1

Téma: Vypadky proudu v Liblicich a elektrina vedena "vzduchem"

Dobry den, mam několik dotazu. Jeden se tyka vedeni elektriny "vzduchem", kdy nechápu proc část Liblic ma kabely vedený takto? Nebylo dost peněz na dokonceni? Bude někdy v budoucnu dokončeno? Stejne tak by mě zajímala uprava nedostatečného osvětlení, oprava silenych chodníku? Dále by mě zajímalo, nevim zda jsem si toho všiml jen ja, ale prijde mi ze naše ulice Bylanska je často zamenovana za závodní dráhu, bylo by mozne zde instalovat zpomalovaci pruhy? Například na začátku, uprostřed a na konci? Nebo castejsi hlidkovani policie? Dekuji za info. Omlouvám se za cestinu, ale dotaz pisu z telefonu, nejde nam opět proud:)
Krivanek

2

Re: Vypadky proudu v Liblicich a elektrina vedena "vzduchem"

Dnes byl kratky vypadek i v Brode...

3 Naposledy upravil: Pavel K (02.12.2014 20:34:18)

Re: Vypadky proudu v Liblicich a elektrina vedena "vzduchem"

Vazene vedeni města. Dnes se část Liblic opět vrátila do doby kamene!!! Jak je mozne ze část liblic je pod proudek a část je pul dne bez elektřiny?? A to ze nam slavný dodavatel nahazuje proud na 60krat?? Kdo ponese zodpovědnost za rozbité přístroje? Muze mi někdo vysvětlit ze část Liblic nemá s proudem problém a my ANO?? Je vazne super nemít jak topit v tomto pocasi!!

4

Re: Vypadky proudu v Liblicich a elektrina vedena "vzduchem"

Pavel K napsal:

Vazene vedeni města. Dnes se část Liblic opět vrátila do doby kamene!!! Jak je mozne ze část liblic je pod proudek a část je pul dne bez elektřiny?? A to ze nam slavný dodavatel nahazuje proud na 60krat?? Kdo ponese zodpovědnost za rozbité přístroje? Muze mi někdo vysvětlit ze část Liblic nemá s proudem problém a my ANO?? Je vazne super nemít jak topit v tomto pocasi!!

A také nejedou vlaky...! Možná je to skutečně tím vedením vzduchem. Držím vám palce, ať se dočkáte podzemního vedení, ale teď v době ledovice bych to snad i omluvil.

Born stupid? Try again!

5 Naposledy upravil: LÍDA (03.12.2014 15:34:43)

Re: Vypadky proudu v Liblicich a elektrina vedena "vzduchem"

Pavel K.: pro Váš klid, elektřina nešla včera nejen v Liblicích - ale i v části Českého Brodu. Odpoledne cca tři hodiny a pak večer, od zhruba půl osmé - jak dlouho netuším, v jedenáct jsem sfoukla svíčku a šla spát.

A příčinu také vidím v počasí, takže neřeším, tohle neovlivní nikdo.

6

Re: Vypadky proudu v Liblicich a elektrina vedena "vzduchem"

Dobrý den, může mi někdo znalý vysvětlit, proč nám dnes (1.3) již potřetí nahazují v Liblicich proud? Proč to nejde hned napoprvé? Nejsem expert, ale to přepětí co jde vždy na začátku do přístrojů není dobré.

7

Re: Vypadky proudu v Liblicich a elektrina vedena "vzduchem"

Pavel K napsal:

Dobrý den, může mi někdo znalý vysvětlit, proč nám dnes (1.3) již potřetí nahazují v Liblicich proud? Proč to nejde hned napoprvé? Nejsem expert, ale to přepětí co jde vždy na začátku do přístrojů není dobré.

Dobrý den,
s vaší otázkou jste na špatném webu, zkuste infolinku ČEZ. Město s tím nemá co dělat. Odpověď bude, ale jasná......počasí a přerušené vedení.

LC

8

Re: Vypadky proudu v Liblicich a elektrina vedena "vzduchem"

Pavel K napsal:

Dobrý den, může mi někdo znalý vysvětlit, proč nám dnes (1.3) již potřetí nahazují v Liblicich proud? Proč to nejde hned napoprvé? Nejsem expert, ale to přepětí co jde vždy na začátku do přístrojů není dobré.

Dobrý den, el.vedení je v Liblicích vedeno také po nástřešácích, ale je i vedené v zemi. Tuto otázku ovlivňuje pouze ČEZ. Co se týká veřejného osvětlení, v případě, že Čez ukládal kabely  z horní cesty vzduchem do země, také TS ukládaly kabely veřejného osvětlení do země. Například ve Školní a v půlce Bylanské ulice. Tedy VO jde za městem a TS Český Brod a kabely, které ovlivňují vaše spotřebiče za firmou ČEZ. Pokud dojde k poškození vlivem výpadku, dá se to urgovat přes pojišťovnu v některých případech.

9

Re: Vypadky proudu v Liblicich a elektrina vedena "vzduchem"

Výpadek proudu nebyl způsoben poruchou na rozvodné síti v Liblicích. Mimo provoz byla celá kostelecká větev. Příčinou samozřejmě bylo, jak už je výše uvedeno, nepříznivé počasí. Tedy díky hustému sněhu popadaly stromy a přerušily vedení. Závada byla odstraněna kolem půl desáté.