Český BrodOficiální stránky města

Královský Brod 580 let

Aktuality - Z města

Jak jsme jeli pro vlajku

Ve čtvrtek 19. června jsme jeli s paní ředitelkou Čadskou, paní učitelkou Součkovou a společně ještě s Tomášem Volným ze VII. B do Prahy. Cíl cesty byl jasný, převzít titul Ekoškola ve Valdštejnském paláci v budově Senátu.

Celé udílení mezinárodního a velice prestižního titulu probíhalo ve slavnostní atmosféře, také proto jsme se sladili do růžové a zelené barvy, které byly podmínkou. Další podmínkou byl jeden společný prvek pro zástupce školy. Zahájení probíhalo v hlavním sále paláce. Přivítali nás ministři, zástupci a sponzoři sdružení Tereza, které je úzce spjaté s programem Ekoškola v České republice. Po přivítání a komentované prezentaci, jež se týkala domněnek ohledně programu Ekoškola a jejího vzniku, jsme se mohli jít posilnit kávou či kolou. Po takovémto posilnění nás čekalo to dlouho očekávané a těžce vydřené ocenění pro naši základní školu.

Dostali jsme vlajku, certifikát a další skvostné dary. Dále nás čekala prohlídka Valdštejnského paláce. Neuniklo nám ani jednání politiků, také jsme potkali ministra školství a šli jsme po schodech, kudy chodí velvyslanci z různých zemí. Prostory paláce byly skvostné, myslím, že se tam jen tak někdo nepodívá. Na konci prohlídky nám byla dopřána výborná svačinka v podobě bagety a ovoce. Následoval volný program, při kterém se každá škola mohla a musela vyfotit u velké vlajky Ekoškoly.

Po vyblejsknutí probíhal odpolední program, po kterém jsme si to namířili domů.  Cestou jsme se stavili na zmrzlinovém poháru na počest získání titulu. Naše velká školní oslava se uskutečnila v pondělí 23. června na školním hřišti, vystoupily mažoretky a byla vyvěšena vlajka. Na tuto oslavu se přišli podívat i zástupci z městského úřadu, včetně pana starosty, který přijel ekologicky na kole. Titul Ekoškola budeme muset obhajovat každé dva roky, takže doufám a držím palce, aby se nám to dařilo i v dalších letech.

Radka Sommerová, IX. A, ZŠ Žitomířská

24.06.14 Z města

Přidejte nový komentář:přihlásit Facebookem


Copyright © Město Český Brod, 2005-2018 | Přístupnost | Kontakty | Mobilní verze | Administrace | vývoj MyWebdesign.cz
Cesbrod
TOPlist