Výsledková listina běhu Českobrodská pečeť
Oddíl triatlonu TJ Slavoj Český Brod uspořádal v neděli 19. března 2006 již 13. ročník běhu „Českobrodská pečeť“. fotogalerie
Silniční běh na 10 km
Start silničního běhu na 10 kilometrů byl tradičně v 10:30 hod. u autokempu u Podviničního rybníka. Bylo polojasno až jasno, teplota +3,5°C.
Jako každoročně se běželo po silnici proti proudu potoka Šembery na obrátku v Dolánkách a zpět. Podmínky na trati byly pestré. První dva kilometry byl povrch silnice skoro suchý. Na dalších více než 2,5 km byl asfaltový povrch vidět pouze ve dvou cca 60 cm širokých kolejích (místy plné vody), jinak byla na silnici asi 3 cm silná vrstva ujetého, tajícího sněhu (místy však byl i led). V úseku asi 350 m před obrátkou byla celá silnice pokryta cca 3 cm silnou vrstvou ujetého, na povrchu místy rozbředlého sněhu.
Na start se postavilo a závod zdolalo 75 závodníků ( 65 mužů a 10 žen).
V cíli se první objevil Jiří Miler (AŠ Mladá Boleslav) v čase 33:14 min. Krátce po něm proběhl cílem Jiří Wallenfels (Sokol Vinohrady) v čase 33:22 min. Na bronzové pozici se umístil první muž v kategorii 40-49 let Viktor Petronjuk (TJ ČZU Praha) – 34:25 min.
Absolutní traťový rekord závodu v mužských kategoriích zůstal nepřekonán – drží ho od roku 1997 Michal Jeránek – 30:37 min.
V ženských kategoriích zvítězila Táňa Metelková (SK Týniště nad Orlicí), která časem 36:45 min. překonalaabsolutní ženský traťový rekord závodu, který od r. 1997 držela Jarmila Urbanová – 37:01 min.
V závodě startoval i běžec z Itálie – Luca Scianchi z Parmy, který nestihl start závodu a na trať vybíhal s desetiminutovou ztrátou.
Po doběhu čekalo závodníky v jídelně autokempu tradiční občerstvení – čaj s rumem a domácí perník. Nejrychlejší tři muži a první žena převzali vypsané finanční ceny. Na stupních vítězů je pak vystřídali nejlepší běžci v jednotlivých kategoriích (prvních pět mužů v kategorii do 39 let a nejlepší tři v každé z ostatních sedmi vypsaných kategorií), kteří byli za své pěkné výkony v tvrdých podmínkách na trati závodu odměněni věcnými cenami - něco pro zahřátí a sladkosti.
Výsledková listina
Muži do 39 let (r.n. 1967 a mladší):
Pořadí | St. číslo | Příjmení a jméno | R. nar. | Startuje za - TJ, klub,... (bydliště) | Čas |
1. | 25 | Miler Jiří | 1975 | AŠ Mladá Boleslav | 33:14 |
2. | 74 | Wallenfels Jiří | 1972 | Sokol Vinohrady | 33:22 |
3. | 37 | Petronjuk Alex | 1986 | AC Kovošrot Praha | 34:46 |
4. | 18 | Lhota Petr | 1977 | Sokol Kolín | 34:57 |
5. | 14 | Janata Milan | 1985 | TJ Maratonstav Úpice | 35:15 |
6. | 42 | Kupidlovský Daniel | 1976 | (Praha 5) | 35:20 |
7. | 77 | Kabelka Jiří | 1977 | S.K. Vinohrady | 36:29 |
8. | 57 | Strejček Jan | 1986 | AC Pardubice | 38:09 |
9. | 67 | Římal Milan | 1975 | Sokol Kolín | 38:33 |
