Český BrodOficiální stránky města

Budoucí akce všechny
Newsletter

V souladu s novým evropským nařízením o ochraně osobních údajů si Vás dovolujeme požádat o poskytnutí souhlasu se zpracováním osobních údajů.

Tento souhlas udělujete Městu Český Brod, IČO: 00235334, se sídlem náměstí Husovo 70, 282 01 Český Brod dle níže uvedených podmínek.

Údaje, které budeme na základě uděleného souhlasu zpracovávat, zahrnují Vaši e-mailovou adresu. Účelem zpracování výše uvedených osobních údajů je zasílání sdělení formou newsletteru města Český Brod. Váš souhlas je dobrovolný a lze jej kdykoliv odvolat. Souhlas zůstává v platnosti po dobu 5 let od jeho udělení nebo do doby, dokud jej neodvoláte.

Podrobné informace o zpracování osobních údajů i o Vašich právech jsou uvedeny zde.

Chcete-li využívat těchto našich služeb, potvrďte prosím svůj souhlas se zpracováním osobních údajů.

Odebírané oblasti:
Základní kontakty

Město Český Brod

náměstí Husovo 70
282 01 Český Brod
IČ: 00235334
DIČ: CZ00235334
Banka: 9294910237/0100

Telefon: 321 612 111
Fax: 321 612 201
Dat. schr.: jgqbsve
E-mail:
cesbrod@cesbrod.cz
E-podatelna:
epodatelna@cesbrod.cz

Budova 1
náměstí Husovo 70

282 01 Český Brod

Budova 2
nám. Arnošta z Pardubic 56

282 01 Český Brod

Úřední hodiny:
pondělí 8-11, 12-17
úterý 8-11
středa 8-11, 12-17
(v jiné dny po dohodě)

Provozní hodiny podatelna, pokladna, ověřování a CzechPoint:
pondělí 8-11,12-17 
úterý 8-11, 12-14:30
středa 8-11,12-17 
čtvrtek 8-11,12-14:30
pátek 8-11,12-13
E-mailový formulář

Výsledky hledání

Toulavá kamera

http://toulavakamera.ct24.cz/Tuto neděli 28. 6. 2009 bude vysílat ČT1 v pořadu Toulavá kamera od 10:00 jednu reportáž od nás - a to z vrchu Klepec nedaleko Českého Brodu na Kolínsku. Pokud se chcete podívat, co je tam k vidění - podívejte se již teď ZDE nebo ZDE. Závěr reportáže bude patřit kostelu sv. Petra a Pavla v Přišimasech - Horce ZDE.

Takže pokud budete tuto neděli trávit čas u oblíbených pořadů Toulavá kamera a Objektiv, v obou se objeví naše reportáže.

Roman Šulc

24.06.2009 Z města

Modernizace kamerového bodu v ulici 28. října

Modernizace kamerového bodu v ulici 28. října

V rámci postupné modernizace kamerového systému města byl modernizován kamerový bod v ulici 28. října. Zastaralý analogový bezdrátový spoj byl nahrazen digitálním a instalována digitální otočná PTZ IP speed dome kamera s rozlišením HD 720p. V letošním roce máme v plánu ještě modernizaci kamerového bodu na náměstí Arnošta z Pardubic čp. 56.

Toulavá kamera - neděle 8.2. 2009 v 10.00 hodin

Toulavá kameraUž podruhé se v nejkratším měsíci roku vypravíme na šest zajímavých míst naší země. Kam vás pozveme tentokráte? Třeba do Českého Brodu, do pražského muzea kávy či do Beskyd do obce Bílá.

První pozvánka nás zavede do Českého Brodu. Pokud máte pocit, že by vás tohle nevelké město na Kolínsku nemělo čím zaujmout, pak jste na omylu. Město bývalo původně trhovou osadou na Trstenické stezce. Městská práva získala osada ve druhé polovině 13. století díky biskupovi Janu III. z Dražic. Proto se taky nějakou dobu jmenovalo Biskupský Brod. Dlouhou historii ve městě připomíná cela řada pamětihodností. Třeba staré pevné hradby nebo zvonice ze 16. století. Nahlédnout ovšem můžete i do středověkého podzemí. A to jsme ani zdaleka nevyjmenovali všechna zajímavá místa.

Peněz si užíval pouze měsíc, pak nad ním spadla klec

Komerční bankaSbalit prachy a zmizet. To je obvyklá strategie zlodějů.  

Ale jenom málokdy má dlouhodobě šťastný konec. A ani tentokrát se premiéra perfektního zločinu nekonala. Ukradených peněz si totiž užíval jenom měsíc. Pak nad ním spadla klec a přišli na něj.
Jak jsme vás informovali, dne 10. ledna vstoupil do českobrodské Komerční banky zloděj. Obličej měl zakrytý šátkem a v ruce pistoli, kterou mířil na pokladní a dožadoval se finanční hotovosti. Ta mu vydala peníze, které si uložil do igelitové tašky a zmizel z místa činu. Jenže bezpečnostní kamera pořídila snímky pachatele.
Právě ty dovedly kriminalisty k nalezení maskovaného lumpa. „Fotografie pachatele pořízené z uvedeného kamerového záznamu byly zveřejněny ve sdělovacích prostředcích,“ řekla Věra Žídková, mluvčí kolínských policistů.Na základě poznatků od občanů byl dopaden devětatřicetiletý muž z Kutnohorska, který se ke svému činu doznal. „Dne 7. února 2011 bylo zahájeno trestní stíhání pro zločin loupež,“ uvedla Věra Žídková.
Zloděj nyní čeká ve vazbě, dokud se nerozhodne o jeho dalším osudu. Za ozbrojené přepadení mu hrozí až deset let pobytu za mřížemi.
Jakub Šťástka - Kolínský deník

09.02.2011 Z města

Toulavá kamera v Českém Brodě

Toulavá kameraVideoreportáž

Nedělní toulání s kamerou začneme nedaleko Prahy v Českém Brodě. Město leží východně od Prahy na rozhraní středního Polabí a předních výběžků Středočeské vrchoviny a patří mezi nejstarší česká města.

