31

Re: Kácení a další úpravy v parku na Škvárovně

No tak děkuji, teď jste mě hodil do pěkného pytle big_smile já se v celé věci angažoval především kvůli stromům a pod nimi žijícím houbám, jinak jsem byl pro hřiště, už loni smile

32

Re: Kácení a další úpravy v parku na Škvárovně

Pane Nekolný,

to je hezké, že jste našel příklady hřišť v parku, ale ani jedna z fotografií nevypovídá o tom, že by se jednalo o alespoň podobné podmínky, jako jsou v parku na Škvárovně.

Hřiště na Praze 10 je za prvé oplocené a za druhé v okolí neregistruji žádné rodinné domy. Parky v Londýně apod. mají naprosto jiný režim, než je zde. To si zde asi nedovede nikdo představit, parky jsou nesrovnatelné s místními co se týče rozlohy, fungují zde hlídači, kamerové systémy, navíc jsou oplocené a na noc se zamykají. Takže opět nic ani zdaleka podobného Škvárovně.

L.

33

Re: Kácení a další úpravy v parku na Škvárovně

Milá Leno.Jste únavná.Hřiště bylo odsouhlaseno (a dokonce vyžadováno) téměř jednohlasně na minulém setkání v parku.Jediný,komu to nedá spát,jste vy.Až bude hřiště hotové,můžete si svůj vztek,že není po vašem,vydriblovat u basketového koše.Možná přijdete na to,že to není zas tak špatné.

34

Re: Kácení a další úpravy v parku na Škvárovně

Paní Leno,
musím se připojit na stranu zastánců hřiště. Někdo ve svém volném čase rád objímá stromy, jiní zase dávají přednost aktivnímu sportu. Proto asi bude třeba hledat kompromis.
Ve svých příspěvcích se odvoláváte na to, že Český Brod má být město plné zeleně, nicméně ve strategickém plánu rozvoje města je jako jedna z priorit veden i sport.
Vaše argumenty o dostatku možností ke sportovnímu vyžití nejsou úplně přesné. Ve vaší části města (za drahou) jiné hřiště není. Je sice pravda, že ve městě fungují kluby organizované tělovýchovy, nicméně to nijak nesouvisí s tím, že si pak půjdou děti ve svém volném čase zakopat na hřiště za domem. O tom, že chcete děti posílat zakopat v neděli před obědem přes půl města byste asi s jejich rodiči mohla vést dlouhé bouřlivé diskuse.
Argument že každé vyžití stojí úsilí by se dal snadno obrátit tak, že se můžete vydat na delší procházku do hlubokých hvozdů vy. Co se týká parků s hřištěm, také nemusíme chodit pro příklad daleko - hřiště bylo součástí parku dlouhé roky a to že doba a technologie pokročily a antukové hřiště bude nahrazeno umělým povrchem je krok vpřed. Povrch bude bezpečnější, je použitelný brzy po dešti a nebude tak náročný na údržbu. Dokáži si představit, za jak dlouho by se tu objevil příspěvek se stížností na "omladinu", která v parku vyšlapala trávník až na hlínu.
Uznávám, že město na tom nebylo, co se týká čerpání grantů, v minulosti nijak dobře, ale situace se snad obrací k lepšímu. Mohla byste naopak ocenit, že první dva projekty jsou směřovány právě do vaší části města a ne jen neustále zastupitele obviňovat ze záškodnických úmyslů. Na další investice v budoucnu určitě dojde, ale nelze sehnat prostředky na vše najednou.

35

Re: Kácení a další úpravy v parku na Škvárovně

Pro hepo 73:

Máte pravdu, i já se domnívám, že je velmi únavné reagovat alespoň zčásti na všechna ta zde zveřejněná "moudra". Ale člověk si zvykne ...

Driblovat u basketbalového koše je z vašeho pohledu zajisté ohromně zajímavá činnost, nicméně u koše na hřišti na Škvárovně se i v případě, že by mě něco takového ještě někdy napadlo, o čemž velmi pochybuji, realizovat nebudu, jelikož toto hřiště je z nemalých prostředků budováno pro vyžití mládeže !!! A do této věkové kategorie již velmi dlouho nepatřím.

Pro M. Rollo,

vaše obracení mých argumentů vyústěné do faktu, že se mám vydat do hvozdů je natolik složité, že mi jeho pointa naneštěstí naprosto unikla.

Kromě jiného fakt, že hřiště zde dříve bylo, možná z dob "komunistického nadšení pro kolektivní zábavu" neznamená, že do parku patří.