10. | 100 | Němec Jan | 1973 | Sudějov | 38:39 |
11. | 44 | Krásný Petr | 1975 | Dobrovice | 38:42 |
12. | 76 | Zícha Ondřej | 1982 | Sokol Vinohrady | 38:43 |
13. | 112 | Miler Pavel | 1979 | SK Kolín | 38:46 |
14. | 50 | Brabec Luboš | 1974 | Horšovský Týn | 39:22 |
15. | 15 | Malý René | 1983 | ISŠ Karviná | 39:47 |
16. | 46 | Nejedlý Petr | 1974 | (Praha 5) | 39:55 |
17. | 51 | Pivoňka Petr | 1969 | Traged Team (Praha 8) | 39:58 |
18. | 20 | Nosek Robert | 1969 | Delta Team Praha | 40:01 |
19. | 84 | Čikara Patrick | 1968 | (Praha 4) | 40:08 |
20. | 36 | Uher Ondřej | 1979 | TJ Sokol Dolní Počernice | 40:22 |
21. | 60 | Vojtěch Jonáš | 1989 | Tri Ski Horní Počernice | 42:40 |
22. | 53 | Maršík Petr | 1971 | TJ Slavoj Čáslav | 43:18 |
23. | 86 | Šůs Jan | 1990 | NOVIS TK Praha | 45:22 |
24. | 97 | Herda Jan | 1983 | CC Dobřichov | 45:27 |
25. | 79 | Slavík Jiří | 1976 | ŠSK Žitomířská - Český Brod | 47:43 |
26. | 81 | Slavík Miroslav | 1975 | SK Kounice | 50:27 |
27. | 108 | Janich Petr | 1970 | (Český Brod) | 51:08 |
MP | 114 | Scianchi Luca | 1971 | Itálie - Parma | 40:48 |
MP – mimo pořadí (startoval 10 minut po startu závodu)
Muži 40-49 let (r.n. 1957-1966):
Pořadí | St. číslo | Příjmení a jméno | R. nar. | Startuje za - TJ, klub,... (bydliště) | Čas |
1. | 38 | Petronjuk Viktor | 1960 | TJ ČZU Praha | 34:25 |
2. | 19 | Svoboda Mojmír | 1966 | Hvězda SKP Pardubice | 35:19 |
3. | 41 | Jindra David | 1960 | AC Obora Hvězda Praha | 37:46 |
4. | 43 | Jindra Štěpán | 1961 | SABZO Praha | 37:51 |
5. | 87 | Vaněk Pavel | 1964 | TSK Praha | 37:51 |
6. | 40 | Michalec Roman | 1965 | Spartak Čelákovice | 38:26 |
7. | 55 | Rychecký Tomáš | 1966 | HH Smíchov | 38:50 |
8. | 85 | Šůs Jaroslav | 1965 | NOVIS TK Praha | 40:53 |
9. | 68 | Rosenberger Luboš | 1962 | Sokol Kolín | 42:45 |
10. | 29 | Krátký Josef | 1965 | Labe Tri Club Hradec Králové | 45:39 |
11. | 91 | Zítek Michal | 1962 | Kounice | 46:23 |
12. | 66 | Červenka Miroslav | 1964 | Sokol Kolín | 50:32 |
Muži 50-59 let (r.n. 1947-1956):
Pořadí | St. číslo | Příjmení a jméno | R. nar. | Startuje za - TJ, klub,... (bydliště) | Čas |
1. | 89 | Hrdina Vilém | 1956 | HO Banka Praha | 39:13 |
2. | 11 | Kubr Václav | 1955 | Hvězda SKP Pardubice | 39:16 |
3. | 93 | Tausinger Igor | 1949 | CROTALUS (Praha 10) | 39:35 |
4. | 92 | Roubík František | 1956 | Čerčany | 40:06 |
5. | 69 | Martínek Jiří | 1949 | Sokol Kolín | 40:24 |
6. | 78 | Pěkný Jan | 1952 | TJ Liga 100 Praha | 41:38 |
7. | 47 | Fiala Jan | 1953 | (Plaňany) | 43:27 |
8. | 58 | Veselý Milan | 1948 | Sokol Kolín | 46:53 |
9. | 62 | Rinka Erich | 1954 | BK Kravaře | 47:55 |
10. | 99 | Pícha Tomáš | 1952 | TJ AGRO Kolín | 51:37 |
11. | 52 | Motejlek Lubor | 1955 | Nymburk | 51:46 |
12. | 96 | Horyna Miroslav | 1954 | Praha - Zahradní Město | 53:13 |
