1

Téma: pitná voda v Českém Brodě

Bydlím zde krátce a tak mám dotaz: má někdo informaci o kvalitě vody-co teče z kohoutků? Zjistila jsem velkou vápenitost a smrad.Je to vůbec pitné a zdravotně nezávadné?Máme obavu to nejen pít,ale i na vaření se mi to nezdá.Může se někdo se mnou podělit o informaci?A nemělo by nám město spíše platit než po nás chtít peníze za vodu?Díky za odpověď. smile

2 Naposledy upravil: Blare (05.09.2010 07:57:14)

Re: pitná voda v Českém Brodě

smile smile smile .....voda je opravdu chuti nevalné, zato však patří k těm nejdražším v republice ...... takový malý paradox. Ale teď převážně vážně, Veliola nás určitě ubezpečí o nezávadnosti vody, no a jelikož se těšíme u nás doma po dvacetiletém požívání této tekutiny dobrému zdraví, bude mít nejspíše pravdu. Člověk si zvykne na všechno, ne tak některá zařízení a spotřebiče, které jsou touto velice tvrdou vodou dost ničeny. Varné konvice, žehličky, pračky, vodovodní baterie, ústřední topení, bazény atd. Něco se dá pohlídat, např. do žehličky bych si brodskou vodu nenalila, peru zásadně v kvalitních práškách při nižších teplotách, konvice a ocet jsou u nás věrná dvojka smile, ale vodovodní baterie mají prostě smůlu a vydrží pár let, sprchové nástavce je lepší po roce koupit nové. Zase na druhou stranu jsme si na tu vodu tak zvykli, že nám kafe jinde nechutná smile smile. Když vím, jaké problémy mají některé obce s vodou, jsem ráda i za tu zdejší tvrdou.
Druhá věc je cena, která kvalitě neodpovídá a je neustále zvyšována sad. Ovšem i ta bude jistě zdůvodněna, vždyť ziskovost je nejpřednější, spotřebitel má holt smůlu, nemá totiž možnost výběru, takže mu nezbývá než si poničené zařízení vyměnit nebo opravit.
Přeji vám Dano, ať si Vaše útroby na zdejší vodu brzy zvyknou, je namístě je posilovat, alespoň nebudete mít problémy se žaludkem, až vám přijde vyúčtování za vodu big_smile

Blare

3

Re: pitná voda v Českém Brodě

Díky za odpověď.Také již peru pouze s tekutým práškem,normální se velmi špatně rozpouští.Ale to drhnutí vodního kamena z baterií,nebo v toal.míse - to je síla . A také některé druhy květin ji nemají rády,třeba azalka.Je někde aspoň uveřejněno jaký je to stupeň tvrdosti? Určitě víc než je tabulka:)  smile smile

4

Re: pitná voda v Českém Brodě

Kvalita pitné vody je k dispozici zde: http://www.1scv.cz/res/data/031/003571.xls

5

Re: pitná voda v Českém Brodě

Jakost pitné vody dodávané do veřejného vodovodu města Český Brod je kontrolována průběžně během roku 11 krácenými a 2 úplnými rozbory a podle všech těchto rozborů vyhovuje kvalita pitné vody vyhlášce Ministerstva zdravotnictví 252/2004 Sb.

Jedná se o vodu podzemní, která má ze své podstaty vyšší tvrdost.

Do plánu investic města Český Brod na rok 2011 bude pravděpodobně zahrnuta technologie snižující tvrdost vody, respektive omezující vznik vodního kamene. Dovolujeme si upozornit, že každá nová technologie sebou nese vyšší provozní náklady a tedy nevyhnutelně i zvýšení vodného. Navíc vodné není tvořeno jen provozními náklady, ale i nájemným, které je nutné pro obnovu a rozvoj celé vodárenské infrastruktury.