Re: popelnice 1x za 2týdny??

bekovamar napsal:

Já bych se jen ráda zeptala, jak bylo uvažováno o tom, jaký dopad to bude mít na sídliště? Navýší se tam alespoň počet popelnic?

Dobrý den, sídliště respektivě 3 velké paneláky a věžák bude určitě oříšek. U bytovek problémy moc nevidíme. Jednotlivý správci se celkem činí a už na tom pracují dlouhodobě. Např. Roháčova ulice p. Jana Bízková jde všem příkladem.Dvě kontejnerová stání na sídlišti je dlouhodobý problém, pod rouškou tmy zde jednotlivý nájemníci občas ukládají nábytek, ale strašně se pletou a nevěnují pozornost, že TS přes bytová družstva fakturují náklady za tento odvoz a likvidaci právě těmto bytovým družstvům, ta začínají reagovat a již jsou i výsledky odhalení těchto osob. Podotýkám, že tento objemný odpad mohou uložit bezplatně ve sběrném místě odpadu, které je od sídliště vzdáleno 100m. Druhý problém jsou bezdomovci a hrabači v kontejnerech, takže nám přidělávají práci s úklidem, který je několikrát v týdnu. I tato služba bude zpoplatněná. Třetí problém jsou lidé, kteří netřídí odpad, ale většina nájemníků tento úkon provádí. Uvidíme a dle toho přijmeme opatření.Každopádně Vás osobně znám, že třídíte odpad skvěle a není důvod na úkor lidí jako Vy, nechat ty ostatní , kteří netřídí,navyšovat odpad na Váš úkor.

22

Re: popelnice 1x za 2týdny??

Dobrý den, dotaz nebyl za účelem vyzvědět, jestli na tom budu bita. Já nemám problém třídit a jsem v tomto celkem přizpůsobivá, takže za mě: pokud bude itinerář svozů vyhodnocen jako přínosný, tak proč ne. Zřejmě se ušetří a část lidí, co netřídila, se to naučí.
Spíš mě zajímalo, jak se město a TS chtějí vypořádat s tím množstvím odpadu na sídlišti - ano, konkrétně jsem mluvila o třech velkých panelákách, protože tamtudy chodím a ten bordel kolem kontejnerů a popelnic se šílený. A popelnice přetékají už po týdnu.

Re: popelnice 1x za 2týdny??

bekovamar napsal:

Dobrý den, dotaz nebyl za účelem vyzvědět, jestli na tom budu bita. Já nemám problém třídit a jsem v tomto celkem přizpůsobivá, takže za mě: pokud bude itinerář svozů vyhodnocen jako přínosný, tak proč ne. Zřejmě se ušetří a část lidí, co netřídila, se to naučí.
Spíš mě zajímalo, jak se město a TS chtějí vypořádat s tím množstvím odpadu na sídlišti - ano, konkrétně jsem mluvila o třech velkých panelákách, protože tamtudy chodím a ten bordel kolem kontejnerů a popelnic se šílený. A popelnice přetékají už po týdnu.

Také jak píšete jsem to myslel. Cílem je, aby se zvýšil vytříděný odpad (vytříděné komodity včetně bioodpadu) a i další přešli ke třídění. Nedávno jsem mluvil se spolutvůrcem nového zákona o odpadech, který se připravuje a také o novele zákona  o místních poplatcích, která umožní obcím zvýšit strop za odpad z 500 Kč na dvojnásobek. (měsíc duben 2012-schválení). Je rozhodně lepší pro občany udělat něco pro to, aby se poplatky nemusely zvyšovat. A toto je cesta. Maximálně snížit směsný a objemný odpad. Tříděný odpad není problém. Někomu třeba toto zvýšení nevadí, ale jsou tu rodiny s dětmi, důchodci, apod. Ale do toho nechci zabíhat.
Přeji hezký den

24

Re: popelnice 1x za 2týdny??

Pane Kruliši,
nevím, z čeho jste usoudil, že se já osobně chystám palit odpad, ujišťuji Vás, že bych tak nikdy nečinila, ani pokud bych nějaká ta kamna vlastnila. Naopak jsem velikým zastáncem třídění. Nečiním tak ani na chalupě, kde nemám popelnici, ale poctivě si kupuji jednotlivé pytle od obce.
Už teď hodně lidí háže odpad, který se jim nevejde do popelnice, do kotle na pevná paliva, pokud ho vlastní. Zabijí tím několik much jednou ranou, zbaví se odpadu a ušetří na otopu, nějaká ekologie jde stranou, když tím ušetří pár korun. A to nemluvím o topení v různých přístěnkách, kde se vaří žrádlo pro slepice a podobně, což znám z bezprostředního okolí našeho domu, věřte, že to není nic voňavého. Vyjádřila jsem pouze obavu, že takových lidí přibude a doplatí na to stav ovzduší. Budu tedy optimisticky doufat spolu s Vámi, že máme v městě samé svědomité občany, kteří budou dodržovat všechny vyhlášky a nařízení týkající se nakládání s odpady.

25

Re: popelnice 1x za 2týdny??

