. od "Alana" zde vystupuji na rovinu.

Marek Binko

Dobrý den ,pane Binko,
ptal jsem se od koho to křívé jednání pochází. To je vše. Pakliže jste na naší straně, tak nám pomozte.

Dvořáček

156

Re: Koncepce dopravy

tohle forum postrada uz hlavu a patu resi se tu porad dokola co kdo rekl a nerekl. Bohuzel na timto nahravame opet, Binkovi a Pohunkovi a Krulisovi a daslim z te jejich komise dopravy, do karet oni budou mit klidne namesti s cyklostezkama - pradam byt v Jungmannove ulici mate zajem - myslim to vazne.

nehodlam tu ztracet svuj cas dohadovanim se proc a jak je videt ze za dvacet let od totace so nic nezmenilo urednik vzdy bude vedet jak nejlepe se ma postarat o obcana MY prece VIME co je pro VAS dobre a nejlepsi.

zdravi Vas ten DEBIL PLESATEJ kterej by se divil kdyby prisli pani zastupitele na caj ci kavu....(jeden pan zastupitel po zasedani bohuzel nevim jak se jmenoval skoda).....

jeste jedna poznamka k panu Starostovi - ten jediny u me byl ale bohuzel se vubec moc nezajimal o problem spise vypravel o sve fajn dovolene v Alzirsku nebo Maroku nebo kde to byl a pak moje blbost byla ze sedel na druhe strane bytu (kuchyn) do dvora takze mezi nim bylo cistych 100 cm zdi (zed kuchyn obyvak 60cm, zed do jungmanky cca 40cm) - takze to zas tak horky neni...

mejte se tu krasne ale tuhle diskuzi povazuji za totalne bezpredmetnou ponevadz si pani zastupitele vzdy udelaji jak jim nejlepe vyhovuje.

s Pozdravem
STRNAD JIRI

157

Re: Koncepce dopravy

str654 napsal:

tohle forum postrada uz hlavu a patu resi se tu porad dokola co kdo rekl a nerekl. Bohuzel na timto nahravame opet, Binkovi a Pohunkovi a Krulisovi a daslim z te jejich komise dopravy, do karet oni budou mit klidne namesti s cyklostezkama - pradam byt v Jungmannove ulici mate zajem - myslim to vazne.

nehodlam tu ztracet svuj cas dohadovanim se proc a jak je videt ze za dvacet let od totace so nic nezmenilo urednik vzdy bude vedet jak nejlepe se ma postarat o obcana MY prece VIME co je pro VAS dobre a nejlepsi.

Máte někdo představu o kolik procent "obchvat města" před oknem sníží cenu nemovitosti?
Také bych se odtud rád odstěhoval.:-(

S pozdravem
Miroslav Šaroch
Havlíčkova ulice

158

Re: Koncepce dopravy

jeste jedna poznamka k panu Starostovi - ten jediny u me byl ale bohuzel se vubec moc nezajimal o problem spise vypravel o sve fajn dovolene v Alzirsku nebo Maroku nebo kde to byl a pak moje blbost byla ze sedel na druhe strane bytu (kuchyn) do dvora takze mezi nim bylo cistych 100 cm zdi (zed kuchyn obyvak 60cm, zed do jungmanky cca 40cm) - takze to zas tak horky neni...








To je fakt bomba, jde jim jen o sebe a ne o lidi.
Ještě, že na ty fajn dovolené mají ....., čím by se bavili

159

Re: Koncepce dopravy

Pěkně zkreslená informace.

Jiří mě usadil v kuchyni. Opravdu nejsem tak drzý, abych se svévolně procházel po cizím bytě. Bavili jsme se hlavně o městských záležitostech a většinou jsem odpovídal na položené otázky. Asi po hodině jsem se již musel rozloučit a samozřejmě chtěl i vidět, jak to vypadá v části sousedící s Jungmannovou ulicí. Byl jsem zaveden do sousedního pokoje, kde jsme ještě pár minut pokračovali v konverzaci, za tu dobu moc aut neprojelo. Ale bylo to ve všední den v podvečer, kdy je celkově provoz ve městě menší.

K té dovolené jen tolik. Byl jsem kamarádem pozván na svatbu. Dopravu jsem si hradil sám, pobyt pak rodina nevěsty.

160

Re: Koncepce dopravy

Nazývat anketu zvěrstvem či křivým jednáním je hodně odvážné. Anketa je součástí strategického plánování a měla by ověřit, zda se dle veřejnosti daří stanovené cíle naplňovat či nikoliv. Anketu dávali dohromady a také ji budou vyhodnocovat sociologové a měla by nám říct, jak se situace po pěti letech vyvinula. O zařazení otázky týkající se Jungmanky jsem požádal sám, neboť tuto problematiku chápu jako aktuální a naléhavé téma, které bylo diskutováno na zastupitelstvu i v odborných komisích. Požadavek na ověření anketou zde zazněl.