Aktuality - Všechny aktuality

Český Brod dvakrát prohrával, ale nakonec skóre otočil a porazil Benešov

fotbal

Kolínský deník 21.7.2007

BENEŠOV - Jedna porážka, jedno vítězství. Taková je zatím bilance Českého  Brodu v přípravném období na novou divizní sezonu. Tým hrajícího kouče Viktora Pařízka naposledy vyhrál v Benešově.

Benešov - Český Brod 2 : 4

V přípravném zápase  s divizním Českým Brodem předváděl Benešov v prvním poločase celkem dobrý fotbal. Jeho hráči měli častěji balón a kdyby vylepšili už konečně koncovku, mohli zaznamenat konečně první vítězství v přípravě. Šance zahodili Páv, který netrefil odkrytou bránu, a Kováč, jenž šel sám na brankáře.

Hosté spoléhali na zabezpečenou obranu a rychlé kontry. První gól dal ale Benešov. Ve 25. minutě šel po rohovém kopu do souboje s brankářem Žák a hlavou otevřel skóre 1:0. Brod vyrovnal ve 43. minutě z penalty Nekolným.

Ve druhém poločase domácí trenéři vystřídali několik hráčů a hra ztratila spád. Ukázalo se, že kvalitnější lavičku měl soupeř. V 58. minutě českobrodský Štefančík z úhlu netrefil benešovskou prázdnou bránu. V 61. minutě si Turek pohrál se svým strážcem a střelou k tyči poslal domácí do vedení 2:1.

V 67. minutě zbytečně Kukač váhal s odkopem a hosté se dostali k lacinému vyrovnání na 2:2. V té samé minutě vystřídal v domácí bráně Capoucha Pospíšil a než si sáhnul na míč, dvakrát kapituloval. Nejprve potrestal jeho špatné vyběhnutí Nekolný a za další dvě minuty jej z přímého kopu překonal Hucek.

„Dokud s námi soupeř stačil běhat, bylo to vyrovnané. Po změně stran jsme už hru ovládli,“ přiznal vedoucí českobrodského týmu Jan Křen.

V hostujícím celku se po delší době objevil obránce Michal. „V nadcházející sezoně by u nás měl působit. Je hráčem pražské Slavie, ale neměl by to být problém. On k nám chce, my ho chcem a Slavia ho nechce,“ podotkl Křen.

Branky: Žák, Turek – Nekolný 2, Štefančík, Hucek. Poločas: 1:1. Český Brod: Hanousek – Kratochvíl (75. Šošolík), Čáp (46. Stehlík), Michal, Pařízek – P. Kopecký, M. Kopecký, Hucek, Horejc – Nekolný, Štefančík.