Český Brod porazil lídra soutěže

Klikněte pro zvětšení

V krajském přeboru se vytáhli basketbalisté Českého Brodu, když porazili Mladou Boleslav a tím ji připravili  o vedení v soutěži.

Český Brod – Mladá Boleslav 75:70 (31:38)

Více než stovka diváků včetně čtyř bubeníků přišla podpořit Český Brod v zápase s vedoucí Mladou Boleslaví. Obě družstva předvedla svým příznivcům zajímavý basketbal, který se musel líbit. Úvodní minuty zápasu patřily hostům, kteří v sedmé minutě vedli 4:14. Přibližně stejný náskok si Mladá Boleslav držela až do 23 minuty. Za další čtyři minuty to už  neplatilo a  domácí družstvo se poprvé v utkání dostalo do vedení 50:48.

Klíčovým momentem byla čtvrtá a pátá minuta poslední čtvrtiny, kdy Český Brod zaznamenal devět bodů v řadě a utekl soupeři o sedm bodů na 66:59.V poslední minutě hosté sice snížili na rozdíl tří bodů 73:70, víc se jim  nepodařilo. Konečnou podobu výsledku stanovil proměněním dvou trestných hodů David Šťastný.
Body: Švec 19, Holoubek 14, D. Šťastný 13, Civín 10, Kotýnek 8, Chvojka 5, Čepička 3, Šlégr 3. Šestky: 32/19:19/11, trojky: 4:5, fauly: 22:25. Čtvrtiny: 16:22, 15:16, 22:15, 22:17.

V neděli českobrodští zdolali i Brandýs a udrželi si letošní domácí neporanitelnost. Blízko k plnému bodovému zisku bylo i béčko Kolína, které po snadné výhře nad předposlední Almou Benešov, prohrálo  v prodloužení s BC Benešov B. V posledním kole základní části hraje Kolín v Mělníku a Kralupech. K účasti v play-off, kterou zaručuje osmé místo, potřebuje Kolín obě utkání vyhrát a jejich soupeř o postup do vyřazovací části Slaný naopak obě utkání prohrát.

Český Brod – BK Brandýs 92:78 (37:43)

Domácí se po vydařeném utkání s Boleslaví dlouho hledali a tak snaživě hrající soupeř jim  vydržel vzdorovat plných třicet minut. Zlom nastal až v poslední čtvrtině, kdy domácí přehráli jednoduchými akcemi a přesnou střelbou nedůraznou obranu hostí.
Body: Civín 25, Čepička 20, Šlégr 14, Švec 13, Chvojka 6, Holoubek 5, D. Šťastný 4, Dušek 3, Hor 1, Kotýnek 1. Šestky: 36/26:29/16, trojky: 8:8, fauly: 23:27. Čtvrtiny:  24:21, 13:22, 21:15, 34:20.

Kolín B – Alma Benešov 76:55 (42:26)

Předposlední Benešov v Kolíně od úvodních minut ztrácel. Především v obranné činnosti bylo domácí družstvo jasně lepší a v poločase vedlo už o 16 bodů. Druhá polovina byla vyrovnanější, ale Kolín měl i nadále  zápas pod kontrolou. V závěru, kdy už bylo zřejmě, že  utkání skončí výhrou domácích, dostali příležitost všichni hráči z jejich lavičky.
Body: Dvořák 21, Svoboda 15, M. Koubek 13….

Kolín B – BC Benešov B 71:73 po prodloužení

Kolín byl blízko k důležitému vítězství, ale hosté dvě vteřiny před koncem normální hrací doby  jejich dvoubodový náskok vyrovnali a vynutili si prodloužení. V dramatické koncovce za stavu 71:71, kdy do konce prodloužení chybělo pět vteřin hosté  neproměnili  ani jeden trestný hod. Odražený míč  však doskočil Valenta a těsně před zazněním závěrečného klaksonu rozhodl o výhře Benešova.
Body: Dvořák 24,Tlučhoř 20. M.Koubek 8. Čtvrtiny: 22:19, 14:23, 21:10, 11:16 – prodloužení 3:5.