Český Brod je v semifinále

Foto: Lukáš Suchý - Benešovský Ondřej Svoboda (ve žlutém) se snaží ubránit útok českobrodského Petra Kotýnka.Basketbalisté Českého Brodu porazili v rozhodujícím třetím zápase krajského přeboru BC Benešov B a postoupili do semifinále. V něm se střetnou s vítězem základní části přeboru AŠ Mladá Boleslav. Úvodní zápas je na pořadu tuto sobotu, odveta v Českém Brodě se hraje v neděli od 15.00 hodin.

Benešov B – Český Brod 59:60

Vyrovnané utkání ve kterém dominovaly na obou stranách obrany nad útokem skončilo šťastným vítězstvím Českého Brodu. Ten si po většinu utkání udržoval nepatrný náskok. V samém závěru si hosté zkomplikovali cestu za postupem. Ještě dvě minuty před koncem vedli o sedm bodů a zdálo se, že o jejich výhře není pochyb. Nepřesnou střelbou trestných hodů - z osmi českobrodští proměnili pouze jeden - umožnili domácím v závěrečných vteřinách utkání dotáhnout na rozdíl jediného bodu. Nakonec však hosté nejtěsnější vítězství uhájili.

Body: Šlégr 12, Civín 10, Švec 10, D. Šťastný 10, Šubrt 8, Kotýnek 4, Dvořák 4, Čepička 2. Šestky: 28/16:37/21, trojky: 1:1, fauly: 29:27. Čtvrtiny: 14:17, 14:14, 17:16, 14:13.