Jako trhová osada bylo založeno pravděpodobně pražským biskupem Janem I. (1134 - 1139) na jedné z nejdůležitějších zemských stezek - Trstenické, která spojovala Prahu s jižní a východní Evropou. Nová trhová osada s románským kostelíkem sv. Gotharda a prostorným tržištěm vznikla na mírném návrší nad brodem přes potok Šemberu, kde stála zřejmě také biskupská celnice. Pak pravděpodobně v roce 1268 povýšil pražský biskup Jan III.

Zloděje zachytí kamera - článek z MFD

kamerový systém

V Českém Brodě se rozhodli monitorovat drobné zloděje a prodejce drog kamerovým systémem

Český Brod - Kapesní krádeže, okrádání starých lidí nebo prodej drog v ulicích, to vše v posledních letech tíží obyvatele Českého Brodu. Naději na bezpečnější pohyb v ulicích sedmitisícového města vidí v nových pouličních kamerách, které budou od září monitorovat centrum.

Novinky z projektu Zlepšení mikroklimatických podmínek a revitalizace zeleně města Český Brod

Novinky z projektu Zlepšení mikroklimatických podmínek a revitalizace zeleně města Český Brod

Dne 7. 10. 2015 proběhl další kontrolní den, tentokrát se týkal řešení reklamací. V prvé řadě byl zhotovitel opakovaně žádán o odplevelení keřových výsadeb, o výměnu suchých keřů a opět o  stanovení závazného termínu výsadby nových stromů v ulici Komenského. Dále byl projednáván stav ostatních vysazených stromů.

Inspirace ze zahraničí

Inspirace ze zahraničí

Ing. Lucie Tlamichová z odboru rozvoje se zúčastnila minulý týden studijní cesty do Švýcarska v rámci projektu „Indikátory udržitelného rozvoje měst v kontextu Místní Agendy 21“. Cílem cesty byla inspirace pro udržitelný rozvoj český měst a zlepšení kvality života jejich obyvatel. Zkušenosti z pobytu budou přenositelné do podmínek našeho města. Celkově lze tuto týdenní cestu tedy hodnotit jako efektivní využití finančních prostředků z Programu švýcarsko – české spolupráce. 

INFORMACE O NOVÉ KOTLÍKOVÉ DOTACI 2015

INFORMACE O NOVÉ KOTLÍKOVÉ DOTACI 2015

Středočeský kraj podal žádost o dotaci na výměnu zdrojů tepla na pevná paliva v rodinných domech dle vyhlášené výzvy Operačního programu Životní prostředí na oblast podpory 2.1. Snížit emise z lokálního vytápění domácností podílející se na expozici obyvatelstva koncentracím znečišťujících látek ve výši 517 800 000 Kč.
V průběhu dalšího měsíce bude Státní fond životního prostředí ČR tuto žádost vyhodnocovat a až poté bude možné vyhlásit program na podporu snížení emisí.

Očekáváme, že žádosti fyzických osob bude možné přijímat v prosinci 2015.

ODKALOVÁNÍ VEŘEJNÉ VODOVODNÍ SÍTĚ MĚSTA ČESKÝ BROD

ODKALOVÁNÍ VEŘEJNÉ VODOVODNÍ SÍTĚ MĚSTA ČESKÝ BROD

Od pondělí 12. 10. do pátku 16. 10. 2015 bude pokračovat pravidelné odkalování a odvzdušňování vodovodní sítě města Český Brod v městských částech Liblice a Štolmíř. Lokálně může docházet k poklesu tlaku a vizuálnímu zhoršení kvality pitné vody.

08.10.2015 Z města

Pozor na silné bouřky

Ilustrační fotoBěhem čtvrtka bude přes naše území od západu postupovat studená fronta. Během čtvrtečního odpoledne a večera se na většině území očekávají od západu přeháňky a místy i bouřky. V bouřkách se ojediněle vyskytnou kroupy a intenzivnější srážky s úhrny kolem 25 mm za hodinu. Výstražná iínformace platí pro celou Českou republiku včetně Středočeského kraje a je vyhlášana od zítřejšího poledne do půlnoci na pátek 13. května.

Doporučení ke zmírnění následků jevů: Přívalový déšť může vést k rychlému odtoku vody ze svahů, zatopení níže položených míst, sklepů apod.
Vydalo: Centrální předpovědní pracoviště ČHMÚ - Praha

11.05.2011 Z města

Zvýšený obsah dusičnanů v pitné vodě

zdroj: www.vodarenstvi.czdodávané v části města Český Brod a v Liblicích – společné vyjádření města Český Brod a provozovatele vodovodu 1.SčV, a.s.