Draka napsal:

Pane Kruliši,
nevím, z čeho jste usoudil, že se já osobně chystám palit odpad, ujišťuji Vás, že bych tak nikdy nečinila, ani pokud bych nějaká ta kamna vlastnila. Naopak jsem velikým zastáncem třídění. Nečiním tak ani na chalupě, kde nemám popelnici, ale poctivě si kupuji jednotlivé pytle od obce.
Už teď hodně lidí háže odpad, který se jim nevejde do popelnice, do kotle na pevná paliva, pokud ho vlastní. Zabijí tím několik much jednou ranou, zbaví se odpadu a ušetří na otopu, nějaká ekologie jde stranou, když tím ušetří pár korun. A to nemluvím o topení v různých přístěnkách, kde se vaří žrádlo pro slepice a podobně, což znám z bezprostředního okolí našeho domu, věřte, že to není nic voňavého. Vyjádřila jsem pouze obavu, že takových lidí přibude a doplatí na to stav ovzduší. Budu tedy optimisticky doufat spolu s Vámi, že máme v městě samé svědomité občany, kteří budou dodržovat všechny vyhlášky a nařízení týkající se nakládání s odpady.

Dobrý večer, nikde v mém příspěvku nepíši, že si myslím, že konkrétně Vy budete pálit odpad v kamnech.Jen se divím tomuto názoru. Těžko to ale někdo zkontroluje. I když se připravuje legislativa, že obec bude mít možnost tuto kontrolu provádět. Ale myslím si, že to je utopie. Někteří občané pálí na zahradách větve a listí a pokud je někdo nenahlásí, dělají to vesele dál. Možná to hlásili pouze za komunistů.A taky zamořují životní prostředí a ovzduší.Co tím chci říct. Lidem musíte, pokud po nich něco chcete,vytvořit možnosti,aby měli jakýkoli odpad kam odložit. Dostatek kontejnerových míst na tříděný odpad ve městě, nádoby na bioodpad, které mají doma, nádoby na směsný odpad, které mají k dispozici, sběrné místo odpadu TS v Palackého ulici, nově od příštího úterý dva kontejnery na šactvo a textil, který se využije pro potřebné. I Český Brod má tyto podmínky pro každého občana. Dokonce se již začal třídit odpad na městském hřbitově, pomalu a přece. Na druhé straně je člověk-občan, který se sám rozhodne zda tuto přirozenou věc bude provádět  dobrovolně, druzí to dělají z donucení třeba i že jim to nařizuje vyhláška nebo hrozící zvyšování poplatků. Proč bychom měli trestat zvyšováním poplatků ty, kteří automaticky poctivě třídí, podotýkám, svůj vytvořený odpad.Někteří, tím, že nebudou mít dostatek prostoru pro odpad v popelnici ho jak říkáte, budou pálit v kamnech. Jiní se rozhodnou pro třídění odpadu. Vždyť i směsný a objemný odpad dovezený a zahrabaný do skládky (do země), to je jen časovaná bomba. A zase je tady životní prostředí. A v neposlední řadě finance a náklady a zvyšování poplatků pro občana. V některých městech se to již děje cestou známkového svozu a poplatku za popelnici (nikoli za hlavu). A ti co odpad pálí v kamnech, by ho pálili stejně. Je to jen o lidech. Jen vyhlášky nikoho nespasí a to, že jsou všichni  světomití je jen naivita. Ale všichni si musí uvědomit, že město nemůže bezhlavě odpadové hospodářství dotovat, všechno něco stojí.

26

Re: popelnice 1x za 2týdny??

Dobrý den, zajímalo by mne kolik se platí za uložení 1 to směsného odpadu a kolik se platí za předání 1 to bioodpadu k dalšímu zpracování? Děkuji

27

Re: popelnice 1x za 2týdny??

ještě bych rád doplnil můj dotaz - kolik platí TS Český Brod za uložení 1 to směsného odpadu na skládku - případně při předání do spalovny a kolik platí TS Cesky Brod za předání 1 to bioodpadu k dalšímu zpracování? Děkuji

Re: popelnice 1x za 2týdny??

L.Brod napsal:

ještě bych rád doplnil můj dotaz - kolik platí TS Český Brod za uložení 1 to směsného odpadu na skládku - případně při předání do spalovny a kolik platí TS Cesky Brod za předání 1 to bioodpadu k dalšímu zpracování? Děkuji

Dobrý den, při uzavřené smlouvě se skládkou Radim (a tu TS mají vždy na jeden rok) je cena u uložení podnikatelským subjektům za 1 tunu 1094 Kč , občanům 974 Kč za 1 tunu včetně DPH, u uložení bioodpadu v kompostárně Hořátev se cena pohybuje za 1 tunu 320 Kč za tunu, vzdálenosti do Radimi i kompostárny Hořátev jsou přibližně stejné. V současnosti funguje spalovna v Praze v Malešicích, cenu na tento rok neznám (odpad tam nevozíme z důvodu vzdálenosti dopravy i časových možností a využití pracovní doby). Dle EU spalovna (energeticky využitelný zdroj) splňuje ve Středočeském kraji pouze v Mělníce.

29

Re: popelnice 1x za 2týdny??

děkuji

30

Re: popelnice 1x za 2týdny??

Docela mne překvapilo,že čtyřčlenné rodině by neměla stačit popelnice o velikosti 240l.Snad jen,že opravdu ty pleny.....Ale nás je v domě 5 osob,a stejně velkou popelnici naplníme tak ze tří čtvrtin za těch 14 dní.Po pečlivém vytřídění komodit.Nádobu na bioodpad nevlastníme,protože máme zahradu a tedy i kompostujeme.Ale proč by nešlo více třídit zrovna na tom sídlišti?Já jsem v tomto přizpůsobivá.Takže nám tento způsob svozu vůbec nevadí.Jsem pro!