11

Re: Staronová písnička o podchodu

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, zda podchod zůstane tak šedivě vymalován jak je teď? Šlo by zařídit, aby byl vymalován barevně, třeba stejně jako před rekonstrukcí.

12

Re: Staronová písnička o podchodu

Ano, nechceme šedý podchod a už jednáme o jeho vymalování v podobném duchu jako byl dříve.

13

Re: Staronová písnička o podchodu

Tak jestli byly pořízeny nějaké fotografie původních maleb, mohlo by se to podle nich zkist zrestaurovat (a samozřejmě doplnit v nové části). Třeba ten vlak vyjíždějící z dnes již neexistující stěny, který míjel jakoby kopec, co je u Úval, vypadal hezky.

14

Re: Staronová písnička o podchodu

Chtěl bych se zeptat, zda řetězy na schodech u podchodu, které se tam včera objevily, mají dočasný charakter (např. kvůli opravě), nebo budou uzavřeny trvale (pak by mi ale přišlo zvláštní A) že by se dráhy či SDŽC probraly po roce provozu, a B) proč by tedy ony schody byly spolu se silnicí vůbec stavěny.

15

Re: Staronová písnička o podchodu

SŽDC si patrně ohraničila pozemky ve svém majetku a nechce, aby tudy lidé chodili. Město má naopak v plánu na přilehlém pozemku vybudovat parkoviště B+R pro jednostopá vozidla a pro veřejnost zpřístupnit části bývalého nákladového nádraží. Projektová dokumentace se dokončuje, se SŽDC jsme na využití pozemků dohodnuti a po vyhlášení nejbližší výzvy budeme žádat o dotaci na tento projekt.

16

Re: Staronová písnička o podchodu

Děkuji za info, pak tedy trochu zůstává rozum stát nad tím, proč se tam ty schody dělaly a proč se SŽDC probralo až nyní (možná by k tomu mohl více povědět pan Pospíšil). Stejně jako nad tím, že na protější straně zůstaly schody nezařetězeny. Pokud město jedná o využití přilehlého pozemku pro parkoviště, je to s podivem tím spíš. Ale ono už se tu (míněno ČR globálně) asi nelze divit ničemu...

17

Re: Staronová písnička o podchodu

Michal Fokt napsal:

Děkuji za info, pak tedy trochu zůstává rozum stát nad tím, proč se tam ty schody dělaly a proč se SŽDC probralo až nyní (možná by k tomu mohl více povědět pan Pospíšil). Stejně jako nad tím, že na protější straně zůstaly schody nezařetězeny. Pokud město jedná o využití přilehlého pozemku pro parkoviště, je to s podivem tím spíš. Ale ono už se tu (míněno ČR globálně) asi nelze divit ničemu...

Tak proč se divíte?
Mě spíš překvapilo, že si SŽDC neobnovila vrata přímo na vjezdu z Klučovské. Ale asi by je musel někdo chodit otvírat, a na to nemá SŽDC zřejmě kapacity. Schody se tam asi dělaly proto, aby byl z pozemku SŽDC přímější přístup do podchodu, než obchvatem. Přestože většina "poučených" přechází přes kolejiště. Omlouvám se, že reaguji, ale řešit řetízky, které mne také překvapily, mi připadá, že se někdo nudí. Navíc to je spíš téma na diskusi se SŽDC, než na diskusní fórum Č.B.

Born stupid? Try again!

18

Re: Staronová písnička o podchodu

Pivas napsal:

Schody se tam asi dělaly proto, aby byl z pozemku SŽDC přímější přístup do podchodu, než obchvatem. Omlouvám se, že reaguji, ale řešit řetízky, které mne také překvapily, mi připadá, že se někdo nudí.

Já se také omlouvám, ale asi jsem Vás trochu nepochopil, viz citace. Pokud má být po schodech "z pozemku SDŽC přímější přístup", tak proč se tedy teď zahradily? Nebo jsou tam jen pro personál drah, ergo pro mého strýce výpravčího, bytem v Klučovské ulici?

19

Re: Staronová písnička o podchodu

Michal Fokt napsal:
Pivas napsal:

Schody se tam asi dělaly proto, aby byl z pozemku SŽDC přímější přístup do podchodu, než obchvatem. Omlouvám se, že reaguji, ale řešit řetízky, které mne také překvapily, mi připadá, že se někdo nudí.

Já se také omlouvám, ale asi jsem Vás trochu nepochopil, viz citace. Pokud má být po schodech "z pozemku SDŽC přímější přístup", tak proč se tedy teď zahradily? Nebo jsou tam jen pro personál drah, ergo pro mého strýce výpravčího, bytem v Klučovské ulici?

Vysvětlení nepochopeného: Ve Vámi uvedené citaci chybí jedna podstatná věta: Přestože většina "poučených" přechází přes kolejiště. Těmi "poučenými" byli myšleni pracovníci ČD a SŽDC. V předcházejícím textu píši: Mě spíš překvapilo, že si SŽDC neobnovila vrata přímo na vjezdu z Klučovské (kde se objevila i inovovaná cedulka se zákazem vstupu). Dle mého jste správně usoudil, že jsou tam jen pro personál SŽDC, drah, ergo pro Vašeho strýce výpravčího, bytem v Klučovské ulici. Totéž se domnívám i já. Pokud pominu očekávané výmluvy, že za případný úraz na schodech by nesla odpovědnost SŽDC, pak se mi řetízky jeví také jako pitomost. Bohužel, to není pitomost jediná.

Born stupid? Try again!