1

Téma: Propadlý septik/žumpa u věžáku

Dobrý den. Panely na septiku/žumpě u věžáku se propadly již před několika týdny. Od té doby je tam provizorní oplocení, čas od času přijede jeden - dva fekální vozy, ale jinak se nic moc neděje. Nevadí mi oplocení, nevadí mi hluk, ale vadí mi (a věřím, že nejsem sama) ten neskutečný puch, který se z otevřené díry line. Z toho důvodu bych se ráda zeptala proč tak dlouho trvá oprava? Respektive, jestli nějaká vůbec začne?Děkuji za informace.

2

Re: Propadlý septik/žumpa u věžáku

Situace není vůbec jednoduchá. Jedná se o dosud funkční septik pro věžák. Město po propadnutí jeho stropu zabezpečilo prostor, odčerpalo část odpadních vod a dále ve spolupráci s provozovatelem vodovodů a kanalizací prověřilo stav dalších kanalizačních řadů a zařízení v lokalitě sídliště včetně kamerových zkoušek kvůli napojení nové přípojky z věžáku. Nyní je nutné rozhodnout, do kterého kanalizačního řadu objekt věžáku přepojit, zpracovat projektovou dokumentaci, získat potřebná povolení a přípojku vybudovat. Až po tom je možné septik odpojit, zasanovat jej a konečně zasypat. Celkově však situace na sídlišti není dobrá, další dvě kanalizační šachty jsou v havarijním stavu a je nutné je rekonstruovat. Také na prostranství kolem věžáku a před bytovkami v Palackého ulici (ke hřišti) je zpracovávaná projektová dokumentace na rekonstrukci povrchů komunikace včetně parkovacích ploch. A právě prostor, kde se nachází septik by měl sloužit pro parkování osobních aut. Souhlasím s vámi, že zápach je nepříjemný a situace se bude s vyšší teplotou zhoršovat. V dohledné době bychom měli mít k dispozici časový odhad této akce včetně rozpočtu a podle toho zvážíme i provizorní zakrytí septiku, které nebude vůbec laciné.