13. | 63 | Sobotka Bohumil | 1954 | Sokol Kolín | 54:44 |
14. | 113 | Mladenov Ljudmil | 1953 | Praha 9 | 57:27 |
Muži 60-69 let (r.n. 1937-1946):
Pořadí | St. číslo | Příjmení a jméno | R. nar. | Startuje za - TJ, klub,... (bydliště) | Čas |
1. | 61 | Říha Miroslav | 1945 | Sokol Sadská | 41:34 |
2. | 33 | Řápek Vladimír | 1938 | AVC Praha | 45:55 |
3. | 98 | Vyskočil Jaromír | 1946 | Sokol Kolín | 47:29 |
4. | 17 | Bradáč Alois | 1940 | Orel Žďár nad Sázavou | 54:10 |
5. | 64 | Plešinger Stanislav | 1938 | Sokol Kolín | 54:38 |
6. | 65 | Březina Petr | 1946 | SABZO Praha | 57:38 |
7. | 70 | Pachmann Otakar | 1944 | SABZO Praha | 1:05:47 |
Muži nad 70 let (r.n. 1936 a starší):
Pořadí | St. číslo | Příjmení a jméno | R. nar. | Startuje za - TJ, klub,... (bydliště) | Čas |
1. | 82 | Leheček Antonín | 1931 | AVC Praha | 52:49 |
2. | 22 | Gaman Jaroslav | 1935 | AVANTI Havířov | 57:36 |
3. | 83 | Pejpal Jiří | 1934 | TJ Liga 100 Praha | 59:53 |
4. | 88 | Mašl Vladimír | 1934 | „Druhý dech“ Jestřebice | 1:05:18 |
Ženy do 34 let (r.n. 1972 a mladší):
Pořadí | St. číslo | Příjmení a jméno | R. nar. | Startuje za - TJ, klub,... (bydliště) | Čas |
1. | 31 | Metelková Táňa | 1972 | SK Týniště nad Orlicí | 36:45 |
2. | 26 | Milesová Iva | 1977 | AC Kovošrot Praha | 37:12 |
3. | 54 | Rychecká Kamila | 1976 | Praha 5 | 46:20 |
4. | 49 | Poslední Kamila | 1974 | (Jevany) | 48:58 |
5. | 56 | Kurillová Milena | 1975 | (Praha 5) | 49:51 |
Ženy 35-44 let (r.n. 1962-1971):
Pořadí | St. číslo | Příjmení a jméno | R. nar. | Startuje za - TJ, klub,... (bydliště) | Čas |
1. | 30 | Báčová Anna | 1969 | TJ Svitavy | 41:14 |
2. | 4 | Kubrová Dagmar | 1963 | Hvězda SKP Pardubice | 48:29 |
Ženy nad 45 let (r.n. 1961 a starší):
Pořadí | St. číslo | Příjmení a jméno | R. nar. | Startuje za - TJ, klub,... (bydliště) | Čas |
1. | 94 | Mališová Karla | 1960 | USK Praha | 42:22 |
2. | 48 | Poslední Jarmila | 1952 | (Tehov) | 52:39 |
3. | 95 | Požgayová Jana | 1955 | AVC Praha | 1:02:06 |
Hlavní rozhodčí - Petra Strnadová
Ředitel závodu - Ing. Václav Čokrt
Běh pro děti a mládež
Téhož dne od 14:00 hodin proběhl v českobrodském parku a v okolí Pivovarského rybníka běh pro děti a mládež a vložený závod „Buď fit“ pro ženy. V 15 vypsaných kategoriích se běhu zúčastnilo 47 závodníků (28 chlapců, 19 děvčat, 2 ženy v závodě „Buď fit“). První tři závodníci v každé kategorii byli odměněni medailemi a sladkými cenami (velikonoční zajíci). Drobné sladkosti a pomeranče dostali všichni startující.
Na části trati ležel tající sníh, místy bylo bláto, a tak zůstaly traťové rekordy „běhání v parku“ (započítávají se závody „Českobrodská pečeť“, „Svatováclavský běh“, „Běh republiky Československé“ a „Běh 17. listopadu“ (byl pouze jeden ročník), které se konaly na stejných tratích) nepřekonány.