Vážení občané,

vzhledem k narůstajícím dotazům týkajících se kvality pitné vody dodávané z veřejného vodovodu v Českém Brodě a její ceny, v souvislosti s udělením mírnějšího limitu pro obsah dusičnanů, si Vám k celé problematice dovolujeme sdělit podrobnější informace.

Nejprve zásadní a nejdůležitější informace: Voda dodávaná z vodovodu ve městě Český Brod je i nadále pro většinu zásobované populace pitná bez jakýchkoliv omezení. To potvrdilo i hodnocení zdravotních rizik používání vody vypracované Státním zdravotním ústavem.

Z hlediska předběžné opatrnosti je vhodné omezit pouze její přímé použití k pití a vaření pro kojence. Pro těhotné ženy a děti od 1 do 6 let věku je vhodné zhruba dvě třetiny spotřeby pitné vody na pití nahradit vodou z jiného zdroje např. vodou balenou. Na všechny ostatní účely použití (např. péči o tělo, mytí nádobí aj.) lze ale i pro tyto skupiny pitnou vodu z vodovodu používat bez jakýchkoliv rizik a omezení.

Celkový objem vody, jež by měl být nahrazen jiným zdrojem je tak pro většinu odběratelů malý.

Informace Odboru dopravy k výměně řidičských průkazů

ridicak

Řidičské průkazy vydané :

 • od 1. července 1964 do 31. prosince 1993, jsou jejich držitelé povinni vyměnit do 31. prosince 2007.
 • od 1. ledna 1994 do 31. prosince 2000, jsou jejich držitelé povinni vyměnit do 31. prosince 2010.
 • od 1. ledna 2001 do 30. dubna 2004, jsou jejich držitelé povinni vyměnit do 31. prosince 2013.

Vyhlášení veřejných zakázek

Vyhlášení veřejných zakázek

Město Český Brod v červnu vyhlásilo tyto veřejné zakázky:

 • Doplnění vodovodní sítě Český Brod – Část „E“, ulice Palackého – propojení vodovodů,
 • Český Brod, výměna vodovodu a kanalizace v ulici Pod Velkým vrchem,
 • Č. p. 12 - oprava průčelí a střechy domu,
 • Podzemní kontejnery Český Brod,
  Více zde:
28.06.2017 Z města

Máte tip na osobnost roku 2013?

Máte tip na osobnost roku 2013?

Město Český Brod vyhlásilo druhý ročník ocenění českobrodských občanů, kteří v roce 2013 dosáhli výrazného úspěchu v oblastech vědy, kultury, sportu, školních olympiád apod., ať už v jednotlivcích nebo skupinách, avšak alespoň v celostátním měřítku nebo dosáhli ocenění v rámci životního jubilea za celoživotní přínos pro město anebo přispěli hrdinským činem.

Formulář_1.pdf Formula_1.pdf

Formulář_2.doc Formula_2.doc

Oslava státního svátku

Oslava státního svátku

Včera v odpoledních hodinách si zástupci skautských středisek, sokola a města Český Brod připomněli položením květin k pomníku T.G. Masaryka a zpěvem státní hymny den vzniku samostatného Československa dne 28. října 1918.

29.10.2015 Z města

Oznámení - Lov volně žijících zdivočelých holubů

Oznámení - Lov volně žijících zdivočelých holubů

Město Český Brod upozorňuje občany a chovatele holubů, že v neděli 7. února, 14. února a 28. února 2016 vždy v čase od 15:00 do 18:00 hodin proběhne lov volně žijících zdivočelých holubů  (případné změny budou oznámeny). LOKALITY ve městě: náměstí - okolí kostela, radnice, školních budov a sokolovny, areál nemocnice a okolí, okolí ZZN a SOŠ v Liblicích.

Zápis ke stažení z prvního dne lovu zde zápis 1 holubi1.pdf 142 kB

Zápis ke stažení z druhého dne lovu zde zápis 2 holubi2.pdf 69 kB

09.02.2016 Z města

Nově zvolené Zastupitelstvo města

JménoStrana
Fischer JaromírODS
Nekolný JakubODS
Vlasák MartinODS
Rahmová RenataODS
Plíva MilanODS
Batela OndřejODS
Vostřesová RenataODS
Borovička MichalODS
Blažek PetrPerspektiva
Forstová JanaPerspektiva
Thomes MichalPerspektiva
Palmová EvaPerspektiva
Janík FrantišekSdružení nezávislých
Raková LudmilaSdružení nezávislých
Majer JaroslavSdružení nezávislých
Kokeš JaroslavKoalice pro Č. Brod
Přikryl JanKoalice pro Č. Brod
Zvolánek MiloslavKoalice pro Č. Brod
Korec VáclavKSČM
Šmíd JosefKSČM
Heřtus FrantišekSNK-ED

Oficiální výsledky za obce ve spádové oblasti Český Brod

Podrobné informace ze stránek ČSÚ www.volby.cz

 

21.10.2006 Z města

OZNÁMENÍ O OMEZENÍ DOPRAVY

V sobotu 12.8. 2017 a v neděli 13.8. 2017 proběhnou stavební práce (napojení plynovodu) v křižovatce ul Krále Jiřího a Jana Kouly. Akce si vyžádá částečnou uzavírku místní komunikace ul Krále Jiřího ve směru od nádraží ČD do centra města, opačný směr z města k nádraží ČD bude
průjezdný. 1. rozhodnuti ze dne 1.8.2017 Rozhodnuti_170801.pdf 2. rozhodnuti ze dne 1.8.2017 2.Rozhodnuti_170801.pdf  Mapka uzavírky a dopravního značení 2.Mapka_170801.pdf

