41

Re: Kácení a další úpravy v parku na Škvárovně

Paní Leno,

peníze na projekt byly získány ze Strategického plánu LEADER prostřednictvím MAS Pošembeří http://www.posemberi.cz

V tomto kole výzvy se mohly podávat žádosti do 6 tzv. fichí. Jejich seznam je na webu. V rámci každé Fiche lze podat pouze jednu žádost. Projekt rekonstrukce hřiště byl podán v rámci Fiche 2, která se zaměřuje na společenský a kulturní život v obcích.

Podané projekty jsou pak obodovány hodnotiteli na základě předem daných kritérií. Tato kritéria jsou nastavena tak, že nejvíce bodovány jsou právě projekty zaměřené na mládež a aktivní využití času. Projekty, které získají nejvíce bodů jsou pak vybrány k realizaci. V rámci této Fiche tak např. byl podán jeden projekt na rekonstrukci střechy, který ve srovnání s ostatními neměl v hodnocení šanci na úspěch, protože ve stanovených hodnotících kritériích propadl.

Na rekonstrukci infrastruktury jsou určeny jiné Fiche, ve kterých město podávalo žádosti též.

To co se Vám tu ostatní pokoušejí sdělit tedy není to, že jednou schválenou dotaci nelze použít na něco jiného, ale to, že z tohoto programu nešlo ani na nic jiného peníze získat. Takže možnost volby byla pouze tato - mít opravené hřiště nebo z programu nečerpat vůbec nic. Takže se nejedná o nic nadstandardního, ale pouze o důsledné čerpání dotací z možných zdrojů.

"Nyní to již věřím pro vás bude srozumitelné, čtěte příště pozorně, dříve, než začnete někoho kritizovat, nevyznívá to potom zrovna ve váš prospěch ..."

42

Re: Kácení a další úpravy v parku na Škvárovně

Přidávám se ke gratulantům a přeji našemu městu víc schválených dotací zaměřených na volnočasové sportovní aktivity smile smile Ve zdravém těle zdravý duch.

43

Re: Kácení a další úpravy v parku na Škvárovně

Pro Rollo a spol.,

jsem ohromena vyčerpávajícími informacemi, i když jsou někdy tak trochu "s křížkem po funuse", nicméně musela být dřina, dát to dohromady.

Nicméně, je zde evidentně spousta odborníků se "zdravým duchem v těle", tak už aby to konečně začalo být někde vidět ...

Zdravím


L.

44

Re: Kácení a další úpravy v parku na Škvárovně

Vyrůstala jsem na Škvárovně a hlavně v parku, jako dítě jsem za bouřky pozorovala z okna blesky, které udeřily do vysokých vrb, pamatuji si tři, ale pamětníci uvádějí, že jich tam bylo víc. Na všechny jsem uměla vylézt. Vybavím si strom, pod kterým jsem dostala první pusu. Když napadl sníh,na kopci u silnice jsme sáňkovali, tak masivně, že i tráva schovaná pod sněhem zmizela. Teď je sáňkářům postavena do cesty stráň s keříky a mě napadá jestli nedopadnou jako ta tráva za našich dětských let? Při úpravách jsem se dívala jak ty stromy jak mizí, vybavila jsem si spoustu hezkých vzpomínek, při kterých jsem si uvědomila , že ty času jsou už vážně pryč. Doufám, že do parku vrátí děti, kterých byl park vždy plný.

45 Naposledy upravil: Gamibo (08.12.2010 12:18:28)

Re: Kácení a další úpravy v parku na Škvárovně

Dobrý den,
byť nerada, ale musím se přiznat, že mne svým způsobem potěšilo, že si děti v parku na Škvárovně užily sáňkování z jediného kopce, který tam je a to na několika místech. Na setkáních o upravách parku jsem nebyla, protože tam již dlouho nebydlím. To opravdu nikdo neupozornil na skutečnost, že se tam sáňkuje? Nebylo by lepší a efektivnější udělat svodidla, aby se zajistila bezpečnost, právě při takovém zimní dovádění. Pamatuji si, že i mnoho vozů skončilo, právě ve zmiňováném parku, sjetím z vozovky.
Přeji hezký den.

46

Re: Kácení a další úpravy v parku na Škvárovně

Dobrý den,
od úprav parku Škvárovna uběhlo několik let, ted tu máme nové gym centrum. Kdy se dočkáme dodělání parku, ve kterém stále není dodělaná cesta podél hřišt? Na podzim a z jara se tu chodí po blátě a v zimě je tam led. Bylo by dobé to konečně dodělat.

47

Re: Kácení a další úpravy v parku na Škvárovně

Franke.Ur napsal:

Dobrý den,
od úprav parku Škvárovna uběhlo několik let, ted tu máme nové gym centrum. Kdy se dočkáme dodělání parku, ve kterém stále není dodělaná cesta podél hřišt? Na podzim a z jara se tu chodí po blátě a v zimě je tam led. Bylo by dobé to konečně dodělat.

Dobrý den, je to spíše otázka na Mgr.Dočkalovou (odbor majetku města, dockalova@cesbrod.cz) zda se počítá s dostavbou chodníku, který zmiňujete (dnes vyšlapaná cestička kolem hřišť).Z hlediska TS je park dobře  průchodný z ulice          Za Svitávkou, kde je přechod pro chodce do ulice Slovenská přes park a dále do ulice Klučovská k podchodu. Taktéž z ulice Jugoslávská přes park do ulice Slovenská a dále do ulice Marie Majerové.Také z ulice Jugoslávská po schodech do ulice Klučovská a dále po novém chodníku. Na Škvárovně je potřeba rekonstruovat některé ulice a chodníky, jednotlivé sítě jako nyní v ulici Pod Velkým Vrchem a to si myslím, že je priorita. 
Ing. Miroslav Kruliš

48

Re: Kácení a další úpravy v parku na Škvárovně

Kouknu se na místo. Jestli jde pouze o drobnou úpravu či opravu, pak by to jistě bylo v silách města nebo technických služeb. Ale větší investici vám slíbit nemohu, neboť investičních akcí je na letošek i příští rok naplánovaných mnoho a rozpočet není nafukovací. A nejedná se jen o ulici Pod Velkým Vrchem, o které píše pan ředitel.

49

Re: Kácení a další úpravy v parku na Škvárovně

Stačilo by srovnat terén bagříkem a zaštěrkovat, jako je to v části od hřiště směrem k přechodu ze semaforem. Takto to bylo provedeno při úpravách parku před lety.

50

Re: Kácení a další úpravy v parku na Škvárovně

Musím poděkovat za rychlé vyřesšní situace a za nádherný chodník. Ještě jednou děkuji za všechny co žijí na Škvárovně.