Aktuality - Všechny aktuality

Český Brod slaví první výhru

Ilustrační foto

KOLÍNSKO - V úvodním kole krajského přeboru mužů prohráli basketbalisté BC Kolín B své obě utkání s Kutnou Horou. Úspěšněji si počínal Český Brod, který zaznamenal v souboji s Bohemii Poděbrady B jedno vítězství.

Poděbrady B - Český Brod 73:62

Vyrovnaný zápas, ve kterém si domácí od úvodních minut udržovali mírný náskok. Ten ve třetí čtvrtině narostl na rozdíl deseti bodů. V závěrečné čtvrtině k zásadní změně ve vývoji utkání nedošlo, a tak si Poděbrady v zahajovacím utkání soutěže zapsaly do tabulky první vítězství.

Body: Švec 14, Šťastný 12, Šlégr 12, Dvořák 6, Chvojka 5, Babaian 4,Kotýnek 4, Civín 3, Hor 2. Šestky: 22/13:6/3, trojky: 6:1, fauly: 18:23. Čtvrtiny: 18:14, 23:19, 18:17, 14:12.

Český Brod - Poděbrady B 73:71

Také úvod odvetného zápasu patřil Poděbradům. Hosté kontrolovali průběh utkání až do 25 minuty, kdy vedli o čtrnáct bodů. Basketbalistům Českého Brodu se podařilo do konce třetí čtvrtiny zaznamenat šňůru deseti bodů a tím se vrátit do zápasu. I v poslední čtvrtině měli mírně navrch hosté, kteří drželi těsný náskok až do 39 minuty. Pak přišli velké chvíle domácích, kteří nejen že vyrovnali, ale i se poprvé v zápase dostali do nejtěsnějšího vedení. V poslední vteřině utkání měli hosté příležitost proměněním dvou trestných hodů vyrovnat. Jejich nejzkušenější hráč David Rufer však tuto šanci nevyužil a Český Brod mohl oslavovat první výhru v soutěži.

Body: Šťastný 21, Kotýnek 20, Švec 17, Dvořák 8, Šlégr 7. Šestky: 20/12:11/9, trojky: 3:8, fauly: 18:18. Čtvrtiny: 17:22, 15:19, 20:16, 21:14.

Kutná Hora - BC Kolín B 76:69 (31:28)

O osudu utkání bylo rozhodnuto již po prvním poločase.

Body: Dvořák 18,Vokál 15, Holata 11 .....

BC Kolín B - Kutná Hora 61:78 (27:46)

Stejně jako v prvním duelu, tak i v odvetě, si Hora připsla vítězství díky první půli.

Body: Holata 12, Vokál 10, Svoboda 8 ....