02.08.2017 Z města

NABÍDKA PRÁCE

Dne 17. 8. 2017 bude od 13:00 do 17:30 hodin probíhat na prodejně  PENNY ul. Jana Kouly 1370, Český Brod náborové odpoledne, kde si uchazeči budou moci odnést náborové letáčky a zároveň se osobně zeptat na možnosti pracovních příležitostí. Podrobnosti zde. PENNY.pdf

04.08.2017 Z města

OZNÁMENÍ O PŘERUŠENÍ DODÁVKY ELEKTŘINY

OZNÁMENÍ O PŘERUŠENÍ DODÁVKY ELEKTŘINY

ČEZ Distribuce, a.s. informuje o plánovaném přerušení dodávky elektřiny v souladu s ustanovením § 25, odst. 3, písm. c), bod 5. /týkajícím se účastníků trhu s elektřinou/ a písm. d), bod 6. /týkajícím se výroben/, zákona č. 458/2000 Sb., v platném znění, týkající se: dne: 9.8.2017 od 7:30 do 15:30 hodin. Štolmíř na těchto odběrných místech: č.p.:/č.orient.:

NABÍDKA PRÁCE

NABÍDKA PRÁCE

Základní škola Český Brod, Žitomířská 885 přijme od 28.8.2017 do školní jídelny B.Smetany 1307, Český Brod pomocnou sílu do kuchyně. Pracovní poměr na dobu určitou – zástup za nemoc. Úvazek 6 hod. denně, praxe vítána. Spolehlivost a vysoké pracovní nasazení podmínkou. Nabízí: práci v novém prostředí, příjemný kolektiv a vaření dle nových trendů moderní gastronomie. Kontakt: vedoucí školní jídelny Romana Opršalová, telefon: 734 443 745, 321 622 602, email: jidelnacb@email.cz

07.08.2017 Z města

Výstavba řadových rodinných domů v Českém Brodě

Zahájen prodej a rezervace na výstavbu nových nízkoenergetických řadových domů v Českém Brodě

domky

Řadové domy od 4 + kk - 90 m2 až po dvougenerační. Pozemky k řadovým domům od 210 m2, krajní větší. Kompletní zasíťování pozemků - voda, plyn, elektřina, kanalizace, telefon (Český telecom), kabelová televize (TV, internet, telefon, vč. možnosti připojení k PCO).

Aby byl Český Brod hezčí

Vážení obyvatelé Českého Brodu.

Díky své práci na odboru životního prostředí a zemědělství zdejší radnice se pohybuji po městě a okolí a občas mne napadá, zda nejsme tak trochu apatičtí ke stavu prostředí v němž žijeme. Samozřejmě, občas nás každodenní problémy přitlačí k zemi tak, že jsme vděční za chvilku odpočinku, jsou však i chvilky, kdy nás z této letargie probudí sluníčko, zpěv ptáků, krásná příroda a nastávají okamžiky, kdy máme elánu na rozdávání a chceme měnit svět.

A právě jaro je, alespoň si myslím, ten správný okamžik, kdy z nás spadnou chmury krátkých dnů a máme elánu trochu navíc. Připomněl jsem si těsně předrevoluční čas, kdy v Kolíně parta mladých lidí „pořádala“ několik ročníků fotosoutěže „Nešvary města Kolína“. Obyvatelé města měli možnost nafotografovat „nešvary“, které se jim nelíbily a fotografie předat organizátorům, kteří z došlých fotografií posléze uspořádali výstavu. Efekt této akce byl jednak v probuzení zodpovědných funkcionářů (někdy bylo probuzení až příliš bouřlivé), jednak mohli kolíňáci veřejně projevit svoji nevoli s nepořádkem ve městě.

ROZŠÍŘENÍ ÚŘEDNÍCH HODIN – registr vozidel, pokladna a podatelna

ROZŠÍŘENÍ ÚŘEDNÍCH HODIN – registr vozidel, pokladna a podatelna

Z důvodů novely zákona č. 56/2001 Sb. jsou rozšířeny úřední hodiny na odboru dopravy a obecním živnostenském úřadu (ODŽU) a odboru vnitřních věcí (OVV) takto: registr vozidel, pokladna a podatelna od 23. 6. 2015 do 25. 6. 2015 vždy od 8:00 hod do 11:00 hod. a od 12:00 hod. do 17: 00 hod. Pátek 26. 6. 2015 zavřeno úplně na ODŽU registr vozidel, pokladna a podatelna beze změn. Dále od 29. 6. 2015 do 30. 6. 2015 registr vozidel, podatelna a pokladna otevřeno od 8:00 do 11:00 hod a od 12:00 do 17:00 hod.

25.06.2015 Z města

SETKÁNÍ PODNIKATELŮ s LECCOS o.s.

SETKÁNÍ PODNIKATELŮ s LECCOS o.s.

Pozvánka na středu 24. června od 17:00 hodin, kancelář MAS Region Pošembeří, nám. Arnošta z Prdubic 56, Český Brod. Pravidelná setkávání jsou určena všem zkušeným i začínajícím podnikatelům, kteří si chtějí vyměňovat své zkušenosti s podnikáním. Propagovat své služby nebo výrobky, gkontakty a dozvědět se něco nového od zajímavýc

22.06.2015 Ze zdravého Brodu

Voňavé perníčky už volaly adventní čas

perníčkyObčanská sdružení Magráta a Leccos uspořádala v Českém Brodě v Klubu Zvonice včera odpoledne perníkovou  a výtvarnou dílnu.