VÝSLEDKOVÁ LISTINA
Chlapečci mladší – (r.n. 2002 a mladší) – 95 m:
Poř. | St.č. | Příjmení a jméno | R. nar. | Startuje za: | Čas |
1. | 120 | Čurgali Jan | 2004 | Štolmíř | 1:06,5 |
2. | 100 | Šmejkal Daniel | 2004 | Bříství | 1:09,9 |
Děvčátka mladší (r.n. 2002 a mladší) – 95 m:
Poř. | St.č. | Příjmení a jméno | R. nar. | Startuje za: | Čas |
1. | 118 | Burianová Andrea | 2002 | Vykáň | 30,0 |
----- | 42 | Nováková Natálie | 2004 | Horní Počernice | ----- |
Chlapečci starší (r.n. 2000-2001) – 200 m:
Poř. | St.č. | Příjmení a jméno | R. nar. | Startuje za: | Čas |
1. | 66 | Novotný Marek | 2000 | Sokol Kolín | 49,1 |
2. | 37 | Svatoš Marek | 2001 | ŠSK ZŠ Kounice | 55,1 |
3. | 63 | Ransdorf Michael | 2001 | ŠSK Újezd n.L. | 1:01,7 |
4. | 122 | Vilím Filip | 2001 | Sokol Český Brod | 1:08,5 |
Děvčátka starší (r.n. 2000-2001) – 200 m:
Poř. | St.č. | Příjmení a jméno | R. nar. | Startuje za: | Čas |
1. | 92 | Foltmanová Elizabeth | 2000 | ŠSK Újezd n.L. | 57,2 |
2. | 121 | Čurgaliová Lucie | 2001 | Sokol Český Brod | 1:22,1 |
Kluci mladší (r.n. 1998-1999) – 350 m:
Poř. | St.č. | Příjmení a jméno | R. nar. | Startuje za: | Čas |
1. | 68 | Ransdorf Jakub | 1998 | ŠSK Újezd n.L. | 1:22,2 |
2. | 91 | Koudela Martin | 1999 | Český Brod | 1:29,9 |
3. | 55 | Kovalovsky Michal | 1998 | Běchovice | 1:31,9 |
4. | 48 | Kotrba Jakub | 1999 | ŠSK Újezd n.L. | 1:42,6 |
Děvčata mladší (r.n. 1998-1999) – 350 m:
Poř. | St.č. | Příjmení a jméno | R. nar. | Startuje za: | Čas |
1. | 25 | Králová Barbora | 1998 | SKP Nymburk | 1:27,0 |
Kluci starší (r.n. 1996-1997) – 650 m:
Poř. | St.č. | Příjmení a jméno | R. nar. | Startuje za: | Čas |
1. | 97 | Foltman Petr | 1996 | ŠSK Újezd n.L. | 2:20,0 |
2. | 65 | Muller Vít | 1996 | SKP Nymburk | 2:23,1 |
3. | 93 | Novotný Vojtěch | 1996 | Sokol Kolín | 2:29,8 |
4. | 49 | Kobližek Martin | 1996 | SKP Nymburk | 2:47,5 |
5. | 146 | Urban Dan | 1996 | SKP Nymburk | 3:19,0 |
Děvčata starší (r.n. 1996-1997) – 650 m:
Poř. | St.č. | Příjmení a jméno | R. nar. | Startuje za: | Čas |
1. | 119 | Mařasová Kristýna | 1996 | ŠSK Újezd n.L. | 2:36,2 |
2. | 116 | Bubancová Bára | 1997 | SKP Nymburk | 2:40,2 |
3. | 117 | Kohoutová Petra | 1997 | ŠSK Újezd n.L. | 2:42,0 |
4. | 96 | Horová Tereza | 1996 | ŠSK Újezd n.L. | 2:51,0 |
5. | 112 | Tykvová Michaela | 1996 | SKP Nymburk | 3:03,0 |
Žáci mladší (r.n. 1994-1995) – 1300 m:
Poř. | St.č. | Příjmení a jméno | R. nar. | Startuje za: | Čas |
1. | 38 | Milinevsky Dmytro | 1994 | ŠSK ZŠ Kounice | 5:23,0 |
2. | 20 | Kašpar Michal | 1995 | SK Český Brod | 5:37,1 |
3. | 41 | Jehlička Jakub | 1995 | ŠSK ZŠ Kounice | 5:40,4 |
4. | 44 | Draha Matěj | 1995 | Úvaly | 5:49,9 |
5. | 47 | Veselý Ondřej | 1995 | SKP Nymburk | 5:50,3 |
6. | 33 | Koudela Pavel | 1995 | Český Brod | 5:59,2 |
7. | 78 | Schmit Vladislav | 1994 | ŠSK Újezd n.L. | 6:19,4 |
Žákyně mladší (r.n. 1994-1995) – 1300 m:
Poř. | St.č. | Příjmení a jméno | R. nar. | Startuje za: | Čas |
1. | 60 | Nováková Aneta | 1995 | ŠSK Újezd n.L. | 5:30,4 |
