11

Re: Prosba na pejskaře.

Dobrý den. Také mám psa. A velkého. Chodím s ním i do parku. Jsem si vědoma, že při vstupech do parku visí cedulka se zákazem vstupu psů. Po svém psu uklízím - sáčky na exkrementy jsem si dokonce koupila sama. Chápu a také mě štve, že někteří lidé po psích neuklízí. Sama občas někoho vidím a několikrát jsem i nabídla pytlík, ale občas jsem se se zlou potázala. Chtěla bych se teda Míry zeptat, co na tyto lidi chystají, že se dle Vašich slov "budou divit"? Víte, já do parku chodím, protože je to příjemná procházka - obzvláště teď, když tam město nainstalovalo krásné lavičky, ikdyž bych tam se psem chodit neměla. Proč jsou tedy v parku stojánky se sáčky, když tam psi nesmějí? Mám se tedy parku vyhýbat? Děkuji. Martina

12

Re: Prosba na pejskaře.

Dobrý den,
do parku se smí se psy jen na tu cestu podél Šembery, bylo to i takto  označené, ale někdo neustále cedule likviduje. Bohužel, pak chybí informace slušným lidem jako jste vy.

13

Re: Prosba na pejskaře.

Díky za super rychlou odpověď pane Nekolný. Budu se tedy chovat dle zákona a poslušně tahat psa na vodítku po hlavní cestě smile
BTW, díky za ty lavičky!!!!! Jednoduché a kupodivu i pohodlné.
BTW2, můžu se jen zeptat, jestli by nebylo možné vysypat v parku u tenisu cestu štěrkem? Stejně jako u stezky H.Borovského podél Šembery? Znám komplikované majetkové vztahy, ale občas tam někdo projde s koněm a po deštěi se tam s kočárkem vážně nedá projet...
Díky MB

14

Re: Prosba na pejskaře.

Odbor správy majetku má ve schváleném rozpočtu na letošní rok vyčleněnou částku ve výši 2,7 mil. Kč na rekonstrukci cest v parku, tak doufám, že se na tuto cestu taky dostane.

15

Re: Prosba na pejskaře.

Tak jste naši milí pejskaři opravdu nezklamali.
Dnes ráno když jsem pelášil na vlak přes park u Pivovaráku, kolem 7:20, tak jsem se nestačil divit. Paní (krátká sestřih, tmavé vlasy) v bledězelené bundě s tmavým pruhováním s krátkostrstým jezevčíkem na vodítku v prostředku parku, kde podle vyhlášky nemá co dělat, nechává svého miláčka kadit. Škoda, že jsem nebyl blíž. Jenom jsem křiknul, co to jako je? Paní nic, žádný sáček, žádné omluvné gesto. Dnes jsem opravdu pospíchal,ale když ji potkáte, tak si můžete o ní myslet své. To si ty blbouny (myslím neslušné pejskaře) necháme vylézt na hlavu?Když je takle napomeneme všichni, co se jim to nelíbí, možná...
A město by taky mohlo poslat někoho, kdo může vyžadovat dodržování vyhlášky,ale to by tam museli být kolem 7 ráno.  Šlo by to? Tak 2x měsíčně? Byla by to zátěž?
PS:já snad opravdu budu chodit s foťákem smile Prosím vstupte si do svědomí. Žijeme tady společně.

16

Re: Prosba na pejskaře.

Díky za upozornění i za osobní zapojení. Strážníci městské policie toto mají v náplni práce, kontrolují pejskaře a lidi napomínají. Přesto jsem je znova na tento problém upozornil a požádal, aby se zaměřili i na park v ranních hodinách.

17

Re: Prosba na pejskaře.

Nejen v parku jsou tyto "ozdoby".Cestou do školky -přez sídliště-a dále téměř každé ráno absolvujeme s dítkem slalom mezi těmito výtvory.Opravdu by nemohli pejskaři použít pytlík?Doma by si asi taky nenechali s.....t třeba v obýváku.Kolikrát majitelé pejsků dělají jako když nevidí,že jejich miláčci vykonávají svou potřebu.A na připomínku reagují tak,že bud nevnímají nebo odpovědí,že jiní to taky neuklízejí.A basta.

18

Re: Prosba na pejskaře.

Dobrý den,
musím s Vámi souhlasit v tom, že bohužel různě po městě jsou "ozdoby" po psech, které si majitelé neuklidili. Jako matka musím potomky tak pořád hlídat a kličkovat mezi hromádkami, ale jsem i majitelka psa a proto bych ráda dodala, že zdaleka ne všichni majitelé se takto chovají. Proto prosím neházejte všechny do jednoho pytle.

19

Re: Prosba na pejskaře.

Neházím do jednoho pytle.Taky mám psa,a pes bohužel rozdíly nedělá,kde se vyprázdní.Ale ihned to po něm bez řečí uklidím.A dost mne štve,že někteří majitelé nechávají pobíhat své miláčky na volno a nezřídka i bez dozoru.A tak se stane,že občas najdu takovýto poklad i u nás na chodníku,před vrátky.Ale naše to není............I okolo penzionu ANNA se toho najde kolikrát až až.Často zde pobíhá takový černý pes,asi50-60 cm v kohoutku,s šedou hubou a ještě pejsek velice podobný border terierovi.A oba bez páníčků.

20

Re: Prosba na pejskaře.

Předevčírem sem byla svědkem toho,že jistá paní vypustila své pejsky do dvora,kde se nachází první třída ZŠ(pod penzionem Anna),aby se vyvenčili....a udělali svoupotřebu.Není to nechutné?