„Napekli jsme společně s dětmi z Leccos perníčky a dohromady s peníčky, které vytvořily členky Magráty, je  v Klubu děti  i zájemci z řad veřejnosti zdobí,“ vysvětluje čilý ruch v patře Zvonice Lia Valková.

„O Posvícenský koláč“

tenis

Letos se uskuteční již 20. ročník tradičního tenisového turnaje ve čtyřhrách neregistrovaných hráčů. Zatímco ve městě jsou v plném proudu houpačky, jízda na horské dráze a prodej cukrové vaty, může se prakticky kdokoli (kdo není závodním hráčem)přihlásit a zúčastnit bojů „O Posvícenský koláč“. Prezentace bývá do 8 hod. V tomto roce to bude konkrétně sobota 22. září.

Předpovědní výstražná informace ČHMÚ a odboru HMZ VGHMÚř

vedro

Kolem tlakové výše nad jižní Evropou bude do střední Evropy proudit velmi teplý vzduch od jihozápadu. Jeho příliv ukončí zvlněná studená fronta, která začne v úterý ovlivňovat počasí v Čechách a během středy a čtvrtka bude jen velmi zvolna postupovat přes naše území dále k východu.

Od neděle (15.7.2007) až do úterý (17.7.2007) budou v přílivu teplého vzduchu v poledních a odpoledních hodinách teploty na celém území v polohách pod 900 m překračovat 30 st.C. Ve středu (18.7.2007) jsou předpokládány vysoké teploty ještě ve východní polovině území.

Ztratil se Vám pes?

Ztratil se Vám pes?

Oznamujeme nalezení mladého psa menšího vzrůstu, černé barvy. Pes byl odchycen ráno 25. února na nádraží Český Brod. Bližší informace Vám poskytne Městská policie (736 675 756) nebo podatelna MěÚ na nám. Arnošta z Pardubic 56 (321 612 111).

25.02.2014 Z města

Co udělat před odjezdem na dovolenou?

Co udělat před odjezdem na dovolenou?

Během celého roku, nejen o letních prázdninách, jak si většina lidí myslí, dochází k vykrádání nemovitostí. Abyste předešli tomuto nemilému uvítání při návratu z dovolené, tak je potřeba řádně zajistit především okna, balkóny, dveře a případné další cesty do domu nebo bytu. Vhodné je také uzavřít přívod vody, plynu a vytáhnout elektrické spotřebiče ze sítě.

Buďte připraveni a informováni!

Buďte připraveni a informováni!

Naštvalo Vás, že vypnuli proud, nejde plyn nebo neteče voda a Vy jste se to nedozvěděli včas? Zaregistrujte se na www.cesbrod.cz a budete dostávat informace z města elektronickou poštou. Je to jednoduché, na titulní stránce v levém sloupci zmáčkněte tlačítko "Zasílání důležitých informací". Po otevření stránky vyplníte svůj e-mail a kliknete na tlačítko "PŘIDAT E-MAIL". 

Hledáme svědky - odměna 50.000 Kč!

Hledáme svědky - odměna 50.000 Kč!

V pátek 21. února kolem 19.30 hod. byl v Českém Brodě v prostoru křižovatky ul. Krále Jiřího a Zborovská přepaden a zmlácen mladistvý, skupinou pěti mužů v kapucích. Rodina vypsala za informace vedoucí k dopadení pachatelů odměnu 50.000 Kč. Rodina žádá svědka, který v inkriminovanou dobu přicházel k místu přepadení ve směru od nákupních center Penny a Lidl a pravděpodobně zachránil mladíka od vážnějšího zranění, aby se bez obav přihlásil. Kontaktujte tel. 737 124 878 nebo Policii ČR na tel. lince 158. Více informací

26.02.2014 Z města

Rock for people 2005 - 3. až 6. července 2005

Ceny vstupného pro obyvatele Českého Brodu a přilehlých obcí

Třídenní permanentka 300 Kč
Jednodenní vstupenka 170 Kč

www.rockforpeople.cz

rockfp

Jako pořadatelé tohoto hudebního festivalu jsme se rozhodli věnovat všem občanům Českého Brodu a přilehlých obcí pomyslný dárek za jejich velkorysý přístup, který již několik let vůči festivalu prokazují. Pro občany těchto obcí bude výrazně (tj. o více než 60% oproti běžným cenám) zlevněno vstupné na festival, a to jak vstupenky na jednotlivé dny, tak i třídenní permanentka.

NABÍDKA Práce

MĚSTO ČELÁKOVICE se sídlem náměstí 5. května č. p. 1, Čelákovice, vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pracovní pozice: úředník – referent/referentka Odboru správy majetku a investic MěÚ v Čelákovicích. Podrobnosti zde.

31.07.2017 Z města

OS Leccos Vás zve :

Leccos

OS Leccos Vás zve na výstavu v galerii Šatlava v budově MKIC v Českém Brodě s názvem „Leccos o Leccosu". Výstava věnovaná práci v našem sdružení potrvá od 16.1.2006 -28.2.2006.

