Sportovní Brod

Aktuality

Český Brod opět doma dvakrát zvítezil a drží si domácí neporazitelnost

3. min. Julius Aufrecht - David Šťastný

Basketbal - krajský přebor mužů I.

BK Slavoj Český Brod : Sokol Kutná Hora  88:80

Začátek utkání patřil hostům, kteří si až do osmé minuty udržovali nepatrné vedení. Slavoj zabral  v závěru úvodní čtvrtiny a ze stavu 15:19 otočil na 24:19. Rozdíl  pěti bodů vydržel až do 18 minuty, kdy domácí Holoubek dvěmi trojkami  upravil na 44:35. Hosté  ještě  do přestávky zkorigovali náskok domácích na pouhé tři body 44:41.

Foto René Svoboda

Po změně stran Kutná Hora pokračovala v dobré hře a  po delší době se znovu dostala do vedení. Vyrovnaná partie byla k vidění celou třetí čtvrtinu.  O všem podstatném se rozhodlo v úvodu poslední čtvrtiny. Domácí potrestali chyby Kutné Hory v rozehrávce, využili jejich nedůsledné obrany a během čtyř minut získali 15ti bodový náskok. Naopak hosté se trápili za stejné časové období nedali ani bod. Basketbalisté Českého Brodu koncertovali a  tři minuty před koncem vedli už 84:65. V závěru  utkání, kdy byli za vzájemnou potyčku vyloučeni domácí Šlégr a hostující  Kocourek,Kutná Hora dvěma trojkami a proměněnými trestnými hody pouze zkorigovala výsledek.

Domácí: Holoubek 20, Šťastný 19, Kotýnek 11,Šlégr 10,Švec 10,Civín 8,Čepička 5,Chvojka 2, Dušek 2, Dvořák 1

Šestky: 30/20:32/26, trojky 2:9,fauly 25:23

Čtvrtiny : 24:19,20:22,18:18,26:21

Fotogalerie k utkání - René Svoboda

BK Slavoj Český Brod : BC Kolín B 84:61

Český Brod se po vydařeném zápase s Kutnou Horou jen pozvolna rozehrával. Hosté, kteří těžili z dobré střelby z dálky tak byli domácím v první polovině utkání  rovnocenným  soupeřem. Druhá část zápasu proběhla v režii domácích. Ti dokázali využít své výškové převahy i střeleckého výpadku Kolína a ve třetí čtvrtině odskočili svému soupeři o 15 bodů. Hostům se ani v poslední čtvrtině příliš nevedlo a  nakonec si odvezli z Českého Brodu zaslouženou porážku.

Domácí : Šťastný 20, Civín 19,Holoubek 12,Švec 10,Dvořák 10,Kotýnek 8,Čepička 5

Hosté : Dvořák 21,Tlučhoř 12,Svoboda 10, Kejklíček 8,Koubek 8, Matějka 2

Šestky 25/16:20/8, trojky 2:9, fauly 18:23

Čtvrtiny : 24:21,14:14,22:10,24:16

1. AŠ Mladá Boleslav  14     11    3      1089: 825     25

2. BK Kladno          14     11    3      1124: 975     25

3. BK Kralupy         14     10    4      1102: 990     24

4. BC Benešov B       14      9    5      1135: 945     23