Nejrychlejší hasič na bajku je z Českého Brodu

David ProkůpekA nejen hasič, protože na Podkrkonošském maratónu spolu v jedné kategorii IZS (Integrovaný záchranný sbor) na horských kolech závodili vedle hasičů také policisté a zdravotní záchranáři (prostě všechny složky IZS). David Prokůpek z Českého Brodu kromě vítězství v přeboru IZS skončil třetí ve své kategorii a šestý celkově. Na bednu tak v sobotu 13/8/11 vystupoval hned dvakrát.

„V sobotu jsem trochu zaspal, takže bych nestihl start vyhlédnutého závodu na Vysočině, a vydal jsem se proto do Lázní Bělohrad. Dávám přednost spíše delším tratím, ale přebor IZS byl pouze pro kratší 50 km trať, tak jsem udělal výjimku,“ vysvětluje volbu David Prokůpek. Na trati závodu, který se letos uskutečnil po sedmé, David ještě nejel. Podkrkonošský maratón patří mezi oblíbené závody, což dokládá i počet účastníků: 135 si jich vybralo 90 km trať (převýšení 1850 m), 542 se jich postavilo na trať 50 km (převýšení 740 m). Z celkových 676 závodníků jich do cíle dojelo 573.

I přes tento úspěch se ale chce David nadále soustředit na delší a náročnější tratě. „Potřebuju pořádné kopce a delší trať, ty krátké jsou na mě hrozně rychlé,“ vysvětluje.

Poprvé přitom letos David vystoupil na bednu teprve minulý týden, když v sobotu 6/8/11 skončil třetí ve své kategorii na 80kilometrovém závodu Krakatit v brdských lesích, který je zařazen do Českého poháru v maratonu horských kol.

Popis vítězné soboty najdete na Davidově webových stránkách Podvrchem.cz.