OS Leccos - MC Kostička Vás srdečně zve 9.2.2006 od 10.00 hod. na setkání s minikursem věnovanému vázání miminek do šátku s názvem „Děti potřebují být nošeny v šátku“.

Drakiáda

drakiada

Dovolujeme si Vás pozvat na DRAKIÁDU, která se uskuteční ve čtvrtek 17.11.2005 od 14:00 na hřišti u 1. ZŠ Český Brod. Na Vaši návštěvu se těší členové 7. skautského střediska „Ing. L. Nováka“ Český Brod.

15.11.2005 Z města

Českobrodský vánoční strom a Adventní pochod světýlek

Zvonice

Občanská sdružení Magráta a Leccos zvou všechny malé i velké :

 • Na adventní výtvarnou dílnu Lampióny a ozdoby na Českobrodský vánoční strom. Dílna se koná v pondělí 21. listopadu od 1300 - 1700 hodin, v klubu Zvonice. Budeme společně vyrábět lampiony a světýlka na páteční lampiónový průvod a ozdoby, které se zavěsí na slavnostní vánoční strom v Českém Brodě. Materiál, nástroje, občerstvení a dobrá nálada jsou zajištěny.
 • Na lampiónový průvod Adventní pochod světýlek v pátek 25. listopadu 2005. Sraz s lampiony před radnicí v Českém Brodě v 1700 hodin. Průvod půjde s hudebními zastávkami kolem centra města k ozdobenému vánočnímu stromu na náměstí. Závěr bude patřit pěveckému souboru VOX BOHEMICA a slavnostní řeč přednese starosta města pan Jaromír Fischer.
15.11.2005 Z města

O čem jednalo zastupitelstvo

28. zasedání městského zastupitelstva

Zázrak?! V zasedací místnosti bylo takřka plno. Návštěvníků z řad obyvatel města přišlo více než obvykle, leč výsledný dobrý dojem z obsazenosti v části pro diváky kazí trochu fakt, že nemálo míst zaplnili představitelé společností, ucházející se o provozování Nemocnice s poliklinikou v Českém Brodě.

Sbírka použitého ošacení v pátek 3.12. a sobotu 4.12.

Ilustrační fotoObčanské sdružení Diakonie Broumov ve spolupráci s Městem Český Brod a Římskokatolickou farností vyhlašuje sbírku  použitého  ošacení:

 • Letního a zimního oblečení (dámské, pánské, dětské)
 • Lůžkovin, prostěradel, ručníků, utěrek, záclon
 • Látky(minimálně 1m2, prosíme, nedávejte nám odřezky a zbytky látek)
 • Domácí potřeby-nádobí bílé i černé, skleničky-vše nepoškozené
 • Peří, péřových a vatovaných přikrývek, polštářů a dek
 • Obuv - veškerou nepoškozenou

Věci, které vzít nemůžeme:

 • Ledničky, televize, počítače a jinou elektroniku, matrace, koberce – z ekologických důvodů
 • Nábytek, jízdní kola a dětské kočárky - ty se transportem znehodnotí
 • Znečištěný a vlhký textil

Sbírka se uskuteční v sobotu 03.12.2010 od 14:00 hod do 17:00 hod a 04.12.2010 - od 9:00 hod do 11:00 hod v zasedací místnosti MěÚ Český Brod, náměstí Husovo 70.

Výstraha Českého hydrometerologického ústavu

Sníh ve městěTlaková níže postoupí ze západního Středomoří přes Alpy do střední Evropy. Při postupu tlakové níže do střední Evropy bude na našem území zesilovat vítr. Během středy (1.12.) a noci na čtvrtek (2.12.) se proto budou tvořit sněhové jazyky, nad 600 metrů místy i závěje. Vítr bude slábnout ve čtvrtek k ránu. Během středečního odpoledne se od jihu přidá i sněžení. Do čtvrtečního rána by mělo zejména v severozápadní polovině území napadnout 10 až 20 cm nového sněhu, na ostatním území většinou do 10 cm.

Závěje a sněhové jazyky očekáváme od půlnoci na 1. prosince do šesté hodiny ranní čtvrtka 2. prosince. Sněžit by pak opětovně mělo začít od třetí hodiny odpolední středy 1. prosince.

Jaký mají zájem občané Českého Brodu o nádoby na bioodpad?

zdroj www.nazeleno.czVážení občané Českého Brodu, Štolmíře, Liblic a Zahrad,

Jak jistě víte, technické služby získaly z operačního programu životního prostředí dotaci na zkvalitnění nakládání s odpady a zavedení odděleného sběru bioodpadu. Z dotace v celkové výši 5,1 mil. Kč bude pořízeno svozové vozidlo na tříděný odpad, dva velkoobjemové kontejnery na ukládání bioodpadu a pro Vás pak hnědé odvětrávané popelnice na svoz bioodpadu o velikosti 120l, 140l a 240l. Proto bychom rádi získali přehled zájmu o svoz bioodpadu jako takový a také Váš zájem o konkrétní velikost nádoby.

Žádáme vás, aby jste nám svůj zájem o svoz bioodpadu a velikost nádoby sdělili ve sběrném dvoře v areálu technických služeb u pracovníka sběrného dvora nebo telefonicky na číslech 321622730, 321622737, 321677184 či 321677186. 

Děkujeme za spolupráci

Ing. Miroslav Kruliš - ředitel technických služeb

05.01.2011 Z města

Pozor na velké mrazy!

