Aktuality - Všechny aktuality

Basketbal - Český Brod zaznamenal další domácí vítězství

Basketbal

Krajský přebor mužů

V krajském přeboru byl Český Brod i Kolín stoprocentně úspěšný. Zvláště vítězství Českého Brodu nad béčkem Benešova a Kolína nad Kralupy  jsou velmi cenné. Obě družstva se  posunula do klidných vod středu tabulky.

Slavoj Český Brod : BC Benešov  B 73:64

Body: Holoubek 19,Šlégr 15, Kotýnek 12, D.Šťastný 8, Švec 8,Dvořák 7,Čepička 4

Šestky 21/10:25/16,trojky 5:2,fauly 21:22

Čtvrtiny : 18:10,10:17,18:22,27:15

Za vydatné divácké podpory a bez respektu se pustili domácí basketbalisté do druhého družstva přeboru. Úvod zápasu  vyšel Slavoji  parádně a po první čtvrtině jeho hráči vedli o osm bodů. V závěru druhé čtvrtiny si domácí vybrali slabší chvilku a Benešov do přestávky snížil  na rozdíl pouhého bodu. Naprosto vyrovnaný souboj byl k vidění i ve třetí a na začátku poslední čtvrtiny, kdy se oba soupeři několikrát vystřídali ve vedení. Ještě ve 36 minutě  vedli domácí pouze o bod 57:56. Závěrečné čtyři minuty  zvládli českobrodští ve velkém stylu. Vstřelili neuvěřitelných sedmnáct bodů, jejich soupeř pouze osm a tím rozhodli o osudu utkání.

Slavoj Český Brod: Alma Benešov 78:55

Body: Kotýnek 18,D.Šťastný 12,Dvořák 11,Čepička 10,Holoubek 10,Babaian 8,Šlegr 3,Hor 2,Dušek 2,Švec 2

Šestky 40/17:22/10,trojky 6:3,fauly 21:32

Čtvrtiny : 20:10,19:15,19:8,20:22

Benešov se sice na začátku utkání ujal vedení, ale od čtvrté minuty měli zápas v režii domácí basketbalisté. Hosté se pokusili o obrat  v úvodu druhé půle, kdy  dokázali snížit vedení domácích z dvaceti bodů na deset, ale pak nedali šest minut ani bod. Naopak domácí  zaznamenali 17 bodů v řadě a do poslední čtvrtiny vstupovali s 25ti bodovým náskokem.  Hosté v poslední čtvrtině pouze  kosmeticky upravili výsledek.