1

Téma: financování MŠ 3

dobrý den,

stále jsme já, ani další spoluobčané nedostali odpověď na mojí otázku ohledně výšky finanční částky, kterou město přispívá na jednotlivé dítě v mateřské škole. Věřím, že je to jen souhra náhod, a že to nesouvisí se zrovna probíhajícím přijímacím řízením do MŠ v ČB. Asi by bylo každopádně slušné na můj dotaz alespoň nějak odpovědět a případně vysvětlit,  proč  je tato informace  "tajná", nebo proč na ní nemá řadový občan nárok.  Děkuji

2

Re: financování MŠ 3

Dobrý den,
ač nejsem zastupitel zkusím uvést alespoň částečnou odpověď :-)

Základní informaci o příspěvku města na provoz mateřských škol lze vyčíst ze schváleného rozpočtu, kde pod položkou MŠ "název" - příspěvek zřizovatele najdete částku, kterou standardně příspívá město ze svého rozpočtu (není uvedena na jednotlivé dítě).
Aktuálně z rozpočtu pro rok 2011 se jedná o následující částky:
MŠ Sokolská 1.359.300 Kč a nedoplatek příspěvku z loňského roku výši 114.530 Kč.
MŠ Kollárova 1.222.000 Kč a nedoplatek příspěvku z loňského roku výši 88.920 Kč.
MŠ Liblice 506.400 Kč a nedoplatek příspěvku z loňského roku výši 41.180 Kč.

Kapacita jednotlivých MŠ je následující:
MŠ Sokolská - 138 dětí (údaj z webu MŠ)
MŠ Kollárova - cca 104 dětí (na webu MŠ jsem kapacitu nenašel, počet odhaduji ze zveřejněných seznamů dětí v jednotlivých třídách, pokud se hrubě mýlím, určitě údaj někdo ze MŠ nebo měststkého úřadu opraví :-))
MŠ Liblice - 25 dětí (údaj z webu MŠ)

Radoslav Bulíř