Ilustrační fotoPočasí ve východní polovině území bude během pátku a v první polovině noci na sobotu ovlivňovat frontální vlna postupující přes Slovensko k severovýchodu. Za ní se k nám ve studeném vzduchu přechodně od jihozápadurozšíří výběžek vyššího tlaku. Teploty budou v noci na sobotu a v noci na neděli klesat na -10 až -15 st.C, ojediněle až na hodnoty kolem -20 st.C.

Při silných mrazech doporučujeme:

 • Chránit se přiměřeně teplým oblečením (ve více vrstvách), teplou obuví, rukavicemi a pokrývkou hlavy. Omrzliny se nejsnáze tvoří na nedostatečně chráněných částech těla (uši, nos, ruce, nohy a zejména prsty na nich).
 • Proti prochladnutí pomáhá tělesný pohyb, teplý nápoj a jídlo. Nedoporučuje se konzumovat alkohol, který rozšiřuje cévy a tím dochází k vyšším tepelným ztrátám, i když máme pocit tepla.

Vydalo: Centrální předpovědní pracoviště ČHMÚ - Praha/Borovička ve spolupráci s VGHMÚř        http://pocasi.chmi.cz/

03.12.2010 Z města

Výstraha ČHMÚ - pozor na náledí!

Zdroj: www.lidovky.cz Na většině území republiky dnes vystoupí teploty nad nulu a sníh bude tát. V noci budou v Čechách teploty klesat až na -3 st.C a místy se začne tvořit náledí a zmrazky. Během středy bude opět na většině území republiky sníh tát. V noci na čtvrtek se začne od severozápadu ochlazovat a tvorba náledí bude pokračovat. Déšť bude od severozápadu přecházet ve sněžení. Od jihozápadu bude na naše území proudit teplejší vzduch. Studená fronta bude postupovat z Německa k jihovýchodu a ve středu večer začne ovlivňovat počasí v Čechách.

Ve Středočeském kraji by tato situace měla trvat od dnešní deváté hodiny večer do čvrteční osmé hodiny ranní.

Kounický přivaděč dokončen

Kounický přivaděčVe čtvrtek 23. srpna firma Zepris s.r.o. předala městu Český Brod stavbu - propojení kounického vodovodního přivaděče. V rámci této investiční akce byla nově vystrojena čerpací stanice pitné vody ve Štolmíři.

"Nová technologie zajistí bezporuchové užívání štolmířského zdroje a umožní mísení vody ze studny ve Štolmíři s vodou dodávanou společností VaK Nymburk vodovodním přivaděčem z obce Kounice," uvedl Ing. arch. Dominik Landkammer z odboru rozvoje a dodal, „mísení bude řízeno automaticky tak, aby výsledným poměrem byla

Našel se pes

Pes z LimuzO víkendu 10.3.2011 se v Limuzích našel pes, cca dvouletý kříženec jezevčíka s Bíglem(?), bez obojku, známky i čipu, v dobrém zdravotním stavu, hmotnost 8-10 kg. 

12.04.2011 Z města

Příspěvková organizace ANNA – Český Brod nabízí:

Příspěvková organizace ANNA – Český Brod, sociální služby pro seniory
Žitomířská 323, 282 01 Český Brod

Nabízí k prodeji automobil ŠKODA  FORMAN PLUS CFF6

 • na náhradní díly
 • rok výroby 1994, najeto 131 790 km
 • stav vozidla: po lehké havárii, zasažený pravý přední nárazník a levé zadní dveře

Informace: p. Kolková, tel. 321 622 257, 733 120 041

22.01.2008 Z města

Drakiáda 2015

Drakiáda 2015

Koná se v sobotu 17. října 2014 od 14 hodin u hřiště ZŠ Žitomířská. Zábavné odpoledne pro děti a pro rodiny, které pořádá LECCOS o.s. společně se 14. oddílem Junáka Psohlavci a Městem Český Brod – Informačním centrem pro mládež. Akce je realizována ve spolupráci s městem Český Brod v rámci projektu Zdravé město a MA21

Den otevřených dveří

Den otevřených dveří

Školní jídelna při ZŠ Český Brod a Limonie si vás dovoluje pozvat na Den otevřených dveří. Přijďte se podívat na novou tvář školní jídelny a dozvědět se něco zajímavého o současných trendech ve stravování. Akce se koná ve čtvrtek 8. října 2015 od 16:30 hodin ve školní jídelně Základní školy Český Brod, Bedřicha Smetany 1307.

05.10.2015 Ze zdravého Brodu

Odkalování a odvzdušňování vodovodní sítě

Od pondělí 5. října do pátku 9. října 2015 bude pokračovat pravidelné odkalování a odvzdušňování vodovodní sítě města Český Brod v ulicích: Kollárova, Sportovní, Pod Malým vrchem, Pod Hájem, Kounická, Za Pilou, Topolová, V Lukách, Zborovská, Krále Jiřího, Šafaříkova, Jana Kouly, Prokopa Velikého, Hřbitovní, Jatecká, Marie Majerové, Slovenská, Za Svitavkou, Ruská, Pod Velkým vrchem, Bulharská, Moravská, Jugoslávská, Lužická, Slezská a Klučovská. Lokálně může docházet k poklesu tlaku a vizuálnímu zhoršení kvality pitné vody.