2. | 64 | Čokrtová Kateřina | 1994 | Triatlon Český Brod | 5:44,1 |
3. | 98 | Součková Klára | 1995 | SKP Nymburk | 5:54,8 |
4. | 11 | Foltmanová Kateřina | 1994 | ŠSK Újezd n.L. | 6:02,3 |
5. | 113 | Burianová Naděžda | 1995 | ŠSK ZŠ Kounice | 6:19,4 |
Žáci starší (r.n. 1992-1993) – 1650 m:
Poř. | St.č. | Příjmení a jméno | R. nar. | Startuje za: | Čas |
1. | 36 | Daněk Petr | 1992 | ŠSK Újezd n.L. | 6:01,7 |
2. | 97 | Zítek Štěpán | 1992 | ŠSK ZŠ Kounice | 6:36,6 |
3. | 15 | Frank Roman | 1993 | ŠSK Újezd n.L. | 7:11,0 |
Žákyně starší (r.n. 1992-1993) – 1300 m:
Poř. | St.č. | Příjmení a jméno | R. nar. | Startuje za: | Čas |
1. | 26 | Čokrtová Jana | 1992 | Triatlon Český Brod | 5:27,6 |
Dorostenci (r.n. 1988-1991) – 1950 m:
Poř. | St.č. | Příjmení a jméno | R. nar. | Startuje za: | Čas |
1. | 58 | Režňák Martin | 1991 | ŠSK Újezd n.L. | 7:05,0 |
2. | 29 | Čokrt Václav | 1989 | Triatlon Český Brod | 7:09,0 |
3. | 89 | Schmit Jiří | 1991 | ŠSK Újezd n.L. | 8:33,0 |
Dorostenky (r.n. 1988-1991) – 1650 m:
Poř. | St.č. | Příjmení a jméno | R. nar. | Startuje za: | Čas |
1. | 14 | Čokrtová Eva | 1988 | Triatlon Český Brod | 6:59,3 |
2. | 88 | Režňáková Tereza | 1988 | AC Kladno | 7:10,0 |
3. | 53 | Sahulová Jana | 1989 | Český Brod | 8:28,0 |
Ženy – běh „Buď fit“ – 1650 m:
Poř. | St.č. | Příjmení a jméno | R. nar. | Startuje za: | Čas |
1. | 116 | Čurgaliová Petra | 1978 | Sokol Český Brod | 8:59,0 |
2. | 64 | Novotná Markéta | 1970 | Sokol Kolín | 10:42,0 |
Hlavní rozhodčí - Jaroslav Urban
Ředitel závodu - Ing. Václav Čokrt
Rekordy běhhání v parku:
Kategorie | Trať | Příjmení a jméno | Startoval za: TJ, klub (bydliště) | Čas | Dosažen na: |
Chlapečci mladší | 95 m | Svatoš Marek | ŠSK Kounice | 19,9 | SB 2005 |
Děvčátka mladší | 95 m | Šimková Lucie | ŠSK Újezd nad Lesy | 20,6 | BR 2004 |
Chlapečci starší | 200 m | Čermák Radim | ŠSK Újezd nad Lesy | 40,6 | BR 2005 |
Děvčátka starší | 200 m | Šimková Lucie | ŠSK Újezd nad Lesy | 40,8 | BR 2005 |
Kluci mladší | 350 m | Šimek Vojtěch | ŠSK Újezd nad Lesy | 1:13,0 | BR 2005 |
Děvčata mladší | 350 m | Bubancová Bára | SKP Nymburk | 1:12,8 | BR 2005 |
Kluci starší | 650 m | Šmahel Michal | Říčany u Prahy | 1:59,6 | SB 2004 |
Děvčata starší | 650 m | Čokrtová Kateřina | Triatlon Český Brod | 2:21,1 | SB 2004 |
Žáci mladší | 1300 m | Režňák Martin | ŠSK Újezd nad Lesy | 4:34,4 | SB 2003 |
Žákyně mladší | 1300 m | Pospíšková Anna | TJ Uhříněves | 4:58,3 | BR 2004 |
Žáci starší | 1650 m | Čokrt Václav | Triatlon Český Brod | 5:41,6 | SB 2003 |
Žákyně starší | 1300 m | Andrštová Martina | SK Radotín | 4:22,1 | SB 2003 |
Dorostenci | 1950 m | Vojtěch Jonáš | TriSki Horní Počernice | 6:38,7 | SB 2005 |
Dorostenky | 1650 m | Plzenská Markéta | SŠK Újezd nad Lesy | 6:11,8 | ČP 2003 |
Ženy „Buď fit“ | 1650 m | Čurgaliová Petra | Sokol Český Brod | 8:51,8 | BR 2005 |
Vysvětlivky v tabulce použitých zkratek :
ČP – „Českobrodská pečeť
SB – „Svatováclavský běh“
BR– „Běh republiky Československé“
17 L – „Běh 17. listopadu“