Finanční prostředky získané z dotací by mělo město směřovat na daleko podstatnější záležitosti, pro racionálně uvažující, třebaže se jedná o menšinu, to je naprosto evidentní, ale to je stále dokola ....

Závěrem gratuluji všem zastáncům parku, davy sportuchtivé mládeže, které toto hřiště za nemalé finanční prostředky budou využívat konečně dojdou svého cíle namísto kouření marihuany, devastace herních prvků na dětském hřišti, ostatního vandalismu, vysedávání u počítačů apod...

Dále věřím, že budou jistě brzy vzneseny další požadavky na využití parku, v podobě vybudování záchytného parkoviště, raketové základny či hodinového hotelu, aby i další významně početné skupiny zde žijících měly možnost se ve zdejším parku náležitě realizovat.

L.

36 Naposledy upravil: vyskoč (27.05.2010 21:42:12)

Re: Kácení a další úpravy v parku na Škvárovně

Nedá mi nezareagovat, Leno, najděte si něco pozitivního a smiřte se s tím, že většina obyvatel Škvárovny si přeje v této části města hřiště pro aktivní odpočinek a vyžití mládeže a část parku bude sloužit jako klidová zóna.
Kdyby hřiště využívalo jen deset dětí, je to úspěch!
Stále nechcete pochopit, že peníze, které budou přiděleny jsou z balíku peněz, který je v dotacích určen právě na takové aktivity a nelze z nich platit silnice nebo třeba vodovod. Na to jsou určeny další balíky peněz v dotacích.

Pro pana Nekolného:
Možná by bylo dobré, pro takovéhle "šťouraly" zveřejnit přehled žádostí o dotace, zpracované, podané a úspěšné. Pak by třeba paní Lena pochopila, že se nejedná o peníze zbytečně vyhozené a nejen "strkané" do parku na Škvárovně.

37

Re: Kácení a další úpravy v parku na Škvárovně

Link na přehled žádostí o grant v této oblasti je uveřejněn o pár příspěvků dál, je tedy patrné, že dotace je účelově vázaná a nelze využít na čerpání pro jiné záměry a investice, stačí jen pozorně číst :-)

38

Re: Kácení a další úpravy v parku na Škvárovně

Já myslela všechny dotace města aby byl ucelený a aktualizovaný přehled ;-)

Ještě několik odkazů:
http://lovci.jihovychod.cz/Mista/6-akti … humna.aspx
http://parkrena.cz/projekt-2-faze-obnovy.php
http://www.zdarns.cz/mestsky-urad/farska-humna.asp
http://www.klatovy.cz/mukt/nazory.asp
a jeden odkaz z jiného soudku, léto se blíží, ale i když letos asi proprší: http://voda.tzb-info.cz/t.py?t=2&i=4615

39

Re: Kácení a další úpravy v parku na Škvárovně

Marcelach napsal:

Link na přehled žádostí o grant v této oblasti je uveřejněn o pár příspěvků dál, je tedy patrné, že dotace je účelově vázaná a nelze využít na čerpání pro jiné záměry a investice, stačí jen pozorně číst :-)

Já vím, že kdo hledá najde, ale Lena asi potřebuje vidět celý přehled dotací, aby pochopila °-)

40

Re: Kácení a další úpravy v parku na Škvárovně

Pro Vyskoč a Marcelach,

níže jen na okraj uvádím poznámku z příspěvku, který jsem adresovala p. Nekolnému 25.5., to vám zřejmě poněkud uniklo ...

lena napsal:

Pane Nekolný,

je mi jasné, že prostředky, které žádáte na realizaci hřiště v parku na Škvárovně nelze využít jinak, to není nijak náročné na pochopení. Nicméně mi není jasné, proč jste prioritně nepožadovali prostředky na podstatnější záležitosti v rámci řešení problémů města, než je hřiště s umělým povrchem v parku na Škvárovně za půl miliónu Kč.

L.

Možnosti využití konkrétní dotace jsou dané, to pochopí i ti méně vnímaví, mezi které se rozhodně nepočítám.

Původně jsem se ptala ale na něco úplně jiného, a to, proč město neřeší nejprve chodníky, inženýrské sítě, osvětlení atd. atd. a potom teprve takovéto nadstardartní projekty, jako hřiště za půl miliónu.

Nyní to již věřím pro vás bude srozumitelné, čtěte příště pozorně, dříve, než začnete někoho kritizovat, nevyznívá to potom zrovna ve váš prospěch ...


L.