05.10.2015 Z města

Proběhlo veřejné projednání na téma budoucího využití areálu nemocnice

Proběhlo veřejné projednání na téma budoucího využití areálu nemocnice

21. září 2015 se sešli zástupci města se zájemci z řad široké veřejnosti nad tématem budoucího využití areálu nemocnice. Vedoucí odboru rozvoje Hana Dočkalová ve své prezentaci seznámila přítomné se současným stavem jednotlivých pavilónů, jejich pronájmem a vizemi města dalšího využití volných budov. Místostarosta Pavel Janík doplnil realistický pohled finančních možností včetně možného čerpání dotací a potřebnosti efektivního hospodaření s majetkem města. V závěru došlo na diskuzi, ke které se připojil i starosta Jakub Nekolný. Výstupy z jednání budou v brzké době zveřejněny na webu města a Českobrodském zpravodaji. Akci jsme pořádali v rámci projektu Zdravé město a MA 21.

23.09.2015 Ze zdravého Brodu

Krátce z města - září 2015

Krátce z města - září 2015

Přinášíme vám stručný přehled o činnosti rady a zastupitelstva města. Podrobnosti k projednaným bodům je možné si přečíst v zápisech ze zastupitelstva a rady města nebo si je vyžádat v tištěné podobě na Informačním centru a v Městské knihovně.

ROZŠÍŘENÍ ÚŘEDNÍCH HODIN

ROZŠÍŘENÍ ÚŘEDNÍCH HODIN

Úřední dny a hodiny:
• Pondělí: 8:00 – 11:00 hod. a 12:00 – 17:00 hod.
• Úterý: 8:00 – 11:00 hod.
• Středa: 8:00 – 11:00 hod. a 12:00 – 17:00 hod.
Pokladní hodiny a provoz podatelny:
• Pondělí, středa: 8:00 – 11:00 hod. a 12:00 – 17:00 hod.
• Úterý, čtvrtek: 8:00 – 11:00 hod. a 12:00 – 14:30 hod.
• Pátek: 8:00 – 11:00 a 12:00 –13:00 hod.

Telefonicky nebo prostřednictvím elektronické pošty má občan možnost dohodnout se na vyřízení úředních záležitostí i mimo úřední hodiny.

30.09.2015 Z města

Den otevřených dveří

Den otevřených dveří

V rámci týdne sociálních služeb můžete navštívit ve středu 7. října 2015 od 9:00 do 16:00 hodin domov seniorů ANNA a poznat zblízka nabízené služby i zázemí klientů.

 

30.09.2015 Ze zdravého Brodu

Odkalování a odvzdušňování vodovodní sítě

Od úterý 29. září do pátku 2. října 2015 bude pokračovat pravidelné odkalování a odvzdušňování vodovodní sítě města Český Brod v ulicích: Palackého, Žižkova, Komenského, Na Vyhlídce, Kollárova, 5. května, Miškovského, Masarykova, Mozartova, Smetanova, Jana Koziny, Maroldova, Štolmířská, Žitomířská, Sokolovská, Vítězná, náměstí Arnošta z Pardubic, Husovo náměstí, Suvorovova, Havlíčkova, Jungmannova, Podskalí a Sadová. Lokálně může docházet k poklesu tlaku a vizuálnímu zhoršení kvality pitné vody.

25.09.2015 Z města

CESTY IVO ŠMOLDASE S HOSTEM JANEM CIMICKÝM

CESTY IVO ŠMOLDASE S HOSTEM JANEM CIMICKÝM

Město Český Brod zve na zábavný večer s různými tématy v režii dvou chytrých a vtipných protagonistů. PhDr Ivo Šmoldas je jedna z nejžádanějších populárních osobností dneška, je český básník, nakladatelský redaktor, kulturní publicista, scenárista, moderátor a překladatel. Jeho svérázný druh humoru působí na různé vrstvy publika a on sám si tuto oblibu prý nedokáže rozumně vysvětlit. Jeho hostem v tomto pořadu je známý český  psychiatr, prozaik, básník a překladatel MUDr Jan Cimický. Vstupenky v předprodeji v informačním centru, cena 250 Kč. Akce se koná v KD Svět ve čtvrtek 22. října 2015 od 19:00 hodin.

24.09.2015 Z KD Svět

Jabkobraní 2015

Jabkobraní 2015

Tradiční festival pěstitelů jablek a ovoce se soutěží o nejlepší štrúdl a dalším programem se koná v sobotu 3. října 2015 od 14:00 pod Hláskou v obci Tuchoraz.

24.09.2015 Ze zdravého Brodu

RUŠÍME dnešní akci DĚTSKÝ DEN BEZ AUT

Vážení, z důvodu nepřízně počasí RUŠÍME dnešní akci DĚTSKÝ DEN BEZ AUT. Náhradní termín je naplánován na září 2015 a bude včas upřesněn. Omlouváme se za vzniklé komplikace, ale počasí je nevyzpytatelné.

09.06.2015 Ze zdravého Brodu

Novinka na webu města

Novinka na webu města

V levém sloupci webových stránek jsme instalovali novou rubriku - informační box - obsahující nabídky práce z našeho města a nejbližšího okolí (cca 30 km). Box byl vyvinut ve spolupráci s CityPortals.cz a s největšími portály z oblasti trhu práce Prace.cz a Jobs.cz. Najdete zde i nabídky Úřadu práce. 

15.06.2015 Z města
Copyright © Město Český Brod, 2005-2020 | Přístupnost | Kontakty | Mobilní verze | Administrace | vývoj MyWebdesign.cz
Cesbrod
TOPlist