1

Téma: Paroplynová elektrárna v Mochově

Dobrý den, chtěla bych vědět, jaký postoj mají zastupitelé Českého Brodu k chystané výstavbě paroplynové elektrárny v Mochově, který je zhruba 12 km od Č. Brodu. Na stránkách www.nechcemeelektrarnu.cz jsem se dočetla, že se proti zamýšlené výstavbě elektrárny postavilo i MAS Pošembeří, do kterého je zapojen i Č.Brod (vedle dalších 20 obcí).
Protože společnosti RWE Transgas a Alpiq pokračují v přípravě stavby i přes nesouhlas obce Mochov a dalších okolních obcí, vznikla petice NE elektrárně http://www.nechcemeelektrarnu.cz/?id_do … 404036296. Chtěla bych se proto zeptat, jestli bude tato petice k dispozici k podpisu na některém veřejném místě v Č.Brodě. Myslím si, že se v našem městě najdou i další, kteří by chtěli vyjádřit svůj nesouhlas.
další odkazy: http://ekonomika.idnes.cz/rwe-transgas- … nomika_spi
http://www.e15.cz/byznys/prumysl-a-ener … elektrarnu
http://www.novinky.cz/ekonomika/181891- … ruska.html

2

Re: Paroplynová elektrárna v Mochově

Vzhledem k tomu, že pan místostarosta sedí ve správní radě Pošembeří, tak předpokládám že je proti wink

3

Re: Paroplynová elektrárna v Mochově

Pokud se k této problematice budou zastupitelé stavět s nezájmem, což by byla škoda, můžete si vytisknout sami petiční arch (na internetových stránkách, které uvádí v příspěvku laji), vyplnit a poslat na adresu člena petičního výboru v Čelákovicích. Případně dát jinému z členů petičního výboru. Mám pocit, jakoby se místní stavěli k problému tak, že je Mochov daleko, řeší se to intenzivně pouze v Čelákovicích a blízkých obcích kolem Mochova, ale elektrárna tohoto rozsahu by určitě negativně ovlivňovala i Český Brod a bylo by škoda, kdyby se město tvářilo, že je mu to jedno.

4

Re: Paroplynová elektrárna v Mochově

Petici můžete podepsat v MKIC Český Brod.
Rada města problematiku projednávala, ale jelikož se jedná spíše o regionální záležitost, nikoliv pouze záležitost Českého Brodu, považuje stanovisko Regionu Pošembeří, jímž je město Český Brod zákládajícím členem, za dostatečné.